Harry Potter: Vzestup smrtijedů

xxxxxxxxoo hodnoceno 32x (Seznam vlastníků)

Harry Potter: Vzestup smrtijedů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
iHRYsko
The OP (dříve USAopoly)
Autoři: Andrew Wolf
Patrick Marino
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česká verze

Vydají rex hry ještě letos?

7.9.2022 20:27:40

Doufam v to. :)

7.9.2022 21:41:46

Na planetě už předobjednávka…

https://www.planetaher.cz/harry-potter-vzestup-smrtijedu

 

nějaké dojmy ze hry? Spolu s “boj o bradavice” nebo “talisman: HP”… která je nejzajímavější? Děkuji :)

5.6.2023 17:58:57

@Doomis : Dojmy jsou pozitivní :) Na to, že to je hra ze světa HP, kde je toho za mě dost “odpad”, je zrovna tahle rozhodně jedna z těch lepších. Mě a dětem se tedy líbí hodně a máme ji i dost nahranou. Jak vyšlo oznámení o češtině, šla anglická verze na bazar a česká na wišlist a teď do předobjednávky. 

Pravidlově je to hodně jednoduché, házíš kostkama a snažíš se využít padlé hodnoty k útoku/schopnostem postav nebo za ně nabíráš nové kouzelníky do týmu. A často se musíš rozhodovat, jestli zrovna tohodle kouzelníka opravdu potřebuješ protože se ti skvěle hodí do týmu nebo raděj snížíš korupci či půjdeš po smrtijedovi protože tě hra pak brzo pojede a nebo uděláš něco co pomůže všem ostatním. Není to takové přímočaré, každá hra je trošku jiná. Náhody hodně (což je vesměs ale u všech HP her), ale zas dá se s tím pracovat a je to odehrané docela rychle (tak do 45-60ti minut ve 3). No a zvládnou to i děcka 6-7 let. Tedy aspoň u nás.

 

Srovnání: Z těch cos jmenoval za mě Smrtijedi vedou, Boj o Bradavice jsem ale nehrál (jen Obranu proti černé magii).  HP Talisman… no… jak to říct. Zkusili jsme , zahráli jsme a děkuji, raději cokoli jinýho. 

 

 

6.6.2023 07:01:22 | Upraveno autorem (porovnej)

oživuji diskuzi. Jak si zatím stojí ta hra u těch, kteří už hráli? :) Jaký je nejlepší počet na hru? 

Chtěla bych hru ze světa Harryho Pottera a nevím, jestli tohle nebo Boj o Bradavice… Vzestup Smrtijedů se mi graficky líbí o mnoho víc, ale pořád nevím. Díky za jakýkoliv postřeh.

11.8.2023 15:09:15

Manželka je HP fanatik, takže máme doma oboje. Těžko říct, co od hry čekáš. Ani jedna z her není žádná komplikovanost a buď hraješ na to jestli tě podělají kostky nebo karty :)

Za nás bych řekl, že vede Boj o Bradavice, ale tam to nikdy nekončí jen u jednoho roku, takže to chodí na stůl, jen když máme víc času.

Vzestup Smrtijedů je oproti tomu mnohem kratší a lépe se dá dostat na stůl. Aspoň takhle to máme my :) 

11.8.2023 16:50:52

@Jamesik11  díky moc:) já od těchto her čekám spíše zážítek, než nějakou super extra strategii a tuhle hru bych měla na hraní s přáteli (nehráči) a nebo na odlehčení s přítelem nebo hráči (moje sociální bublina na HP vyrostla :D). 

A vzhledem k tomu, že obě jsou ze světa HP, obě jsou koop, tak popravdě nevím, co víc od toho čekat, a tím, že o Smrtijedích toho moc není, tak budu ráda za jakýkoliv poznatek. 

S tou délkou to je dobrý point, to by nám asi vyhovovali víc ti Smrtijedové.

11.8.2023 19:57:45

Vybíráme z Bazaru

Heldentaufe
Heldentaufe
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas