Heroes of Land, Air and Sea

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Heroes of Land, Air and Sea - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Galakta
Gamelyn Games
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Moc se mi to líbí na videu a zpracováním, ale trochu mě odrazuje hodnocení, které není nic extra. Máte s tím někdo zkušenosti a jaká je hratelnost ve 2 lidech, dá se to?
23.3.2021 00:06:28

Infidus

Z tlamy jsem si poridil asi pre 2 tydny komplet edici. Meli tam na ty rozsireni velky slevy, mozna jeste plati. Dal jsem za ni 7500 ale je to obrovska hromada obsahu. Mame za sebou zatim dve hry, jednu ve dvou a druhou ve trech. U me to slo okamzite na jednu z top her moji sbirky. Vizual je nadherny, spoustu kvalitnich figurek, artwork super, i kdyz nekomu by moha mapa pripadat oskliva, je trochu podobna terre mystice. Hru bych oznacil za hybrida, napul euro, napul at. Co se mi na ni libi nejvice je soubojovy system. Nejdrive se spocita zakladni sila jednotek. Tech je ve hre vice druhu, od obycejnych nadeniku, pres valecniky, hrdiny az k namorni a vzdusne jednotce. Dale se pak pripocitaji specialni schopnosti dane urovni kralovstvi a hrdinu. Jako treti krok muze kazdy hrac vyvolat jedno bojove kouzlo. A posledni krok je vyber karty taktiky. Tech je ve hre 7 druhu a kazdy hrac ma stejne. Karty funguji vzajemne proti sobe jako kamen, nuzky papir. Napriklad karta opevneni ma bonus proti karte oblehani. Karta najezdu zase blokuje kartu ustupu atd. Karty samozrejme neco stoji, takze si muzete spocitat, kterou kartu si souper muze dovolit a kterou ne. Kdo ma na konci souboje vetsi silu tak vyhral. Porazeny ztraci polovinu zakladni sily svych jednotek. Behem hry hraci dostavaji vitezne body za bitvy, vyvolana kouzla, zahrane karty taktiky a i na konci hry se jeste boduje spoustu veci. Urcite bych jeste podotkl, ze kazda rasa (v zakladni hre jsou 4, s rozsirenimi az 10) ma 24 unikatnich schopnosti!!! Proto se tedy jen tak neohraje. Takze i kdyz me hra vysla na spoustu penez, rozhodne toho nelituji.

23.3.2021 13:21:34

Kanic
Díky moc,

To se krásně čte.

Dnes jsem koupil základní hru. Jsou ta rozšíření hodně přínosná?

23.3.2021 16:03:25

Infidus

Prvni rozsireni order and chaos pridava moznost hrat az v 6 hracich oproti 4 se zakladni hrou. Navic pridava dalsi 4 frakce kazda opet s unikatnimi schopnostmi. Na tlame ho meli ve sleve z 2300 na 1000! Pokud by slevu stale meli, ani sekundu bych nevahal protoze za ty penize neni o cem. Druhe rozsireni pestilience pridava komponenty i pro sedmeho hrace a dalsi 2 narody, ptaci lid a podmorsky lid. Ptaci lid je trochu zvlastni, protoze zije na vznasejicim se kontinentu, tudiz hra za nej bude od ostatnich trochu odlisna. Pro podmorsky lid se zase pouziva jista pruhledna silnejsi folie, kterou si hrac prekryje svuj kontinet, aby bylo viditelne, ze jeho kontinet je pod vodou. Takze je dost mozne, ze i tato frakce bude mit nejaka odlisna pravidla pro hrani ale pravidla jsem zatim necetl, takze nevim jiste. Pak uz jsou v prodeji jen ruzne upgrade packy, originalni obaly karet s krasnou rubovou stranou a nekolik balicku s hrdiny, kteri se ve hre daji najimat a samozrejme kazdy z nich ma tri unikatni schopnosti.

23.3.2021 17:06:01

Kanic
V akci to ještě pořád je, ale já ještě nehrál ten základ, tak nevím, jestli hned investovat do rozšíření :)

23.3.2021 17:26:54

Infidus

No ja treba zakladni hru koupil az jako posledni az kdyz jsem mel veskery ostatni obsah =D ale nakonec nelituju

23.3.2021 17:39:21

Akce

Tak jsem to prokaučoval... Včera jsme hráli základ a jsme z toho úplně nadšení,ale rozšíření již v akci nejsou

27.3.2021 11:57:38

Infidus

No vsak ja ti rikal ze za 1000 je to rozsirko must have =) skoda no

27.3.2021 14:44:01

@Infidus Za me hodne dobre. Pokousel jsem se o preklad, abych mohl hrat i s Anglicky nemluvicimi a vetsinou je to dobre prijata hra. Zaklady se daji vysvetlit relativne rychle a zbytek pri hrani. Jednotlive frakce jsou trochu rozdilne, coz je reseno textem. Libi se mi, ze jsou tu body za boj (casto i pro prohravajiciho, pokud zaplati za kartu nebo kouzlo), coz casto v podobnych hrach chybi. Vizualne se mi hra hodne libi - pripomina takove to old school fantasy. Bohuzel pritelkyne hru nemusi - nema rada hry, kde jsou mensi pravidla, ktera si musi pamatovat a odobne uz nemam skupinu, kde bych hru uplatnil, tak jsem ji dneska nahodil na inzeraty se vsemi rozsirenimi, at dela radost dale :) 

23.5.2021 19:19:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@dandyy Už to mám dávno koupené včetně rozšířeních a spolu s Eclipse se to řadí mezi naše nejoblíbenější hry :) každopádně děkuju za reakci

23.5.2021 20:11:43

Vybíráme z Bazaru

Velké vyšetřování začíná
Velké vyšetřování začíná
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas