nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Harry Potter: Boj o Bradavice

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 11 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Kosmos
REBEL.pl
USAopoly
Autoři: Andrew Wolf
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Nepřátelé

Dostali jsme se s rodinou ke čtvrtému ročníku a prohráli velice rychle. Chtěl bych se zeptat, jestli se opravdu používají všichni nepřátelé z předešlých ročníků?

3.2.2021 17:54:45

Management
Presne ako už bolo písane. Slabých nepriateľov držať na ploche (napr. Dolores u nás držala vždy od doby čo prišla až do konca) ale napr Belatrix, Fenrir ale aj Lucius - lebo občas ten healing čo dáva je hnus :D musia ísť dole hneď - táto taktika je potom povinná aj v rozšírení. V rozšírení je potom doležité rozlišovať medzi nepriateľom (villain) a zviera (creature) schopnosti pre villain neplatia na creature a vice versa.
A samozrejme je doležitá spolupráca, namiesto dania 1 dmg nepriatelom je lepšie vyliečiť spoluhráča alebo im dať 1 peniaz aby si kúpili silnejšie karty. Aj keď je to dosť jednoduchý deckbuilding tieto pravidlá treba dodržiavať inak Vám nepriatelia preletia cez lokácie za 2-3 herné kolá a možete ísť znovu.

5.2.2021 10:01:44

AmA

Mecenáš trolíků

len take zamyslenie

tak ja neviem... ano, je dolezite aj poradie smrtozrutov, avsak hrate iba zaklad a ked si spomeniem ze co vsetko je v rozsireniach a ze vtedy ked stratis dva zivoty na zaciatku hry tak si uplne stastny, ze iba, tak.... tak ma napada, ze ako budete hrat potom neskor? :-D

Ale ano, piaty rocnik sme si zopakovali.

ale myslim ze viem kde robite chybu... Dostatocne spolu nespolupracujete, treba spolocnu strategiu a ono to pojde!!!


Takze --- porazaniu Voldemorta zdar!

4.2.2021 21:17:53

ad managment nepřátel

jak píše Jamesik11, od toho čtvrtého roku a výš je velmi důležité slabé nepřátele, respektive slabé seskupení nepřátel, které vám zas tolik nepřitápí, nechávat na herní ploše a soustředit se jen na budování vašich balíčků. A když už jste dostatečně připravení, tak začít vždy po jednom kosit. Dost je také důležité se snažit udržet hru v první lokaci co nejdéle.
Pokud vám ale hned na začátku přijde hodně silné seskupení nepřátel, tak moc s tím nezmůžete a kolikrát je lepší začít hru od znovu.

4.2.2021 11:44:54

Nepřátelé
Podle mě, čím pozdější roky se hrají, tím je důležitější správný management nepřátel. Kombinace některých nepřátel je vážně smrtelná, proto je důležitý si lehčí nepřátele šetřit na ploše.

4.2.2021 09:03:30

Jo, všichni
Jo, míchají se všichni, ale ono dost záleží v jakém dojdou pořadí. Celkem výrazně to ovlivní obtížnost. Takže kdybyste měli nějaké větší obtíže, dá se to zjednodušit vhodným pořadím karet v balíčku nepřátel.

3.2.2021 22:00:57

domace pravidlo
my sme to hrali tak, že tý nepriatelia ktorí boli nadobro porazení v rámci príbehu Harryho Pottera sa neopakovali - tak isto ale aj spojenci - hru sme aj tak raz prehrali v 5 ročníku a 6, 7 sme prešli na tesno - nebolo to ani ťažké ani ľahké

3.2.2021 19:08:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Ano
ano, všichni staří + noví z daného ročníku smíchat dohromady.

3.2.2021 18:04:50

Vybíráme z aukcí

Jizdenky, prosim Evropa
Jizdenky, prosim Evropa
Akt. cena: 35 €
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>