High Frontier 4

xxxxxxxxxx hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

High Frontier 4 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Autoři: Dom Rougier
Jon Manker
Justin Grey
Phil Eklund
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

High Frontier CZ

Vieme nejake blizsie info o termine dorucenia?
13.4.2021 08:43:38

Ten neoprén je vynikajúci. Kto má na to priestor tak to ocení. Vesmír je veľký :-)  Je to úplne iný zážitok mať roztiahnutú tú neoprénovú mapu. A ten kto bude hrať pravidelne už toho moc čítať nebude.

29.6.2021 21:09:33

Půjde hra i do běžné distribuce (Luxor, Knihy Dobrovský)? Že mám od zaměstnavatele celkem dost v Unišecích a ty žádná herní speciálka nebere.

2.7.2021 11:53:19

IN

Bohužel ne. Tyto obchody mají buď pro nás těžko akceptovatelné podmínky, nebo jsou pro ně liščí hry příliš specifické. Takže jedině  ve speciálkách. 

----------------------
Majitel liščí krabice

2.7.2021 12:05:43

Tak včera dorazilo a paráda, neopren super tím jak je velký tak vůbec nevadí že není text tak ostrý - čitelnost to nesnižuje. Jen jsem narazil při rozbalování a prohlížení komponent na jednu nesrovnalost - dřevěné hranolky - těch mám v pytlíčku 7 a 1 v krabičce s vesmírnýma stanicema, podle popisu komponent jich má být 8 + 1, myslí se těch 8 včetně toho ze stanic, nebo mi 1 chybí?

3.7.2021 10:34:44

IN

Myslím, že by to mělo být 8+1, takže kdyžtak dopošleme.

----------------------
Majitel liščí krabice

3.7.2021 10:45:42

Sleduje-li někdo Discord Ion Games nebo High Time for High Frontier, či fórum BGG, může občas zaznamenat debaty ohledně změn či neaktuálních informací na herní mapě. Kupříkladu pro planetku Lutetia byl v Modulu 3 vytvořen žeton překryvu, který mění její velikost a míru hydratace. Podobně nyní hráči či sami tvůrci zjišťují, že některá menší tělesa, jež dříve nesla pouze generická označení (např. 1996XYZ) už byla Mezinárodní astronomickou unií oficiálně pojmenována. To je třeba případ měsíčku Dimorphos, který své jméno získal poměrně nedávno. Mapa High Frontier tak neodpovídá skutečnosti, ať už co se týče jmen či fyzikálních vlastností těles. To se však netýká české mapy od Fox in the Box. České vydání hry totiž všechny tyto změny a aktualizace obsahuje, jelikož jsme sledovali dění ve Sluneční soustavě až do poslední chvilky. Na české mapě je tedy cca do pěti názvů těles odlišných od mapy ostatních vydání hry. To se týká i aktualizace velikosti a hydratace již zmiňované Lutetie, pro kterou tedy žeton překryvu nepotřebujete.

.....................
liščí překladatel

1.8.2021 10:56:38

Plánuje se dotisk české verze?
 

18.4.2022 19:30:31

IN

Možná s případnou výrobou modulů. Nebude to ale určitě letos.

----------------------
Majitel liščí krabice

19.4.2022 08:42:38

Mám dotaz či spíše prosbu. Předpokládám, že to vyloženě otázka pro @IN, ale pokud jsem přehlédl existující informaci, může mi poradit kdokoliv.

Pokud si dobře pamatuji, byla v rámci KS dostupná velká mapa pro individuální tisk - kvůli potřebě jiného rozměru, než vydané kartonové a neoprenové mapy. Bylo by možné získat českou verzi ve vysokém rozlišení? Jednak bych si ji dal na pozadím svého “oversize” monitoru a potom bych si rád nechal vytisknou velký plakát na zeď.

6.3.2023 08:16:10

Na českej mape je ľahky posun heliocentrickych zón oproti zvyšku mapy. Mnoho zazehovych bodov je na hraniciach a nieje jasné kam patria. Pre nových hráčov to môže byť problém. Je to tak aj na neoprene? Pripadne nebude sa pri príležitosti tlače ďalších modulov riešiť aj reprint mapy?

22.5.2023 08:30:33

@Gaspar: Jak můžeš vidět na fotografii porovnávající desku s neoprenem zde na ZH, tak je to posunuté u obou stejně. A ono to vypadá, že jsou dokonce některé zážehové body posunuté až do další zóny (ze žluté do světle modré a také ze světle modré do tmavší modré) - v porovnání s obrázkem AJ mapy, co tu mám u sebe jako “wallpaper” na ploše:
 

59334.jpg?stamp=1653712580

22.5.2023 12:26:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Slibuji na svou čest, jak dovedu nejlépe: v den, kdy se ohlásí dotisk (opraveného) neoprenu, předobjednávám hru.

22.5.2023 12:46:22

chapem to dobre, ze sa robi reprint neoprenu a tato chyba sa odstrani? (neopren pre mna osobne nieje volba, lebo nemam stol na ktory by som ho zmestil.) Keby sa nahodou robil dotisk celej hry, mohla by sa urobit nova mapa, ja by som si ju klidne aj kupil.

22.5.2023 14:22:19

V jednom z posledních podcastů s Liškou (asi “Problém prvního hráče”?) jsem zaslechnul, že by příští rok mohlo dojít k dotisku základu spolu s vydáním dosud nepřeložených modulů. O dotisku dalších doplňků, včetně neoprenu, tam nic nepadlo. Na druhou stranu mi vzhledem k obsáhlosti HF4 pravidel (ke všemu jde o livigng rules) zrovna tady přijde pohodlně zapamatovatelný, že zážehový body těsně při okrajích hc zón náleží vždy k hc zóně poblíž slunci.

22.5.2023 15:47:07

IN

Pro jistotu jsem koukal na anglickou verzi mapy, kterou jsme měli pro lokalizaci a je to stejně jako na níže vyfocené. Nevím tedy kdy a proč došlo k posunu.

----------------------
Majitel liščí krabice

22.5.2023 15:56:38

Akoze pre mna to velka tragedia nie je. Ceska verzia mi lezala doteraz na policke a hravali sme anglicku, lebo sme boli lenivi sa ucit cesku terminologiu a skratky. Ale teraz sme si povedali, ze je cas pokrstit tu cesku a prisli sme na to v podstate okamzite. Staci ze niekto pouziva solarne pohony tak pri planovani misii na to musi prist rec. Takze sa divim, ze sa to este neriesilo. My sme si samozrejme hned pozreli na webe original mapu a da sa zit s tym, ze ak je bod hranicny vzdy patri do tej teplejsej zony. Ale ak sa to ucia napr fungl novi hraci a narazia na to moze ich to zmiast.

Minimalne by sa hodilo v living rules, alebo v reprinte pravidiel tam o tom dat zmienku.

22.5.2023 17:43:18

Vybíráme z Bazaru

Gemini Gauntlet
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas