Heat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vhodný překlad slova Heat

Ahoj, 

nelíbí se mi moc používat např. zahraj kartu heat, hraju heata ap. Našli jste si někdo vhodnou českou náhradu? Docela se mi líbí Zápal - hraju zápal, nebo Horko…

 

 

26.12.2023 11:49:53

No ono je kontext so zahrievaním motora. My doma žhavíme :-)

26.12.2023 12:17:47

@dajo26 dobrý nápad :) - nažhavit to :)

26.12.2023 14:05:37

U nás motor “přehříváme”.

26.12.2023 15:59:14

@Edison jo, tak pěkný, díky :)

26.12.2023 19:12:10

Ono záleží také hlavně na tom, kde a s kým hraješ. Někde na chatě či v horách se používají na žhavení nejčastěji “kamna”. Oproti tomu závodníkům z paneláku postačí obyčejný “radiátor = topení”. Těm, kdo rádi hrají také on-line verzi na boardgamearena.com, ať už na mobilní wifině nebo laptopu např. někde v lese či v přírodě, je dovoleno používat i základní “teplo”. Mladí a neklidní junioři využijí k boostování starý dobrý “oheň alis fajr”, naopak opatrný přehřátý senior master, který přesáhne povolenou rychlost o 1, použije na zaplacení pravděpodobně jedny “gamatky”, aby nevyletěl z papučí. Ženy a dívky za volantem, během své on-line hry na Androidu, Smartphoneu či i-Phonu žhaví nejčastěji “kulmu = kulmujou” a děti do 3 let v ohrádce s volným přístupem k internteu užijí pravděpodobně výraz “tepíško”. V létě a obzvlášt při hře na koupališti je v případě klasické deskové hry povoleno používat také 1 “hic” a kouzelníci, druidové a profi fantasy rideři mají zase rádi, když se místo heatu na ochlazení zahraje jejich oblíbená ”mana". Ovšem POZOR a závěrem je nutno říct, že je velmi matoucí a výslovně se nedoporučuje platit místo heatu např. “vášní, horlivostí nebo rozplavbou”, i když toto nabízejí nejrůznější on-line překladače a nejen ty nejkvalitnější od Blackfireu…

28.12.2023 03:03:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Player007 perfekt :), moc pěkně zpracovaný a dává to smysl :) díky!

28.12.2023 10:58:35

A teď jsem našel to, co mi pasuje! (podle polské verze) - TURBO :):):)

7.1.2024 16:35:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to se podle mě vůbec nehodí ani tematicky ani smyslem ale ve finále at si tomu říká každej jak chce :)

8.1.2024 09:34:37

Já taky vždycky “žhavim motor”, jak už tu bylo psáno.

8.1.2024 09:44:25

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Zelená horda
Zombicide: Zelená horda
Akt. cena: 1549 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas