Heat: Hustý déšť

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Heat: Hustý déšť - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Heat
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2024
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Cena

Taky vám přijde, že je to solidně předražené rozšíření? Když si vezmu, že to stojí 750 Kč a základ se dá sehnat za 1350 Kč (v akci i za 1150 Kč), tak v porovnání obsahu je to opravdu velmi drahé. Za takový obsah bych očekával cenovku kolem 400-500 Kč maximálně.

8.2.2024 14:26:00

No bohužel ceny jdou nahoru u všeho. Rozšíření ke Kaskádii taky toho ani zdaleka nenabízí tolik co základ a přitom stojí prakticky stejně. A to není, že by to člověk Mindoku vyčítal, taková je prostě realita dneška. Tady nelze to okomentovat než starým dobrým „Doba je zlá, Kamile.“

8.2.2024 14:36:04

Cenovka je dle mého mírně vyšší, ale nikoliv přemrštěná. Za 400kč dnes vycházejí karetky (např. Zboduj město), tady je toho přeci jen trochu víc (formulka, nový okruh). 

Nicméně ceny jdou nahoru, byť se sem tam objeví světlá výjimka s úžasným poměrem cena/výkon (viz 2 rozšíření k Arnaku). Ale na druhé straně vzpomeňme třeba na rozšíření k Duně.

Já bych 7. hráče nevyužil a 4 základní okruhy mi stačí, takže tohle asi brát nebudu. Ale krabice vypadá skvěle, to jo :-)

8.2.2024 14:52:02

Jsou tam dvě tratě, takže de facto polovina základní krabice a nějaké nové karty a mechaniky. Takže ok, možná to mohlo být tak o stokorunu levnější, ale o moc méně jsem ani nečekal.

A jak už bylo vzpomenuto, podívejme se třeba na expanze k Duně nebo třeba k Divukraji - každá expanze 1200 (základ stojí 1500) a to v některých z nich (Perlava) není nic moc obsahu.

8.2.2024 15:06:35

Jo, Divukraj je kapitola sama o sobě :D Tam mám jen základ a pak jsem koupil Complete Collection z KS, protože jsem nechtěl platit přes 1200 za téměř prázdné krabice… Tady je to 750, to už je trošku lepší, ale i tak je to dost drahé. Jak už bylo zmíněno, takový Arnak je vůči nabízenému obsahu naceněn správně. Stejně tak i např. rozšíření k Na křídlech. Opeřenou oceánii jsem svého času koupil v akci za 460 Kč a to je tam hromada karet, 5 desek pro hráče (voliéry), vajíčka, žetony… Kdyby v Hustém dešti byly aspoň ty 2 formule, tak bych nad tím možná ještě uvažoval, ale kvůli jedné formuli a dvěma tratím mi koupě nedává za tu cenu smysl.

8.2.2024 15:26:54

Omlouvám se, ale moc nechápu ten rozdíl koupit/nekoupit na základě toho, kolik přidali aut (ledaže jde lidově řečeno o truc). 
Tak je tam jen jedna formule, no. Evidentně chtějí těch expanzí udělat více (vzhledem k popularitě i snadné rozšiřitelnosti takovéto hry logické) a do každé přidaj jednu. Beztak, hrát HEAT v šesti imho úplně stačí, dejmetomu že v osmi ještě to bude snesitelné, ale třeba si to neumím představit v deseti až dvanácti, jak naznačujou nové stupně vítězů .. (1. se tolik lidí ani nevejde ke stolu a 2. i takhle svižná hra se pak začne nepříjemně protahovat).

Podle mě u závodních her jsou klíčové hlavně další tratě, kvůli tomu bych si to pořídil. BTW, pro srovnání: dvojice map Indie/Švýcarsko (a nic k tomu) do Ticket to Ride taky už před lety stála 700 a to se to prodávalo jen zatavené ve fólii (ani krabici to nemělo!).

8.2.2024 15:48:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Me by upřímně zajímalo (bez ironie, sarkasmu, cynismu atd), jestli dneska umí někdo ocenit napad a realizaci jako takovou. Jakože někdo strávil čas to vymyslet, testovat, vyladit atd. Co vím, tak to taky není zadarmo.

Nebo se jenom dneska porovnána materiál vs cena. 

8.2.2024 16:16:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Heat je jedna z nejlepších her poslední doby. Muže si dovolit stát vic, kdyžtak zkus žolíky, stojí to kolem kila a je tam dost karet.

8.2.2024 16:21:02

@Zuuuzan Nápad ocenit umím, ale zrovna tady skoro žádný není. Je tady jen víc toho stejného. Což neplatí o základní hře, tam je těch nápadů spousta! Proto moc nechápu tu cenovku, ne ve srovnání s jinými hrami (a jejími rozšířeními), ale ve srovnání se základem.

8.2.2024 16:27:51

Cena je v pohodě si myslím. Podívej třeba na Mozkožrouta a na jeho minirozšíření. 28 karet - 269kč; 10 karet - 179kč. 

8.2.2024 16:38:24

@LurDaeron Jenže upřímně, ono je taky značně zavádějící a nevím … jistého druhu argumentačním faulem (?) například mluvit o tom, jak “Opeřená Oceánie mě V AKCI stála 460 korun”. Jasně, v akci bude všechno levné. Ale bez akce stojí Opeřená oceánie (dle Heuréky) v rozmezí 659 - 834 Kč, v průměru kolem 700. To už je pak jiná láce, že ano, i za všechna vajca, hráčské desky a karty … 

No uvidíme, tak třeba bude expanze k Heatu tak hrozně drahá a za svou cenu neprodejná, že pak taky půjde do slev a koupíme si ji za pětikilo. Spíš si na to ale nevsadím ;)

8.2.2024 16:38:47

@NikeDidi Nebo Papírové moře. Základ 250, rozšíření Příliv (8 karet) tuším 120?
Ještěže jsem to koupil na Brnohraní, kde měli taky AKCI ;) že když koupíte na místě, dají Příliv za 1 Kč k tomu.

8.2.2024 16:40:19

@LurDaeron tak každý si svou práci cení na jiné peníze, nepřijde mi na tom nic špatného. Předpokládám, že ty bys zadarmo taky nepracoval :-) 

Skoro všechny expanze jsou dneska celkem drahé a dává to smysl. Mainstream základni hry jsou relativně levné  (musí být, jinak by byly neprodejne - vychází spousty her a cena je faktor), expanzi si nekoupí každý, takže je potřeba pokrýt náklady daleko méně kusy. Předpokládám, že expanze mají vyšší marži, než má taková průměrná základní hra. 

Takže cenovka dává smysl, pokud je to pro někoho drahé, může počkat na výprodeje. 

8.2.2024 16:45:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Ok, beru vaše argumenty a asi jsem sám, komu to přijde dražší, než by bylo vhodné, takže se vzdávám 😄 Jestli to bude někdy v akci za méně než 500, tak se asi nechám zlákat, ale do té doby za mě nee 🙂 

8.2.2024 17:25:07

Už léta se prodává k Formula D jen ty desky tratí kolem 600. Takže krabice, karty jedna figurka a insert za 150 je v dnešní době spíš opak předřazeného.

8.2.2024 18:00:19

Kdo někdy kupoval promo karty na bazaru, ten cenu neřeší :-D

8.2.2024 18:40:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Ono je taky potřeba si říc že vyrobit tu mapu je asi dražší než vyrobit karty. V základu jsou dvě desky s mapama tady je jedna. Což je 50%. Karet je tu míň ale ty si myslím že nejsou to nejdražší na té hře a nedovedu si typnout jak drahý jsou formule. Nic méně málo kdy využiješ všech 6. Tak že sedmá formule neni to co mě na tom rozšíření zajímá. To jsou primárňe ty tratě který maj navíc speciální pravidla.  Což je za mě super že to neni jen normální trať ale je to nečim ozvláštněný. Já sem v poho s tim ať na tom na tom vydavatélé trochu vydělaj aspon budou mit motivaci dělat rozsíření dál. Když se jim to nevyplatí tak nebudou a mi budem mít oči pro pláč. Za sebe sem rad že to je do 1000 a jestli to je 750 nebo 500 pro mě pocitově už zas tak závažnej rozdíl neni tak že s cenou sem v poho. 🙂

8.2.2024 20:57:36

No zase bych o tom zisku nefantaziroval, ty rozšíření mají násobně nižší náklad než základ, takže výrobní cena na “kilo materiálu" bude vyšší.

9.2.2024 13:26:24

Tady to proste muže narazet na různé sběratele, kteří si koupi hru a když ji vůbec rozbali a 2x zahrají, tak je to úspěch. Chapu pak, ze někteří z nich nad podobnými věcmi přemýšlí. Ti z nás, co naopak hry hrajou a vědí, ze se ta hra(rozšíření) bude točit, těm je cena celkem jedno. Ale to je pořad dokola. 🤭

9.2.2024 13:34:28

@jerryNBK Já bych ty sběratele moc nepřeceňoval, já si myslím, že spíše oni nepřemýšlejí nad cenou… Jinak by jim muselo být líto toho kvanta krabic, na které se jen práší a ve kterých utopili nemálo peněz.

9.2.2024 13:48:33

@LurDaeron  

Sběratel nikdy neutopí ani halíř ;-)

9.2.2024 14:18:48

Osobně nechápu ten insert. To s tim hráči budou plnit plastový kontejnery. Bez insertu o kilo levnější ;-). 

10.2.2024 16:33:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Kilo asi fakt ne, že jo :) Spíš jednotky korun. Ale je pravda, že plastovej insert je absolutní zbytečnost. Stačil by papírovej.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

10.2.2024 16:55:38

Cena jakékoliv věci či služby má vždy takovou hodnotu, na jaké se v danou chvíli shodnou obě strany - prodávající a kupující. Jakákoliv diskuze na téma “přemrštěná” cena je ve vší úctě v dnešní době úplně mimo. A propos kdo určuje, zda je cena přemrštěná? Existuje na to nějaká definice? Nebo je to jen tak jako střelené od boku? Nebo co to slovo “přemrštěná” znamená? 100,- navíc? Nebo to mělo stát polovinu? Eh? Mám na to? Chci to? Zaplatím to? Ok. Nemám na to? Nechci to? Taky ok. Nikdo nikoho nenutí si cokoliv kupovat. Každý je strůjcem svého štěstí a i distributor má právo si svou práci nacenit jak uzná za vhodné. Ale aby mu lid říkal, kolik co má stát mi přijde jako utopie.


Cena krabice dnes není daná ani tak obsahem, jako spíš službou okolo. Ono totiž stojí úplně stejně, jestli pani zabalí krabici se dvěma formulemi, nebo s padesáti. Výrobní cena zde přítomného obsahu bude max pár desítek korun. Jestli je tam sto nebo tisíc karet bude rozdíl opravdu jen pár korun. Ale to, že někdo vezme do ruky poloprázdnou krabici a někam jí doveze prostě stojí stejně, jako když poveze krabici plnou po okraj. Navíc zde v případě her základů prodáte prostě víc a tedy náklady na výrobu se snižují (hlavně se snižují náklady na vývoj, grafiku atd). Pokud prodáte násobně méně rozšíření s dejme tomu polovičním vývojem, máte prostě jiný poměr výkon cena.

A cena v tomto případě mě osobně přijde naprosto v pořádku. Bez DPH se tady bavíme o necelých 600,-, tedy VOC bude někde 400,- (bez DPH). Výrobce tu krabici vyrobí za 150,-? Kde je tedy ta přemrštěnost? Jako že by to měl výrobce vyrábět o euro levněji a na konci by to pak vyšlo celkem o 56,- méně? Pak by to bylo v pořádku? Uvědomujete si, že v této ceně je i plat uklízečky kanceláří distributora, prodejce a dokonce i účetní v dopravní firmě? Vždyť co si dneska koupíte za 750,-?  To není ani na rodinný vstup do kina, večeři s partnerkou, pár litrů nafty…


Doporučuji zkusit někdy podnikat. Dost vám to otevře oči a změní pohled na svět.


Díky!
 

11.2.2024 22:14:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@Navy  100 % souhlas. Lépe bych to nenapsal. 

11.2.2024 22:43:48

Vybíráme z Bazaru

Osud dobrodruha
Osud dobrodruha
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas