nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gyges

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Autoři: Claude Leroy
Rok vydání: 1985
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Popis hry

Gyges je abstraktní strategická hra pro 2 hráče. Cílem hry je dostat se dříve než soupeř na políčko za jeho výchozí řadou.

Hraje se na desce 6×6 polí, 12 hracích kamenů není barevně rozděleno, 4 jsou jedno-, 4 dvou- a 4 třípatrové. Každý hráč si připraví od každého dva, které střídavě po jednom umístí na svojí výchozí řadu.

Průběh hry

Kámen se pohybuje ortogonálně (ne diagonálně) přesně o tolik polí, kolik má pater. Během pohybu je možné měnit směr. Kámen nesmí přejít přes jiný, smí se pohybovat pouze přes prázdná pole. Cílové pole však obsazené být může. V takovém případě se kámen, který na obsazené pole dorazil odráží od spodního kamene a pokračuje dále v pohybu o tolik polí, kolik pater spodní kámen má. Během jednoho tahu je možné odrazit se postupně i od více kamenů.

Barva kamenů není rozlišena a není tedy určujícím kritériem pro to, kterým kamenem hrát. Potencionálně může hráč zahrát libovolným kamenem. Ve svém výběru je však omezen polohou kamene na desce. Vždy smí zahrát pouze kamenem, který je k němu nejblíž. Na začátku hry je to tedy šest kamenů na jeho výchozí řadě.

Zvítězí hráč, který jako první libovolným kamenem dorazí na políčko za výchozí řadou soupeře.

Autor: Jedudedek