Guardians of Graxia

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Guardians of Graxia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Petroglyph
Autoři: Daniel Kroegel
George Chastain
Chuck Kroegel
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to bude?:)

Safra, ted jsem si rychle prosel pravidla a vypada to, ze moje preference se posune od Heroes of Graxia spise ke Guardians. Vypada to totiz, ze Guardians jsou hodne vylepsene Summoner Wars se spoustou ruznych frakci a s vlivy terenu, navic s ruznymi scenari a jejich cily a solo hrou:).
24.8.2010 11:38:32

DD

pekne
To vypada hodne dobre, zacina se zase objevovat spousta her, ktere mne zajimaji, to neni dobre :o)).

24.8.2010 11:44:35

Ajaj
Tak vypadá to pěkně.. Akorád už jsem byl rozhodnut pro summoner wars a ted teda zas nevim. O SW je toho tady napsáno dost, bude i přeloženo, ale věta že GoG jsou hodně vylepšené než SW mě zas nalomila.. Holt budu muset počkat na nějakou tu recenzičku:-)

29.8.2010 09:41:38

divisek
No ono se to tak tvari pravidlama, bude treba to otestovat, jestli to i tak funguje. Ne vzdy to, co je na papire, se pak potvrdi:)

29.8.2010 10:36:28

Stepan

SW
No, na SW byla nejlepší právě ta naprostá jednoduchost. Jakýkoli komplexnější klon ztácí to nejsympatičtější na celé hře. Pravidla vysvětlíš za pět minut a za dvacet odehraješ jednu hru. Přitom je to plnohodnoutná strategie. Tak nevím, ale tohle mě nepřitahuje.

29.8.2010 12:33:15

Stepan
No me prijde minimalne pouziti terenu jako dobrej napad a jsem zvedavej na implementaci solo hry. Je pravda, ze hrozi to, ze to bude prekomplikovane...

29.8.2010 12:49:17

divisek3

GoG a HoG
Já zas tak často nehraji, takže překomplikovanější pravidla moc nemusim.. Hlavně jsem četl i příspěvek u Heroes of G a tam to taky na plynulou a rychlou hru nevypadá.. A vzhledem k tomu, že u obou her figuruje stejné jméno.. Holt asi SW.. Ještě popřemýšlím a třeba to do té doby někdo otestuje..

29.8.2010 12:56:01

DD

Test
Tak uz jste to nekdo testoval? Mam na tuhle hru zalusk, vypada to jako vymakanejsi Summoner Wars, nicmene kdyz ctu prispevky u HoG, jak jsou nedokonala pravidla, lacine a odflaknute komponenty tak se toho troska bojim, neb za tim stoji ta sama firma.

1.9.2010 11:31:39

DD
Do konca tyzdna otestujem aspon solo hru. Pravidla zatial nevyzeraju najhorsie - uvidim co sa ukaze pocas hry. Komponenty su bez problemov - mozno mohli byt trochu hrubsie karty, ale rozhodne ziadne staznosti ako ma Merlin na HoG.

1.9.2010 12:26:11

DD

Miri
Aneken rikal ze jsi to od nich poridil, tak dej vedet jak dopadlo alespon solo testovani :o)). Diky.

1.9.2010 13:46:08

DD
Ja sem ti rikal, ze "poridila", ne "poridil";)

1.9.2010 13:51:23

DD

to aneken
No ty jsi rekli ze jednu kupuje Miri - z cehoz to pohlavi uplne jasne neni :o))
Miri se samozrejmne omlouvam :o)).

1.9.2010 13:54:44

DD

sakra
Ty jsi rekl... dneska mi to psani nejak nejde :o)

1.9.2010 13:55:03

DD
V pohode, DD tiez nehovori co si zac ;).

1.9.2010 14:10:18

DD
To je taky mozny;)

1.9.2010 14:15:29

DD

report
Tak jsem rad ze jsme si to vysvetlili a budu se tesit na report od Miri :o).
Jinak jsem ten DD :o).

1.9.2010 14:21:17

Zabít všechno a všechny
A zničit Zatrolenky! Né dobře, dělám si srandu, ale to je hrozný, já si včera přečtu diskuzi u SW a začne se mi to líbit a teď si všimnu tohohle a už mě to lákáááááááá ! :D To je na zabití todlencto :).

1.9.2010 14:36:11

heroes of graxia
ja by som mal otazocku ohladom toho ci tato hra bude nieco ako Magic of gathering alebo toto je finalny produkt a nebudu dalsie rozsirenia

2.9.2010 19:08:27

DD

to Fistandantilus
Uff ty mas teda prezdivku :o).
No ptas se na Heroes of Graxia ale pises do tematu o Guardians of Graxia. Pokud se to skutecne ma tykat Heroes tak to zkus tady:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/heroes-of-graxia-1467/

2.9.2010 19:58:45

guardians of graxia
pardoooooooon ma to byt otazka na guardians of graxia sa ospraedlnujem bude ta hra zberatelska alebo sem tam niejake rozsirenie

2.9.2010 20:12:06

rbx

Fist...
Firma ma zasebou pouze tri hry, Panze General z minuleho roku a ted ty dve Graxie. K Panzer Generalu ted po 3/4 roce vyslo rozsireni, takze pokud se jim Graxia bude prodavat jako PG, tak asi nejake rozsireni vyjde, ta hra neni zablokovana.

2.9.2010 20:29:54

DD

rozsireni
Taky si myslim ze pokud se hra bude prodavat, tak prostor pro dalsi rozsireni tu je. Prostor pro rozsireni je kazdopadne i u HoG.

3.9.2010 09:19:01

prve dojmy
Vcera som vyskusala aspon par tahov v 1 solo scenari (na celu hru zatial nebol cas). Takze par prvych postrehov:
1)pri podrobnejsom zoznamovani s kartami som narazila na 2 neprijemnosti, neviditelne pri letmej prehliadke - v Spell Decku su niektore karty mensie nez ostatne - karty nie su vycentrovane (pravy a lavy cierny okraj nie su rovnako siroke). Su to "kozmeticke" zalezitosti, ktore pri hre nijako nevadia a nijako "nekricia", ale zamrzia.
2)pomerne dlhy setup - aj ked nie 45 minut ako pisu na BGG. Pri solo hre cca. 20 minut, pri dvoch hracoch a skusenostiach sa urcite skrati - jeden hrac bude pripravovat plan a druhy karty.
3)podla prvotnej skusenosti si myslim, ze na naucenie bude lepsia hra vo dvojici nez solo hra, kde je hrac nuteny ovladat obe strany (Non-player strana ma ine pravidla nez bezna hra co ucenie komplikuje)
4)pravidla - Petroglyph by si zasluzil ... . Pri letmom precitani to nevyzera az tak zle, ale pri pokusnom hrani a dohladavani nejasnosti sa ukaze mnozstvo nedostatkov - preklepy, chybajuce slova vo vetach, nejasne a nepresne formulovane vety ... Pravidla obsahuju siahodlhe zoznamy popisujuce jednotlive karty a bitky - jedine casti, kde som zatial nenasla vyraznejsie nedostatky. Ostatne casti pravidiel treba prepracovat - upresnit nejasnosti, doplnit chybajuce veci, cele pravidla napisat prehladnejsie. Niektore veci je uz mozne dohladat v diskusiach na BGG, ale obavam sa, ze FAQ (ak bude) bude dlhsi nez samotne pravidla - ak sa vydavatel nerozhodne cele pravidla vydat znovu, co by asi bolo najlepsie. Celkovo mam z pravidiel dojem, ze su napisane narychlo a pisal ich niekto kto ma v hre uplne jasno a nepokladal za potrebne venovat niektorym castiam potrebnu pozornost.
Napriek tymto vyhradam sa mi hra paci a hned ako dostudujem pravidla budem hladat sparing partnera :).

5.9.2010 17:19:54

jake to teda je?
uz to nekdo mel moznost odzkouset a odhodla se ohodnotit?

31.7.2011 15:30:49

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu
Cesty osudu
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas