Great Western Trail: New Zealand

xxxxxxxxxx hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail: New Zealand - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Eggert-Spiele
REBEL.pl
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Porovnání s původním GWT + Rails to the North

je tu někdo, kdo hrával původní i s rozšířením Rails to the North a sdělil by své dojmy v porovnání s touto:

  1. která je lepší
  2. má smysl mít obě? jsou dost jiné?
14.3.2024 21:06:08

Pokud už máš základ nahraný s expanzí, je úroveň podobná. Co je zde navíc:

  • Nová měna zlato - dají se za něj kupovat karty a bonusy
  • Bonusy - těch je hodně od žolíků osobností po 4zlata=8bodů
  • Nová osobnost Střihač + dají se ovce stříhat za peníze (některé jsou lepší na odvoz, některé na vlnu)
  • Za dobré ostříhání se dají umístit i černé disky 
  • Stupnice ledňáčka - přinášející různé výhody a spoustu bodů
  • Práce s balíčkem - už to nejsou jen krávy/ovce a úkoly, ale i dost dalších karet, které v tahu odehraješ a ihned dobereš novou kartu

+/- vodní cesty se mi zdají přehlednější, než koleje, ale máš 1 loď, se kterou můžeš různě cestovat, vracet se, nebo i zresetovat a začít od začátku. U krav můžeš různě rozvětvovat

+/- hůře se redukuje balíček a pouze o jedničky, ale u krav jsem na konci většinou točil třeba 8 karet bylo to dost repetetivní

¨

Rád si zahraju obě a krávy jsou dost jiné (neříkám lepší) s rozšířením, u ovcí tato možnost není, ale stále mi přijdou jako lepší hra

22.3.2024 09:19:24

Great Western Trail je velmi hluboce strategická hra, která vyžaduje hrát přísně plánovitě. 

GWT Nový Zéland je oproti tomu strategická hra, kde víceméně můžeš dělat cokoliv. (Jenom je potřeba uznat fakt, že se to hraje na body.)

Tzn. pokud tě víc baví bádat nad strategiemi, tak je lepší původní hra. Pokud máš raději hraní na pohodu, tak je lepší Nový Zéland. 

 

22.3.2024 14:16:16

Vybíráme z Bazaru

7th Continent, The : The Icy Maze
7th Continent, The : The Icy Maze
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas