Great Western Trail (Second Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 27x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail (Second Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
Lacerta
REBEL.pl
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Insert vs. karty v obalech

Zrovna jsem se rozhodl mé hrané hry, kde se točí karty, obalit, dnes přišel GWT, který má pěkný insert… ale obalené karty se do něj asi nevlezou na šířku, a zároveň budou sloupečky příliš vysoké. Jak jste to vyřešili? Asi je jedině nechám neobalené, kupovat jiný insert v plánu určitě nemám.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

1.6.2022 11:06:46

@Jonash  V podstatě jsi si odpověděl sám ;-)

1.6.2022 12:12:44

No toto je bohužel nešvar většiny původních insertů. Bohužel i těch “lepších” které jsou i vcelku dobře použitelné. Bohužel ani u těchto insertů se nemyslí na obalené karty a o to je to větší škoda a člověku se takový insert nechce vyhodit. Co ale dělat když se ti ty karty tam nevejdou. Někdy pomůže rozříznutí insertu ale někdy to tam prostě v obalech nenarveš a musíš se poohlédnout po nějakém jiném insertu.

1.6.2022 12:29:24

Takže prostě smolík. Tady to na rozdíl od Impéria vyřešit DIY úpravou nejde. A vyhazovat jako v případě Spirit Islandu mi to přijde škoda. Zároveň tisíce na nové inserty nemám. :) Za pokus to stálo. :))

Edit: nějaké seříznutí možná půjde, viz https://youtu.be/I_W414yobFc

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

1.6.2022 12:51:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Ja osobne som insert vyhodil. Ked clovek otvori krabicu tak to vyzera slubne a vsetko ma svoje miesto. Potom ale zisti ze aj neobalene karty sa na vysku nemesia a nedaju sa ani nejako logicky usporiadat takze vzdy je v tom borde. Nechapem ani na co su tam 3 vrecka na zetony ktore sa pred kazdou hrou musia vybrat z ich priehradky hodit do vrecka a na konci hry zas vysypat z vrecka a ulozit do priehradky. Vyzera to pekne ale ukladat to tam je zbytocna strata casu. To iste mince. Drevene zetony su aj tak pokope v jednom sacku a musia sa pred kazdou hrou triedit. Insert som vyhodil a vsetko co hrac potrebuje ku hre som dal do jedneho sacku takze ked hrame 2-ja nemusim triedit aj ine zetony. Ocislovane zetony su natrvalo v svojich vreckach a tiez bez problemov. Jedine co je horsie ako insert nemat je mat insert ako je v tejto hre, niekto si s tym realne dal pracu ale spravil to cele nelogicky a nefunkcne.

1.6.2022 13:27:18

@Ctibor Souhlas, řešil jsem to stejně.

1.6.2022 13:35:41

@Ctibor Takže máš prostě krabici bez ničeho? A v ní vše naházený? Já uvidím, až se k tomu dostanu, tohle ale číst dost mrzí, na první dobrou ten insert vypadal fakt dobře. Nechápu, kdo to teda vymýšlí, když se to děje napříč hrami a lidi s tím mají potíže. Mohli ušetřit peníze z výroby a někomu čas.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

1.6.2022 14:24:19

Zkuste insert Folded Space, který má dost místa i na obalené karty. A přitom je docela levný, v porovnání s dřevěnými inserty

https://www.foldedspace.net/store/great-western-trail/

Oprava - není kompatibilní s druhou edicí, ale časem snad bude i ten

1.6.2022 19:40:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Folded space inserty pouzivam, pomer cena/kvalita je na tom celkom dobre. V pripade GWT mi ale insert nepride ani zdaleka “must have”. Vsetko co hrac potrebuje ku hre som dal do jedneho sacku takze to staci len rozdat a kazdy si to velmi rychlo rozlozi. Zetony s cislom 1-3 maju vlastne platene vrecka a su v podstate bez roboty. Aj bez insertu ma vsetko v krabici svoje miesto a nemam to tam len tak nahadzane. Ked som si porovnal rozlozenie hry bez povodneho insertu a s povodnym insertom tak bez to bolo rychlejsie. Jedinu nevyhodu vidim pre niekoho kto hru casto nosi z miesta na miesto, ja osobne mam ale pri presune vzdy hry po leziacky a nikdy som s tym nemal problem.

1.6.2022 20:54:05

Já si vše včera vyloupal a do inzertu dal, až přijdou obaly z TLAMA, tak ho asi vyhodím a udělám, jak píše Ctibor. Kupovat jiný nechci a fakt mi to přijde zbytečný to uklízet do přihrádek a pak zase z nich dávat do pytlíků… destičky měst dám holt do igelitových sáčků, to samý žetony. Karty by bylo dám vedle desek a snad to pak nebude po celé krabici.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.6.2022 10:30:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Concordia Venus + Italia, Balearica
Concordia Venus + Italia, Balearica
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 16 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas