Heat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Asger Harding Granerud
Daniel Skjold Pedersen
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozbitý draft karet vylepšení?

Nejsem úplně ještě zkušený hráč HEATu, ale po pár hrách i s modulem Garáží jsem takový nesvůj z toho, jak funguje samotný draft karet. Hráč, který začíná z první pozice a rozráží vzduch všem ostatním je potrestán tím, že dvakrát vybírá kartu jako poslední. Jako přijde mi to úplně nefér. 

Když to otočím, poslední hráč si s přehledem vybere dvě nejlepší karty a nějaké dvě políčka náskoku hravě dožene. 

Máte s tím podobnou zkušenost? Pokud ano, upravovali jste nějak pravidla draftu? 

17.11.2023 21:33:01

Nikdy mi nepřišlo, že by byl tak velký rozdíl v nabízených kartách,abych se cítil penalizován. Taky mám jen pár her s garáží, přijde mi, že se to hraje dost podobně jako základ, jen trochu upravím strategii podle nadraftovanych karet.

18.11.2023 12:41:58

Zaklad je takový na naučení, s garáži rozhodne lepší a nám taky rozbity nepřišel. 

18.11.2023 13:00:59

zajímavé. Mě přišly karty, které mi dovolují chladit více nebo odhazovat karty napětí, docela silné :-) oproti jiným.

20.11.2023 18:12:21

@Kamba  jestli ti příjde draft rozbitý, tak skus klasický draft z jiných her. Například rozdej každému 5 karet do ruky a každý si vybere 1 kartu a zbylé pošle sousedovy a to udělá třikrát.

21.11.2023 01:14:31

To by šlo :-)

21.11.2023 09:38:36

@Kamba Chlazení je fajn, stres mi ale problémy nedělal. V kombinaci s kartou, která umožňuje zvyšovat rychlost za tyto karty, to funguje taky dobře. Mně se hodně líbí karty, co zvyšují limit rychlosti v zatáčkách. Doporučuji taky hrát garáž s počasím - efekty v závodu relativně mění sílu různých karet. Třeba efekt, který za “nečisté” projetí zatáčky přidává Heat navíc, právě posiluje karty s vyšším rychlostním limitem v zatáčce.

21.11.2023 13:01:49

jojo, karty pro zvýšení rychlostního limitu jsou taky super. Naopak draftu karet dodávající bonus k využití větrného pytle se snažím vyhnout, jsou tak strašně situační a jejich využití nemám jen ve svých rukou. Když na mě dvě takové karty zbydou, tak to rovnou mám chuť zabalit :-D

21.11.2023 15:35:32

Je to těžší, ale zvlášť když člověk jezdí na předposledním místě a není to moc roztrhané, tak se dá docela předpokládat, kde kdo skončí. Opět s počasím a kartami by se dalo dostat na třeba +5 posunu v pytli, na mapách jako Itálie by se tak dali bezpečně udělat třeba 2 zatáčky najednou:-)

21.11.2023 16:14:39

Karty zvyšování síly větrného pytle jsou super, ale záleží na mapě. Protože tyhle karty vám umožní projet díky pytli, který se nepočítá do limitu, klidně dvě zatáčky najednou. Stačí si před zatáčkou zpomalit, chladit, nechat se trochu předjet a pak se mate vždy koho chytit :), chce to jen zkoušet, já s nima mám dobrý zkušenosti. 

22.11.2023 00:52:34

Každému přijdou silné jiné karty, takže závěr je, že asi je to udělané dobře :)

Někteří považují za přesílenou kartu “+++”. Ono je obvykle jediné místo na trati, kde má smysl ji zahrát (začátek dlouhé rovinky), ale pak je docela zabijácká. A speciálně v cílové rovince je k nezaplacení.

Monokok (odhazování napětí) mám rád, nejradši ale asi tu 5 s odhozením pouze 1 napětí, prostě je to rychlá karta. Ale vlastně každá karta má své kouzlo, brzdy, chlazení, bonus k větrnému pytli... Jediné, co si asi nikdy neberu, jsou karty, za jejichž použití se platí heat. A teda nemám moc zkušenosti s kartami z pokročilého balíčku, hraju převážně se synem, a používáme ty jednodušší.

A ano, dobře použitý větrný pytel při náhlém útoku v zatáčkách je k nezaplacení. A speciálně ve Velké Británii na konci je projetí 2 zatáček jedním tahem skoro otázkou cti :D (a tam to teda jde i s obyč větrným pytlem).

22.11.2023 09:40:23

Hraju vždy komplet hru a nikdy sem neměl pocit že jsem znevýhodněn.

22.11.2023 12:23:22

Vybíráme z Bazaru

Formula D Chicago
Formula D Chicago
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas