Great Western Trail (Second Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail (Second Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Lacerta
REBEL.pl
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Strategie

Mám odehráno cca 15 partií. A nějak se mi stále nedaří uchopit správnou strategii. Některé hry jsem vyhrál,ale cítím, že to bylo spíš omylem :D vím, že tahle hra má tolik proměnných,že nejde určit nejlepší cesta k vítězství. Jsou ale nějaké tipy, které platí téměř vždy? Příklad: pokusit se jet vždy na max co nejdříve jeden typ pomocníka či dojet co nejdříve na vláčkem na stanice atd…

Existuje nějaká univerzální rada?

20.8.2022 16:24:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Já doufám že ne, a proto je ta hra tak úspěšná. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

20.8.2022 20:17:33

No univerzální rada je hrát efektivně. Nová edice je možná trochu pomalejší než stará, kde se hrálo průměrně na 3 zastávky během jedné smyčky mimo Kansas. 

Většinou si člověk podle počátečního nastavení - umístění neutrálních budov, pracanti, co jsou na trhu a přijdou, osobní budovy - vybere, zda pojede hlavně budovy, krávy či vlak. A tomu zkusí podřídit zbytek své hry. To znamená nákup lidí, stavba osobních budov, atd. 

Např. hlavní strategii na vlak člověk volí, když budovy s posunem vlaku jsou od sebe rozumně vzdálené (chceš je použít v každém kole, pokud budou hned vedle sebe, co budeš dělat v ostatních pohybech, než se dostaneš na konec?), na trhu je dost inženýrů, dobrá bodující destička šéfa nádraží je spíše dál od začátku (chceš hrát efektivně, tedy nechceš hned odevzdat prvního inženýra),… Průběžně chceš mít 4 inženýry, pak 5. 

U téhle hry je dost jednoduché dělat akce a nedělat vlastně žádné rozumné body. Před každou zastávkou je dobré se zeptat, jestli ti vlastně něco dává a jestli by to třeba nešlo bez ní. Důležité je se nezdržovat. Pokud někdo udělal o 2 smyčky víc než ostatní, tak s nejvyšší jistotou vyhrál - jedná se o to, že v rámci jedné smyčky máš tak 2 zastávky, které jsou fakt efektivní (díky tvým budovám a pracantům). Zbytek tě spíš zdržuje a pokud někomu dáš prostor udělat těhle efektivních zastávek víc, tak ho není moc jak dohnat.

21.8.2022 01:25:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Valka o prsten: Pani stredozeme CZ + promo
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas