Here I Stand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost v neúplném počtu hráčů.

Co si myslíte o hratelnosti této hry v menším počtu hráčů než 6? Zajímají mě jak konkrétní zkušenosti, tak názory.
6.2.2011 09:26:25

parxel
Mám jenom touhu něco povědět. Tohle jsem nehrál, takže nemluvím ze zkušenosti. Ale můj názor je takový, že bych to připodobnil k duně. Tedy, že v nižším počtu se to dá, ale kdo zažil plnou hru, tak mu tam bude někdo chybět. Ale třeba se mýlím. Nicméně mi to v jistých ohledech tu dunu připomíná.

6.2.2011 10:56:29

parxel
Zkušenost s menším počtem hráčů nemám, ale v zásadě souhlasím s Elenistarem.. plný počet bude plný počet...
Pokud vím, tak při hře menšího počtu hráčů musí člověk ovládat dvě mocnosti a to bych řekl že dá zabrat, nehledě na to, že se s nimi člověk tolik "nesžije"... Také asi dost utrpí diplomacie...
Pořád mě ale hodně láká hra ve dvou, ale vůbec si to zatím nedokážu představit.

EDIT: to byl ostatně důvod proč jsem si hru koupil: možnost hraní ve dvou a hlavně to, že naši mistři pracují na českém překladu.

6.2.2011 11:01:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Tak srovnávat zrovna tohle s Dunou mi přijde trochu mimo (nic ve zlém, ale nenapadlo mě jak to lépe napsat). Přece jenom Duna mi přijde jako úplně jiný typ hry.

6.2.2011 13:00:18

parxel
projdi si BGG, je tam spousta diskusí. třeba tato :http://www.boardgamegeek.com/thread/501612/less-than-6-player-question

a mimochodem je tam i diskuse o srovnání s dunou :)

6.2.2011 13:14:35

Kung Pao
Aha, tak já jsem spíš čekal, že se některé národy odstraní, ale hrát současně za dva to je trochu hloupé.

6.2.2011 13:18:28

Parxel
je to tak...

3 Hráči:
Hráč 1 - Ottomani a Francie
Hráč 2 - Habsburk a Papež
Hráč 3 - Anglie a Protestant

4 Hráči:
Hráč 1 - Ottoman
Hráč 2 - Habsburk a Papež
Hráč 3 - Anglie a Protestant
Hráč 4 - Francie

5 Hráčů:
Hráč 1 - Ottoman
Hráč 2 - Habsburk
Hráč 3 - Anglie a Protestant
Hráč 4 - Francie
Hráč 5 - Papež

Ve dvou je to ale úplně jinak. Jeden z hráčů ovládá Papeže a druhý protestanta. Hodně věcí se potom bude dít pomocí toho Diplomacy decku. Každý tah si oba hráči vezmou jednu diplomatickou kartu navíc k těm normálním a nějakým způsobem budou schopni nepřímo ovlivňovat ty ostatní mocnosti.

6.2.2011 13:32:03

názor
Podle mě buď v šesti nebo ve dvou, jiný počet mi přijde zvláštní, hrání za dva národy ubírá na diplomacii a na vyrovnanosti hry. Srovnání s Dunou mi přijde na místě, obě jsou diplomatické hry s různými schopnostmi hráčů a obě jsou hratelné v šesti :) Už se nemůžu dočkat příští soboty :)

6.2.2011 13:59:39

Vybíráme z Bazaru

Hrdina v kostce + rozšíření Bestiář + inserty
Hrdina v kostce + rozšíření Bestiář + inserty
Akt. cena: 1425 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas