Heat: Hustý déšť

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Heat: Hustý déšť - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Heat
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jedna formule?

V základní krabici je místo pro 8 formulí a je jich tam jen 6. Jasně, bude rozšíření. Jenže v rozšíření je jenom jedna formule. Trochu podraz. Budou mě muset hodně přesvědčovat, abych si ho koupil. Protože zatím mám pocit, že si prostě 2 formule vyrobím. Jo, a taky se ke mně nedostaly opravené karty ze základu. Takže asi nechci posílat další peníze.

Momentálně hraju Heat v základu, ještě jsem do něj nepřidal moduly. Takže vlastně o další rozšíření tak úplně zájem nemám, jenom o ty formule. A samozřejmě karty k nim. A to je řešitelné svépomocí. Snad jen kdyby to obsahovalo opravy….. Já naivka.

21.1.2024 21:39:57

Takže hraješ v 6, bez modulů a 7 formulku využiješ pro dalšího hráče? 

21.1.2024 22:14:12

Ahoj, mají vycházet další rozšíření, takže osmé formule se časem dočkáme :) … 

22.1.2024 06:07:50

Moduly do Heatu přidat co nejdříve, jsou easy a ta hra je pak o dost lepší.

22.1.2024 07:20:57

Na (ne)koupi je myslím jednoduchá odpověď:

  • hrajete často v 6 a 7. hráč jen smutně kouká z tribuny? Pak ano, koupit
  • nehrajete sice v plném počtu, ale máte všechny tratě projeté tam i zpátky? Pak ano, koupit (dva zcela nové okruhy, jeden z nich s drobnou úpravou)
  • potřebujete zoufale oranžovou formulku :-)

V ostatních případech bude asi záležet hlavně na cenovce rozšíření. Já hraji HEAT převážně v sólu (nebo max ve 4), takže pokud bych si vybral oranžovou formuli, mohl bych závodit až proti 6 Rivalům, ale to mě asi nepřesvědčí ;-)

22.1.2024 07:48:41

Jakej podraz omg? Tohle má být první z mnoha rozšíření a asi plánují přidávat jednu formuli s každým dalším (na nových mapách je dokonce 12 pozic na stupních vítězů). Mě osobně se to rozšíření jeví super a dost se na něj těším. Kdyby už jen kvůli mapám… 

22.1.2024 09:02:39

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

22.1.2024 09:21:40

Naprostý souhlas. Je to jedna z mala her, která je našlapana obsahem už v základu a žádný rozšíření vlastně ani nepotřebuje 😉každý rozšíření lze pak vnímat jen jako příjemný bonus, který proste není nutný. O jaké hře lze tohle v dnešní době říct? Naopak bych tedy vydavatele pochválil, ze nám přinesl tak skvělou hru. 

22.1.2024 10:07:40

@jerryNBK já bych to s tou chválou vydavatele zase moc nepřeháněl.. 

22.1.2024 16:20:12

Blackfire nemyslím 🙈 

22.1.2024 16:53:13

Preco podraz? Slubovali Days of Wonder ze prve rozsirenie bude mat dve formule? 

Zrejme sa snazili rozumne vyuzit volne miesto v inserte s ohladom na buducnost nech sa do krabice zmestia vsetky buduce rozsirenia, treba aj z toho robit problem?

Nepochopim tento trpitelsko-perzekucny komplex, pri stolnych hrach obzvlast, nieje to konstruktivne a len to rozsieva negativitu, nikto ta nenuti nieco kupovat.

22.1.2024 20:13:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak ono se dle mého toto rozšíření stejně nevejde do základní krabice. Ano, je v ní místo pro 7. formulku, karty k ní se taky vejdou, ale nová mapa už nikoliv, ta bude muset zůstat v krabici s rozšířením.

23.1.2024 07:25:59

Však se nebojte, jen co to vyjde ven, ono se vyskytne insertů habaděj :)

Já asi počkám až vyjde to druhé rozšíření, pak to už bude mít smysl nějaký dělat…

_________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo

23.1.2024 07:55:07

Mírně zvednuté víko u tak vysoké krabice nehraje velkou roli. Proč by druhá mapa měla být v separátní krabici?

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

23.1.2024 08:18:38

Jak pro koho :-) Já třeba zvednuté víko nesnesu a i proto si třeba nekupuji inserty, u kterých toto nastane.

23.1.2024 09:00:45

@zdenda-foto joooo tohle je dycky dilema … ale prostě jakmile vím, že druhá krabice znamená o 50mm v polici víc, než 10mm zevdlé víko. Volba je jasná. Nerad to tak občas dělám, ale holt třeba u Arkhamu, nebo Paleo to jinak nešlo… Heat by se tomu mohl vyhnout i s druhým rozšířením v klidu.

 _________________________________________
www.kalkared.eu , aneb když v poličkách není místo

23.1.2024 13:04:06

No a nezaslechli jste v deskovkových kuloárech náhodou rumors o tom, že by Blackfire s vydáním rozšíření opravil ty nepovedené karty ze základu? Bohužel tu distribuci co proběhla zde před rokem jsem minul….

23.1.2024 13:52:24

Já už jsem na to X-krát odpovídal. Days of Wonder to “neumí”. Oni neumí vytisknout jen ty 3 opravené karty. I před tím rokem jsme dostali celé originální balíky karet, z nichž se ty tři karty vytahovaly a zbytek se vyhazoval a nechtěli jich takto dodat víc než těch 100.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

23.1.2024 17:44:22

No jo, takže je to jako vždycky.

Days of Wonder neumí dodat s předstihem pravidla, takže se karty překládají naslepo a s chybama.

Days of Wonder neumí vytisknout opravené karty.

A pak přijde komunita, co místo toho, aby hru hrála, tak raději porovnává karty s originálem.

Děkuji, že za takových podmínek vůbec ty pecky, na které by si nikdo jiný v češtině netroufl, vydáváte. Chápu, že to musí být hrozná řehole, ale děláte skvělou práci.

Nezbývá jen doufat, že se alespoň tentokrát podaří Days of Wonder ty 4 karty eventů z rozšíření dodat k překladu tak, že by třeba i 3 z nich mohly být bez chyby…

23.1.2024 22:25:00

@altaon No spíš je to jako vždycky kvůli špatnému nastavení této společnosti. Kvůli tomu, že lpějí na vydávání her na day one. Nikdo ale nestojí o pokažený překlad hned první den celosvětového vydání. My hráči bychom raději půl roku počkali na odladěný překlad… Zajímavé, že ostatní vydavatelé tyto problémy nemívají v takové velké míře. Právě proto, že nedělají ukvapené rychlokvašky, ale nechají si na překlad čas..

25.1.2024 22:06:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@Conan70  jenže tamty vydavatele do toho vydání nikdo nenutí. A jak už bylo řečeno nahlas. Raději to vydáme my, špatně, a bez další podpory…. než aby to vydal někdo jinej. Rozumíme? Takže děkujeme Asmodee!

26.1.2024 09:30:41

@Khalashnikovf  A to je právě ten špatný přístup, o kterém hovořím. Mně jako koncovému zákazníkovi je přeci jedno, jestli je to tím, že je to dceřinná společnost, nebo proč jsou pod takovým vlivem Asmodee. Je to prostě úplně tragický přístup, kde zákazník majitele (Asmodee) nezajímá, pouze peníze a produkovat masově kvantitu nad kvalitou. Je mi smutno, že takovýto model fakt může úspěšně fungovat a že zákazníkům je to jedno…

26.1.2024 09:43:24

@Conan70 cílovka BF je zájemce o Nestabilní jednorožce a Výbošná koťátka … tam moc chyb nasekat nejde a když už, tak těm lidem to bude jedno …

Nic, zaplakali jsme si, zpátky ke strojům :)

26.1.2024 12:54:13

Vybíráme z Bazaru

Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Lost Ruins of Arnak + Expedition Leaders + Promo
Akt. cena: 1449 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas