Heroes of Terrinoth

xxxxxxxxoo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

Heroes of Terrinoth - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Adam Sadler
Brady Sadler
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude česky?

Haló, pane Blackfire, bude česky?
14.6.2018 11:13:27

CZ
Zatím o tom neuvažujeme. Snad mi to ukážou na Gen Conu.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

16.6.2018 19:15:30

...
A snad se ti to bude líbit! :) Já do toho určitě půjdu a česká verze by byla super!
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

16.6.2018 19:31:20

...

Za mě také jasná volba , fantasy kooperativek pro kluky a jejich táty není nikdy dost.

16.6.2018 23:07:23

Cz
Asi je otázka, jak se prodával Warhammer Quest karetka, když tohle je de facto stejná hra. Akorát s výhledem na rozšíření, když je to svět FFG, takže o licenci nepřijdou :)
---
Autor hry Velryby ničí svět

17.6.2018 00:40:33

WQ
Warhammer Quest je bídnej. Otázka je, na kolik za to může vědomí zákazníků, že to právě už nikdy nedostane expanzi.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

17.6.2018 19:30:26

WQ
Tak u mňa to práve celkom úlohu hralo... ale ja som skôr výnimka :D

17.6.2018 19:58:02

@ludomyl
Výjimka určitě nejsi - u mě to hrálo významnou roli také :)

18.6.2018 10:27:52

warhammer
a u jinych zase hralo, ze svet warhammer je nezajima

18.6.2018 10:45:39

mě od koupě také odradil konec
nedostatek scénářů a pod. Pokud by to mělo pokračovat, tak super hra na domácí žufání s dětma, nebo sám, když spí :)
HRASoprodejce

18.6.2018 11:25:57

odrazení od koupě
Nejdříve mě odrazoval svět WH.
Potom když jsem to překousnul, a slyšel že na hraní s klukem kterého baví fantasy je to super, mě zase odradilo to že FFG přišlo o licenci.

18.6.2018 12:27:20

...
Já jsem na tom stejně, jako Angri. :D Warhammer mě vůbec netankuje a když mě začala zajímat ta hra (a stále zajímá), tak se vyhlásil konec. :(
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

18.6.2018 12:30:47

...

Aby se Blackfire nerozmýšlel moc dlouho, jinak lidi nakoupí en verzi, mě už svrbí prsty...

3.9.2018 21:43:30

Překlad
Nechystá se alespoň někdo na amatérský překlad?

13.11.2018 16:44:17

Také doufám
Vydržím čekat, ale doufám, doufám, že to příští rok BF vydá.
Předminulý víkend jsem hrál WHQ:DKH a jako celkem se mi to líbilo. Nevím teda, jak kampaň. Nějaké zlepšování po jednotlivých dobrodružstvích tam je. Jako něco podobného v generickém fantasy světě - za mě dobrý. Zvláště pokud k tomu vyjde pár zajímavých rozšíření...
A ano, svět Warhammeru moc nemusím, nějak mi to úplně nepřirostlo k srdci...

13.11.2018 20:21:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Terrinoth sucks
Já to mám přesně naopak. Nejsem žádný skalní fanda WH Fantasy (Age of Sigmar je už úplně mimo, zato WH40k je skvělý), ale oproti generickému nudnému bezbarvému světu Terrinoth je to pořád pecka. A to vlastním Runebound 3.edici se všemi rozšířeními, co vyšly. Je to perfektní špičková hra, ale s tím světem u toho docela bojuju. Heroes of Terrinoth to u mě zabíjí, přestože ta hra je dobrá. Škoda, že přišli o tu licenci.

14.11.2018 14:50:32

Terrinoth vs Warhammer
No ono je to otazka kdy se Terrinoth trochu vubec vysvetli. Kdyby mel tak dlouhou historii podporenou publikacema jako WH, tak by tak nudnej byt nemusel. Co jsem cetl na FFG foru nejake shrnuti historie jednotlivych frakci, tak to znelo docela dobre a mozna bych si nejakou knihu z tohoto sveta i precetl. Jenom cas a rozhodnuti FFG ukaze, co bude dal..

14.11.2018 17:45:10

...
Mám to předobjednané v angličtině. Jen pokud by někoho zajímaly šance na lokalizaci.

14.11.2018 18:08:58

...
Také jsem objednal. Warhammer jsem nekoupil jen kvůli vědomí, že je to mrtvá hra - tady vyzkouším ENG základ a pokud se mi bude líbit a BF ho s odstupem přeloží, obratem prodám a koupím CZ verzi.

14.11.2018 18:38:17

CZ ne
Toto je jedna z her, o kterých vůbec neuvažujeme.
Oznámení her od FFG v následujících týdnech budou dosti epické a dostatečně kompenzující tuto skutečnost:)
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

14.11.2018 18:54:11

Terrinoth
Muze mi prosim nekdo vysvetlit pojem genericke fantasy?

14.11.2018 19:29:01

Generic fantasy
Swords
Sorcery
Elves (usually of at least three varieties)
Dwarves
Possibly dragons
Pseudo-medieval trappings
Ancient evil that seeks to destroy the world
Often some sort of hero’s quest/destiny fulfillment thing

15.11.2018 10:09:34

Mejlo; Michal-BF
@Mejlo:
Možná ten pojem chápu a používám špatně, ale pro mě je to obecné (běžné) "fantasy" (tedy žánr fantasy a případně i horor) prostředí, bez vazby na konkrétní "značku" Tedy ne "Hvezdné války (tm)", "Pán prstenů (tm)", "Warhammer (tm)"...
FFG používá svůj fantasy svět. Má jméno Terrinoth a tím, že k němu existuje nějaký bližší popis, takže poněkud přestává spadat po pojem "generický". Ale pro mě je to lepší v tom, že se k tomu neváže nějaký epický příběh, kolem kterého je celé to prostředí obalené a které mi tak nějak svazuje představivost (Pán prstenů, Hvězdné války - u mě). Nebo u toho WH to mám tak nějak pokažené těmi figurkami a stylem hraní, které se mi nelíbí :) Ale možná jsem jenom v nesprávný okamžik k něčemu "čuchnul", nesedlo mi to a je to nějaký blok v hlavě. Ostatně, jako všechno co se komukoliv nelíbí a líbí se někomu jinému... :)

@Michal-BF:
Děkuji za jasné vyjádření. Alespoň vím, na čem jsem :)

15.11.2018 10:48:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Peca007
Genericky neznamena v tomto pripade nelicencovany.

Je to takova sablonivita az kycovita pohadka odehravajici se vetsinou ve stredoveku. Neni nicim zvlastni a nema nic charakteristickeho, co by ji odlisovalo, a proto je zamenitelna s jakymkoliv dalsim stejnym pocinem. Spolecne prvky jsou casto hrady, kralove, rytiri a draci a hlavne hrdinove se zbranemi a kouzly, nejake dalsi standardni fantasy rasy jako krehci elfove z davnych dob, podzemni trpaslici, co miluji zlato, otravni pulcici a nejaky hlavni zaporak, co ma politicky, nebo bezpecnostni dopad na cele kralovstvi, dale standardni potvory typu zombie, kostlivci, orkove, vlkodlaci, upiri atd.

Pod takovy popis zrovna Terrinoth spada at uz ma nejakou licenci, nebo ne. Dale treba klasicky Dungeon and dragons a z toho vychazejici dracak a dalsi a dalsi. A mimochodem cela Pratchettova Zemeplocha je postavena na parodovani klise v genericke fantasy. Pratchett treba popisuje, jak je dulezite, aby kral byl charismaticky, aby ho lid videl jako sveho vudce. Nezalezi na tom, ze neumi vladnout, ale je dulezite, aby lidi presvedcil, a proto se musi umet postavit tak teatralne, aby se paprsky slunce odrazely od jeho blistive zbroje a mece, ktery trima v naprazene ruce, cimz udava svemu lidu smer a budoucnost.

Negenerickym fantasy je treba Warhammer s bohate popsanym svetem a udalostmi, take Zaklinac, neboli slovanske fantasy (vychazejici z pohadek pro dospele od bratri Grimmu, Andersena, ale i Erbena aj.) plne temnoty a zmaru, kde nic neni cernobile a hodne hraje na city.
A vlastne taky jakekoliv jine fantasy, ktere je necim specificke, tedy treba technofantasy Mutant Chronicles, nebo steampunk, dal fantasy v soucasnosti (Harry Potter, Neil Gaiman...) a dalsi.

Hodne jsem toho urcite vynechal, ale pro predstavu si myslim, ze to staci. :)

Edit: preklepy

15.11.2018 15:41:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Další stroj na peníze od FFG
Ani se nedivím Blackfiru, že o lokalizaci hry ani neuvažují. Protože skoro každá hra od FFG, kterou Blackfire lokalizovali, se dočkala jednoho (max. dvou) rozšíření. A tahle hra má na BGG jen něco málo přes 100 hodnocení a narážky na rozšíření už teď naleznete prakticky v každém diskusním vlákně.

Jinak dvě věci, které mě celkem zarazili, jsou absence karet výstroje (v karetním Warhammer Quest jich bylo 33) a rovněž absence kampaně. Ale to si jen FFG už od začátku nejspíš připravuje půdu pro expanze.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

23.11.2018 09:02:00

njn
Produkce FFG stojí IMHO poslední dobou za starou belu. Nic z čeho by člověk padl na držku.
Uvažuju akorát o Arkhamu 3 a tohle se mi upřímně řečeno taky docela líbí, zase je to v podstatě totožné jako WHQ:CG. Ty expanze to možná posunou někam dál. Absence kampaně mi upřímně řečeno vůbec nevadí a líbí se mi, že postavy se levelují už v rámci jedné výpravy. Oproti WHQ si tu i vybíráš dovednostní větev, kterou se bude postava ubírat. Co se karet výbavy týče, tak mám dojem, že nějaké jsou součástí balíku průzkumu. Alespoň, co jsem pochytil z gameplay.
___
redaktor Deskofobie

23.11.2018 09:39:30

Vybíráme z Bazaru

Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Shadows of Kilforth: Kickstarter pledge
Akt. cena: 3850 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas