Heroes of Graxia

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Heroes of Graxia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Petroglyph
Autoři: Daniel Kroegel
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

No tak tohle je po delsi dobe hra, kde se dojmy po prvni hre napsat skoro ani nedaji:) Nazor na pravidla je takovy, ze jsou jeste deravejsi, nez jsem si myslel, bez Geeku bych je moc nedaval... Oproti Dominionu to prechazi daleko hur do krve, hlavne jsou tam daleko vyssi pocty, uz v patem kole jsme se dostali k utoku nad 40. Prijde mi, ze ve hre je desne moc penez, takze s vyuzitim aury bohatstvi si clovek muze koupit jednu velmi silnou kartu na kolo, kdyby chtel. A zatim je samozrejme brzo, ale kouzlo Hell storm mi prijde doslova popravovaci. Ja jsem se dostal ke dvema, bracha k zadnymu, takze jsem mu dycky neco popravil. Vysledek se snazil zvratit bojem legii, ale tim jsme se vyvrazdili navzajem:) Mozna si k tomu, abych to hral dobre, budu muset jeste neco precist na BGG, ale zatim mi z tech zmatku spis jde hlava kolem, i kdyz herne to bylo zajimave. Chtelo by to vyrazne ujasneni pravidel...
28.8.2010 18:24:04

aneken
Tak to zatim nevypada nejlip. Treba se to ale vstreba:) Jinak taky nemam moc rad, kdyz ve hre litaji velky cisla. U toho Dominion je to tak nejak akorat.

28.8.2010 21:12:11

opl
Mno bude treba to jeste zahrat, zjevne to neprechazi do krve tak snadno a bude treba k nekterym vecem dohledat vysvetleni na BGG. Dost mozna delame neco blbe:) Bohuzel na to, abych si dohledaval vse, co je mi nejasne, ted nemam cas...:(

28.8.2010 21:29:54

počty
Právě jsi mi připomněl proč jsem se o hře vyjadřoval tak nevybíravě. Vysoké počty jsou základem hry. Děkuji, asi ne...

28.8.2010 21:41:40

Havelock
No tak s ohledem na to, ze nektera monstra maji silu pres 30, tak urcite:) Bratr 49 poskladal z tri jednotek s predmetama, kouzlama a dvema zoldakama:)

28.8.2010 21:47:26

aneken
Mám já tohle zapotřebí? :D Proto se mi začal líbit Ascension. Kvůli té až infantilní jednoduchosti a volnosti. Stále ale ještě HoG nezatrucuji.

28.8.2010 22:07:01

raději
*nezatracuji

28.8.2010 22:07:44

Havelock
Ja jsem se od zacatku vic tesil na Ascension. Tohle zatim tak nejak pomalu odsypa, diky tem poctum, moc si to nedokazu predstavit v tech peti ci sesti. I kdyz samozrejme je to zatim dany tim, ze poradne nezname hru, tapeme v pravidlech a nezname ani jednotlive karty, predpokladam, ze se to velmi rychle zrychli;)

28.8.2010 22:09:48

První dojem
Asi jsem cvok, mít doma tři hry na jedno brdo (tři krabice Dominionu, dvě krabice Thunderstone a dneska jsem neodolal a pořídil ještě tohle :-)...

Každopádně úplně první dojem je silně negativní - karty jsou nařezané dost fušersky a skoro každá je jiná ... v extrémním případě mi u tří nebo čtyř karet zbývají u okraje odtržené cáry papíru. Naštěstí u karet zranění. Takže kvalita provedení zatím 4-. :-(

31.8.2010 22:30:50

Vlaada

Tak co, už to někdo pořádně zahrál?
Já to hrál jednou, a jestli jsme to hráli správně, tak ta hra ve více než dvou hráčích prostě nefunguje... resp. nefunguje ta interakce mezi legiemi hráčů, protože když na někoho zaútočíš, on si nasype zranění do hrdiny, ty jsi nejspíš taky trochu zraněný a navíc jsi tím ztratil tah, a jediné, co jsi dokázal, je, že pomůžeš někomu dalšímu, kdo daného hráče (nebo tebe) dorazí a dostane za to body...

20.9.2010 22:01:02

Vlaada
Neee, ten dalsi dorazi tebe:) Protoze napadenej hrac je chranenej, nez se dostane na tah a muze se lecit. Ty to musis udelat tak, ze nejdriv prvni akci zautocis a pak se vylecis. Musis mit dostatecnou prevahu, abys neco i zabil, jinak je to k nicemu, nemaz z toho prestiz a oba ztratite kolo. Ale to je jen moje projekce, protoze ja jsem to hral jen ve dvou...

20.9.2010 22:22:21

Vlaada

aneken
Okay, asi si budu muset přečíst pravidla, o nějaké ochraně se nikdo nezmiňoval :). A to léčení je nějaká defaultní akce, nebo jen přes předměty apod.?

20.9.2010 22:28:50

Vlaada
Léčení se dá přes zlato na kartách s tím,že se jedná o jednu akci,kdy zlato využiješ právě na tuto akci a karty jdou do discardu.Je zde příznivý tarif 1=1,tj. za jedno zlato vyléčíš jeden damage,tj.jak psal aneken, v případě, že to přežiješ,tak je velká šance,že se skoro komplet můžeš healovat.Problém je,že "ztratíš karty" z ruky a možnost hrát něco dalšího.A protivník Tě zase může sjet atd.

21.9.2010 11:38:36

Vybíráme z Bazaru

Naše století
Naše století
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas