Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost

Kren me pozadal, abych mu napsal sve vytky vuci znovuhratelnosti HIS, tak jsem tu.

Predestiram, ze jsem HIS hral 4x, takze rozhodne nejsem nejaky expert.
Pri prvni hre jsme byl naprosto nadseny a tesil jsem se na dalsi. Nadseni ovsem postupne upadalo, po trech hrach za Anglicana a pozorovani ostatnich mi prijde, ze ackoli hra samotna je zabavna, je to porad dokola to same s velmi malymi obmenami. Za Anglana jdu na Skoty, udelam nejake objevy, podrzim Calais a mezitim soulozim. Podle vyvoje na plose muzu zkusit dobyt nejake mesto pobliz, ale jinak jedu v zajetych kolejich. A co me tez stve je absence dilemat pri hrani karet, zkratka u zadne karty se mi jeste nestalo, abych vahal nad tim, zda ji zahrat na body ci na efekt, vzdy je to vicemene jasne. Jinak jsem hral pouze jednou za Papeze, ale podle pozorovani to ma tento take podobne - vyhlasim valku Habsburkum, abych se mohl spojit s Janovem, v dalsim kole se usmirim a pak doufam v dobre hody v reformacnim boji, pripadne odrazim Turka.

Jak rikam, jsou to dojmy po par hrach, ale jiz ted vim, ze Anglana dlouho chtit nebudu. Ale jinak mam tu hru moc rad, jen to neni takova pecka, jak jsem cekal, omezeni a naskriptovani CDG her je zde do oci bijici. Ale zahral bych si zase :)
20.9.2011 10:44:28

to Sydo
Dík za názor. Já jsem ještě menší expert než ty, protože jsem to hrál jenom dvakrát. Nicméně některé tvé názory nesdílím a to je dobře. Každý jsme zaplaťpambůh jiný.
Váhání u karet body versus x event jsem měl já osobně hodněkrát, takže tohle neberu. Je pravda, že události jsou vesměs jasně dané komu prospějí ale vzhledem k počtu hráčů a možnému spojenectví to není vůbec fatální. Přes pohé mé dvě hry za papeže to také není tak úplně jasné, jak říkáš. U první hry jsem měl co dělat s Francouzem, který se mi snažil zatopit přes Milán - vím byla to asi jeho začátečnická chyba. Nicméně ani ten tvůj jasný postup s fíglem pro Janov není jediná alternativa. Mě osobně přšla karta Benátské spojenectví, takže Janov mne v ten okamžik nepálil a pokud by nepřišla, tak bych požádal v rámci diplomacie, aby Habsburk vyhlásil válku Benátkám a já bych intervenoval. takže těch variant je fakt víc. Navíc těch hráčů je 6 a nevím proč bych měl hrát pořád za stejnou velmoc. Každá z těch 6 velmocí je pro mě výzva a chtěl bych to zkusit a myslím si, že každá má šance na výhru. V naší první hře vyhrál protestant. Teď jsem vyhrál já za papeže, ale Turek mi silně šlapal na paty. Takže fakt si myslím, že to není zas až tak jasné.

A navíc jde taky o to jací jsou spoluhráči :D.

20.9.2011 11:00:02 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Tak to samozrejme, ja ty hry stejne hraju spis kvuli lidem, kteri se u nich sejdou nez kvuli te hre a HIS je na tohle idealni. A take se tesim, az si zahraju za ostatni mocnosti, ktere jsme jeste nezkousel, u nas mel casto k vitezstvi blizko snad kazdy, takze napinave to urcite je. Spis jsem chtel sdelit svuj postreh pri hre za Anglana, kdyz jsi me o to pozadal :) Opet podotykam, ze se u hry vyborne bavim a libi se mi moc, ale co se hodnoceni tyce, vice nez 8 dat nemohu, na to ma prilis velkou konkurenci a take pro to me tolik nebere Virgin Queen.

P.S. Jsem totiz v posledni dobe hodne prisny, co se tyka hodnoceni (uz mam tech her moc a nejaka hierarchie tam byt musi) a tak hnidopicham (ci hnidopisim?) :)

20.9.2011 11:11:57

Angličan
Taky záleží na tom, jak jdou kostky. Když se Angličanovi povede rychle prosouložit ke zdravému mužskému dědici, má najednou volné ruce, aby otravoval život Francouzům a potažmo i Habsburkům...

20.9.2011 11:14:27

Vlad
Pravda pravda. Ono se toho ve finale na tech par polickach stane hrozne moc a kazdy tah je zajimavy, takze ve finale se clovek stejne pobavi fest.

20.9.2011 11:22:56

to Sydo
Mne ta Virgin Queen zase láká hodně, jenže když si představím zase překlad avizovaných asi 40 stran pravidel a 40 stran knihy scénářů plus karty, tak mám zase na další rok co dělat. Takže uvažuju, jestli se spíš nepustím do překladu Pax Romana a nezlanařím někoho k téhle hře na Ostravsku.

20.9.2011 11:24:43

Znovuhratelnost
Všem pochybovačům o odlišnosti partií od sebe doporučuji zkusit Habsburka. Opravdu možností jak to hrát je velmi mnoho. Pokud máš zastrčeného anglána, který navíc neporodil, tak toho moc neuděláš a doufáš v toho potomka a reformaci. Jakmile ale nevíš, kde dřív hasit a zvažuješ priority, tak ta hra připomíná mnohodimenzionální skládačku.

20.9.2011 11:32:19

Angličan
... má možná opravdu "nejnaskriptovanější" hraní. Nicméně to že dělá to samé ještě neznamená, že to stejně dopadne. Např. obě moje současné PBEM hry se od schématu poněkud odchylují, v první jsem já jako Angličan zdržel rozvod o kolo a místo toho napadl ve 2. kole Habsburka, kterej v mých očích byl blízko výhry, po prohře u Met jsem vzal aspoň Antverpy, na kterých jsem pak získal 2VP za jeho "suing for peace", když se on následně snažil o celkové vojenské vítězství. Ty body pozdržení rozvodu o kolo vynahradily.
Druhá hra, kde má Angličany někdo jiný, je celkem úsměvná: kartou Mercenaries grow restless Francouz Angličany odrazil a pak mu díky Treachery sebral Calais...
Ad útok na Skoty: pravděpodobně tam Angličan většinou půjde (pokud nezkusí např. Antverpy), ale otázka je, jestli bude Frantík intervenovat, jak se dohodnou, jestli třeba za neintervenci něco dostane. V tom je zajímavost.

Mimochodem pohrávám si s myšlenkou zkusit někdy neplodit potomka, ale používat homekartu na války... nicméně habsburkovi a frantíkovi by se to asi moc nelíbilo a Marie mnohem později by taky nepomohla.

20.9.2011 12:28:15

Angličan
No, já nevím, ale Deathmers by mohl vyprávět, když na Warconu
vytáhl z Anglie na Španělsko, za vydatné pomoci francouzských lodí ;)
To jsem ještě neviděla, aby Angličan dobýval Barcelonu... ;)

20.9.2011 12:35:00

hra v troch
chcel by som sa opytat ci niekto hral uz tuto hru v mensom pocte ako 6? napr 3.
Je to stale dobre hratelne a zabavne?

11.9.2012 12:03:01

To Elissa
Ty jsi nezažila útok Turka na Amsterdam proti Angličanovi ? :-)

19.2.2013 23:31:21

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium + promo
Duna Impérium + promo
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas