Hansa - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: desková hra, dopravní, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: 999 Games
Abacus Spiele
Überplay
Autoři: Michael Schacht
Rok vydání: 2004
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dobrá hra

mám odehraných cca 10 partií v pc verzi a můj nejlepší úspěch je remíza :), ale hodně dobrá hra. Taková jednoduchá rychlovka, ale imho takticky obtížná. Myslím, že třeba Richmond by mi mohl poradit, jak zlepšit své statistiky :) nebo ta pc verze je fakt tak těžká?
1.2.2009 18:06:01

re: Beholder
Tak PC verzi jsem zkusil jen jednou a myslím, že AI není vůbec špatné! Ale já to drtím online (ovšem pouze na tahy, nikoliv realitme). Poradit vhodnou strategii je těžké, protože je třeba vždy počkat až co udělají soupeři. Zkus třeba někdy dát pass a tím zvýšit příjmy. A hlídej si také, kde buduje stánky hráč po tvé pravici :)

2.2.2009 10:56:33

Richmond:
ono to jde hrát i realtime? Na tahy mi to teda vyhovuje. Hra většinou vypadá tak, že to je celkem vyrovnané a pak během dvou kol soupeř pobere co se dá prodá a rozjede poslední sloupek se zbožím a já už jen koukám na závěrečné hodnocení :)

2.2.2009 11:06:34

re: Beholder
No Hansu je možné hrát online pouze na www.michaelschacht.net :) Klidně mi pak pošli zprávu a můžeme dát partičku :) Realtime jsem myslel něco ve stylu Brettspielwetl, kde se odehrávají partie v reálném čase :) Já chodím pouze na ty "tahové" :)

2.2.2009 11:09:42

Richmond:
no já to hraju právě na www.michaelschacht.net ( java verze ) tím jsem myslel tu pc verzi :)...tam to jde hrát i po síti?

2.2.2009 11:18:36

re: Beholder
Jde, zaregistruj se tam a můžeš hrát Hansu a Patrician po netu s lidmi z celého světa :)

2.2.2009 11:30:41

Richmond:
asi budu potřebovat poradit :), už jsem zaregistrovaný a dal jsem join game, rozjela se hra ve 3 kde jsem byl aktivní hráč já a umožnilo mi to 3x za sebou umístit první 2 stánky do měst, bez střídání s ostatními, to je asi ta realtime verze že, něják jsem to nepochopil. Jak to jde hrát normálně na střídání tahů?

2.2.2009 12:18:03

Fast Setup
Tam je implicitně zvolený fast setup, tedy každá tajně rozmístí stánky ve 3 městech. Jakmile všichni hráči rozestavenbí provedou, začíná hra. Je možné samozřejmě při zakládání hry nastavit původní rozestavování, ale většina hráčů včetně mě upřednostňuje fast setup.

2.2.2009 12:21:35

Richmond:
nj, ale nic se neděje, rozestavěl jsem stánky a nic

2.2.2009 12:28:45

re: Beholder
Pokud jsi odeslal svůj tah, tak prostě budeš na tahu znovu až odehrají svoje tahy ostatní. To může trvat různou dobu.

2.2.2009 16:52:02

Richmond:
aha :( takže z rychlovky se stává hra na několik dní, zatím jsem odehrál jeden tah a hru jsem rozjel před 4,5 hodinama, to je o ničem, myslel jsem že se připojím s někým kdo je momentálně on-line a hraje se hned něco jako na www.gametableonline.com

2.2.2009 19:46:37

re: Beholder
Mně to takhle vyhovuje :) Mám na 4 hracích webech rozjetých vždy cca 100 partií deskovek, takže když několikrát denně navštívím ty weby, vždycky je několik partií, kde jsem na tahu já :) Problém totiž také je, že spousta hráčů je z Ameriky, kde je přeci jen jiné časové pásmo. Hansu ve 2 lidech se určitě dá sehrát během chvilky, ve více lidech už se skutečně přesouvá do více dní. Ale jak jsem psal, to mi právě vyhovuje!

3.2.2009 09:18:54

Richmond
hmm, to mě moc ne, vohovuje mi že za pár minut odehraju partii a pak buď končím nebo si dám třeba další

3.2.2009 11:23:32

pravidlá
nemá niekto preložené pravidlá

22.2.2009 00:45:02

klato
jsou k dispozici na hrajeme.cz

22.2.2009 10:46:04

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: 10. Cirkus
Carcassonne: 10. Cirkus
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas