HellGame, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, strategická, intriky, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Living Dead Entertainment
Autoři: Anders Fager
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Grafika

ty obrazky jsou fakt soda. Celkem se prestavam divit, ze nekoho v dnesni dobe muze napadnou rozrezat kamosku na akci a upect si jeji organy s bramborami:-)

Diky te grafice tahle hra opravdu nesmi prekrocit prah meho domu:-D
7.2.2009 16:42:51

boldrick
Mě osobně nepřišlo, že si Boldrick přijde nadřazený, naopak mě fascinuje Křenův postup - přijít do dikuze o hře, o které ví, že mu nic neřekne a začne se tu opírat do lidí, kteří tu hru mají rádi. A pak řekne něco ve stylu "beru míč a jdu domů, protože vy tomu nerozumíte a já mám pravdu". Já taky netrollím v diskuzi o Caylusu. A končím, nebudu se zbytečně rozčilovat, Howgh.

11.2.2009 14:36:32

2 SYDO
no kazdopadne z teto tematiky udelal neco pro nadrazene lidi, neco co jako "bezny slama z bot" nepochopi. Podle me v tomto naopak neni co chapat a je to dobre. Spise se divim ze te nemrzi, ze se na takovou hru jen kvuli tematu nahrne plno primitivnich pritroubliku typu "uaaah, kreeef"

11.2.2009 15:01:55

to Sydo
Tak jo. Poslední příspěvek. Jestli má někdo pocit, že jsem se ho dotkl, tak se mu omlouvám, ale bylo to mým úmyslem :-).
Zúčastňoval jsem se debaty ne kvůli nějaké hře a jejím mechanismům , ale kvůli tomu, že má smysl proti některým věcem se kterými bytostně nesouhlasím bojovat. Sydovo srovnání s Mr. Jackem pokulhává. Ono i v lidových pohádkách je usekávání hlav, důležité ale je co je cílem a jakým způsobem se to předkládá. Jsou věci, které působí na ty nejnižší úrovně našeho lidství a tohle jsou takové věci. Je to zrovna jako v těch hororech co tady někdo zmiňoval. Mám rád horory a rád se bojím, ale takové u kterých vím, že působí svým zpracováním a myšlenkou a ne působením na nejnižší animální lidské pudy (litry krve, hnus, střeva a tak podobně). A nezlob se Sydo, ale do stejného pytle dávám i tuto hru, jednak grafikou (která nemusí být až tak krvavá jak říkáš), ale hlavně podstatou té hry - a to je pro mne nepřijatelné. Nejsou to nějací čertíci z pohádky ale je to podpora zla ve své podstatě. A vůbec nic na tom nezmění názor, že to někdo bere "jen" jako hru. Jak už jsem psal výš, člověk se ve styku s určitými věcmi, které na něho podprahově působí mění a ani o tom neví. Toť k dovysvětlení mého názoru. Sám nemám rád flame, ale nepsal jsem sem proto, že bych chtěl někoho urážet nebo do někoho rýpat, ale proto, že jsou určité věci, které mne nenechávají klidným.

11.2.2009 15:02:47

Kren
Dobrá, beru, ale záleží na úhlu pohledu. Pro mě jako ateistu je peklo stejně abstraktní zlo jako Cthulhu a Bible stejně pohádková knížka jako Erben ;) Za to, že dříve byla společnost většinově křesťanská a Peklo je tak bráno jako "skutečnější" zlo nemůžu. Tak a už též doopravdy končím.

11.2.2009 15:16:06

Anketka
jestli to je anketka, tak se hlásím k lidem, kteří tak nějak kroutí hlavou co všechno může lidi bavit. Stejně jako v případě hry Manhunt (kde kroutím 2x tolik). Ano jsem asi jiný, atmosféru u deskovek si vytváříme sami bez ohledu na to, jakou deskovku hrajeme, nepotřebujeme mít k tomu červy v nose :) Ale nehodlám tady nikoho "sekýrovat", pouze vyjadřují svůj údiv.

11.2.2009 15:16:27

rbx

Tak ja nevim...
mam tu hru vubec rozbalovat? Uz mi po te diskuzi prijde, ze skoro oteviram Necronomicon a zahltim svet zlem. Nebo si mam na herni konzoli pustit Grand Theft Auto a jit strilet lidi? Co je horsi? VSECHNO! Vsechno zakazeme a bude to, protoze z nas diky temto vecem rostou uchylove. Svet pak bude krasnejsi, na zahradce se nam budou past srnky, jelinci si budou hopkat pres potucek, sem tam se mihne nejaky ten zajicek, v dali bude zapadat slunicko, budeme se hezky drzet za ruce a hrat Postovniho kuryra... Omlouvam se, ale to si radeji jednou za cas s prateli udelam strasidelny vecer a zahraju Hellgame, protoze stavet hrady v Carcassone nebo rubat do draku v Runeboundu ci letat s letadylky z Anglie do Nemecka (btw: taky celkem zly namet) nejde porad.

11.2.2009 15:51:24

rbx

ZLO
a kdyz uz jsme u toho... jsou temata do kterych bych asi nesel... treba takovy Dungeon Master v prostredi koncentracniho tabora. Pan jeskyne by byl zly dozorce a ostatni vezni. Uz si predstavuju ty texty na kartickach. Tomu bych rikal uchylna hra! Ne hre o tak abstraktni veci jako je peklo.

11.2.2009 15:55:33

rbx
podle me Kren nemel na mysli peklo jako takove, ktere je naopak treba v pohadce S certy nejsou zerty vyliceno velmi pozitivne. Podle me mel na mysli touhu lidi a treba i hracu pachat nebo hrat za zlo. Sam za sebe priznavam, ze v zivote ac neutral good charakter, tak v podvedomi, a to se odrazi i v tech hrach, jsem cisty dobrak a jedu v kazde hre linii cisteho dobra a snazim se potirat zlo. Touha lidi delat to opacne odrazi svym zpusobem jistou oblast jejich psyche, at uz jde o cokoliv, odrazi to svym zpusovem urcity problem. Byt ve hre odmenovan za zle skutky...no me to proste prijde proti srsti, vzdy chci stat na te opacne strane, tedy strane dobra.

11.2.2009 16:26:48

rbx

Ringo
Taky kdyz jsem hral Fable, tak jsem stal na strane dobra. Ostatne vzdy stojim na strane dobra. To mi ale nebrani si zahrat Hellgame, protoze pro mne je to proste hra. Nejsem sileny, abych to hral treba se svymi detmi. U Descenta je take zly pan, ktery ma za ukol zabit ostatni, ale tim ze je to fantasy, tak uz je to koser? Ale to je fuk...proste moje zabrany pri hrani her jsou o trochu dal nez Tvoje, nebo Krena, ale to ze me jeste nedela spatneho cloveka, ktery se nechava posednout zlymi duchy, protoze hraje zrovna tuto hru.

11.2.2009 16:51:10

rbx

jeste jedna analogie
Kdybych nemel deti, tak by me TV spoty Nejezdis=zaplatis, kde deti figuruji, neznepokojovaly. Ale deti mam a u techto spotu mam husi kuzi a skoro se na to nemuzu divat. Pokud nekdo vnima namet teto hry podobnym zpusobem, tak se jeho reakci nedivim.

11.2.2009 17:21:42

rbx

oprava
nemyslis=zaplatis, of course.

11.2.2009 17:22:35

rbx
Super překlep :D Já ti dám, chodče! Rázem dostává ta kampaň jiný rozměr.

11.2.2009 17:36:46

...
deskovku Hellgame sice něják blíže neznám, jen z téhle stránky, ale celá tato debata ( stejně jako mnoho jiných tady na ZH ) mi připadá dost zbytečná...Připomíná to případy jak nekteří lidé ( např pan Thomson ) kritizují akční počítačové hry, protože to špatně působí na psychiku hráče a on má pak touhu zabíjet stejně jako v té hře. Nebo další příklad dvou mladíkům kteří v americe vraždili ve škole - prý je ovlivnil poslech hudby Marilyna Mansona. Třeba mají lidé co takové věci tvrdí pravdu, třeba agresivní hry a hudba ovlivňuje některé jedince tak že pak vraždí, ale každý rozumný člověk přece ví, že hlavní co tyto lidi k vraždám vede, je už tak jejich nějákým způsobem pokroucený psychický stav, způsob výchovy ( pokud nějáká byla ), vliv okolí ( spolčení s podobnými psychicky labilními indovidui atd...Já jako puberťák a středoškolák nějákou dobu poslouchal tvrdou hudbu, různé odnože metalu ( včetně black metalu ) i Marilyna Mansona a nikdy jsem neměl touhu někoho zabít ( protože s tím hudba nemá nic společného, je to proto, že jsem byl relativně dobře vychovaný, nestýkám se s žádnými potenciálními vrahy ani s lidmi něják psychicky labilními a sám osobně mám pocit, že jsem psychicky v pohodě ). Hry typu Manhunt nebo Postal jsem sice nikdy nehrál a ani nemám zájem, ale pár stříleček ( spíše válečných ) jsem taky odehrál. GTA jsem kromě posledního hrál všechny a IV. díl dohrál celý, ale to jen tak ze zvědavosti jaké to je zahrát si za gangstera a projet se v ukradeném autě po imitaci new yorku. Přesto se cítím v pohodě a choutky někoho zabít nebo někomu ukrást auto nemám a mám sympatie k úplně jiným hrám. Proto si myslím, že je nesmyslné hned někoho odsuzovat, zvláště na internetu, kde často není zcela jasné jak to ten druhý myslel a zda si spíše nedělá srandu.

11.2.2009 17:49:09

beholder
Rozumný názor, jen více takových.

11.2.2009 17:53:43

rbx

Souhlas
souhlasim. BTW: jsem rekl Diovi, aby zridil v rubrice Nej... jeste kolonku nejdiskutovanejsi hra. Battlelore asi tohle Peklo nepredhoni, ale do zebricku by se dostat mohlo :-)

11.2.2009 18:01:38

mno
tak ja se taky hned nejdu obesit kdyz si poslechnu Joy Division, ale merit veci byl kapku v necem jinem bych rekl, co se teto diskuse tyce, nez to jak koho co ovlivnuje k jakym cinum.

11.2.2009 18:18:08

omluva
pánové a snad dámy, omlouvám se za svůj příspěvek
a bylo by na čase se vrátit k Hellgame jako takové.
slibuji, že už nic moc psát nebudu;-)

11.2.2009 23:18:57

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy (nová ve folii)
Stezky slávy (nová ve folii)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas