Great Western Trail (Second Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail (Second Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Lacerta
REBEL.pl
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sólo - obtížnost - vaše zkušenosti

Ahoj.

Odehrál jsem již 6 partií v sólo proti lehké Automě, ale pouze 1x vyhrál. Včera mě přejela snad o 30 bodů, ač mi nějaké body utekly mojí chybou. Kor když má hned specializaci na inženýry (a jsou v nabídce), tak je snad nemožné ji dát, vybere všechny přednosty… jediná moje výhra byla proti té, co se soustředila na budovy. Ta na kovboje je také dost dobrá.

V jednom vláknu na BGG jsem četl, že prý easy je fakt easy a jen pro začátečníky a měl bys vyhrávat vždy, že medium je už zajímavější a pro pokročilé, ale i tak by se ti mělo byť těsně dařit a že až hard je fakt náročná a vyhraješ třeba jen jednu partii z X. Mně to tak vůbec nepřijde, a naštěstí jsem nebyl jediný.

Jak jste na tom vy? Na BGA jsem už několik her ve třech odehrál, dokonce tam mám i výhru, remízu nebo pouze těsnou prohru, ale se Samem ty porážky jsou docela výrazné. Díky. 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

13.11.2022 09:28:15

Proti autome musis hrat rychlo. Nemozes sa zastavit na kazdom policku lebo cim dlhsie hras tym viac bodov automa nazbiera. Preto treba pouzivat iba policka ktore su pre teba najnutnejsie.

13.11.2022 14:07:59

To mi je samozřejmě jasný. Ale oproti hře na BGA to teda musí bejt děsnej rush, když tam 3 ze 4 her byly dost vyrovnané a tady hraju obdobně a ztrácím dost bodů po sečtení. Bych čekal, že to bude více vyladěné, kor když jde o nejnižší úroveň. 

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

13.11.2022 14:14:09

Problem je ze to porovnavas s hrou proti hracom. Ked hras proti niekomu tak si vies prisposobit rychlost hernej partie. Ak hraju vsetci pomaly moze to byt vyrovnane, ak hrate vsetci rychlo tak to tiez moze byt vyrovnane. Automate to je ale jedno ona hra rychlo vzdy. Preto aj mna osobne prestala po par hrach bavit. 

13.11.2022 21:10:05

Proto mi to přijde škoda, mohli to jistě nějak upravit. Ta její obsluha je vymyšlená moc dobře, je to fakt lehký a rychlý, nezdržuje tě. Ale evidentně musíš fakt hrát výrazně rychleji než v běžné hře, aspoň co mám zkušenost. V jiných hrách, kde je Automa, tomu tak nebývá (Gaia Project, Tapestry, Dune: Imperium…) a máš pocit běžné partie. No co už.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

14.11.2022 08:04:32

Bezna hra GWT je rychla, pokud hrajes proti nekomu co to jen trochu umi. 3, max 4zastavky a vyvoz. Ta hra je hlavne o co nejefektvivnejsi trase a ne o tom delat vse.

14.11.2022 08:34:42

Ale pokud mám Automu nastavenou na lehkou úroveň, tak bych neměl běžně prohrávat o 20-30 bodů, když na BGA s lidskými protivníky hraju vyrovnaně. To mi nějak nedává smysl. To bych čekal až s vyšší obtížností, když tam jsou hned 3 různé. Mám zkušenosti se spoustou Autom v sólo hře, ale ty obtížnosti dávají větší smysl v tom ohledu, že na lehkou to zvládneš po 1-2 partiích, na střední už to je nějaká výzva a je to třeba těsný a na těžkou už se musíš fakt snažit a nevyhraješ vždy.

Když začínáš s nějakou hrou a autoři to udělají tak, že máš problém vyhrát v sólu i na lehkou úroveň, což tě brzy odradí, tak to není imho dobře. I na BGG psalo více lidí, že má tu snadnou problém vyhrát. A pak tam byla druhá skupina - zkušení hráči -, pro kterou to je easy a musí dávat tu nejvyšší, která už je ale zas příliš těžká. Mi to přijde spíš blbě otestovaný.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

14.11.2022 09:29:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Ten sólo mód vznikl na základě fanouškovského, možná to převzali komplet. Problém s GWT je, že je dost jiný jako jiná eura, na který jsi zvyklý. Není tam pevný počet kol a akcí, ta  hra tak není úplně intuitivní, jak ji správně hrát. Proto hry zkušených hráčů končí s menším počtem bodů než hráčů méně zkušených. Ty hry vypadají fundamentálnĕ jinak a k tomu se tě snaží ten sólo mód vychovat. Neříkám, že ta křivka musela být tak strmá,ale zároveň mě nepřekvapuje,že na BGA hráče poradíš,ale máš problémy se solem.

15.11.2022 09:39:19

Jo, to je fakt. Když budu hrát se ženou, můžeme klidně jít co políčko, hrát to 3 hodiny a mít 140 bodů…

Někdo tu psal, že ideál třeba 3-4 zastávky a pak vývoz. Já asi budu v průměru tak někde na pěti, kor pokud mám třeba aspoň 2 budovy. Zkusim příště rushnout, ale zas nevím, zda mě to bude tak bavit. Ale jinak ty i kolegové níže máte samozřejmě pravdu. I tak bych si ale SNADNOU úroveň představoval jinak. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

15.11.2022 10:31:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Archipelago DE
Archipelago DE
Akt. cena: 21 €
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas