Heaven & Ale - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Piatnik
Plan B Games
Autoři: Andreas Schmidt
Michael Kiesling
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Jaké to je? :)
31.10.2018 08:03:56

po niekoľkých hrách
No, je to v podstate čistá abstraktná hra, tému tam nie je cítiť vôbec. Dalo by sa povedať, že ani netuším, ako došli k téme výroby piva.

Hra je veľmi interaktívna v tom, že voľba mojej akcie veľmi závisí na tom, čo robia ostatní hráči. Je tam neustále rozhodovanie medzi zbieraním žetónov a aktiváciou žetónov.

Je to abstraktná drina, v ktorej sa hráči môžu dosť stratiť, a rozdiely v záverečnom bodovaní bývajú neobvykle vysoké. Ono celé to záverečné bodovanie je také ťažšie pochopiteľné.

Ako vravím - abstraktná drina.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

31.10.2018 08:21:14

Bodovani
Bodovani je asi jediny problem tehle hry - nezkuseny hrac klidne prohraje 100 ku 4 a to je frustrujici. Casem se to zlepsi a vyrovna, ale chce to trochu praxe...

Nicmene ze by na tom bylo neco tezko pochopitelneho se mi nezda. Uvaris 10 piv (mas 10 od kazde suroviny) kazde za 6 bodu (pozice sladka na stupnici). Vynasobis a je to 60 bodu. Prictes ziskane sudy (velky za 4, maly za 2). Popr. nejaky bonus 1 bod za kazdy sud ze zasunute karticky...

Tema je za mne naprosto v pohode. Pochopitelne je to euro hra, neni tam zadny hluboko svazany pribeh s tematem. Hraje se na body. V podstate mne nenapada zadna eurohra ktera by nesla predelat na libovolne jine tema. Takze je jen otazka jestli zvolene tema sedi k hernimu mechanismu - a to v tomto pripade sedi vyborne...

31.10.2018 11:14:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Legendary: A Marvel Deck Building Game
Legendary: A Marvel Deck Building Game
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas