Great Western Trail: Cesta na západ

xxxxxxxxxo hodnoceno 190x (Seznam vlastníků)

Great Western Trail: Cesta na západ - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

cesty přes bažiny, skály, indiány - vyplatí se?

Přemýšlím o koupení hry, nehrál jsem ji a pravidla v podstatěneznám, ale díval jsem se na playthrough video s Yedlem a jeho ženou a přišlo mi, že snad nikdy neputovali přes ty objížďky (bažiny, hory, pouště, indiáni). Na tak vysoko hodnocené hře mi přijde divné, že by skoro půlku herního plánu prakticky nestálo za to využívat a nikomu by to nevadilo. To by přece byl dost fail v game designu. Jak to je?

20.8.2021 07:25:40

Každá hra je jiná, záleží na okolnostech - na dvou úsecích mapy jsou na výběr 2 cesty - přes indiány/kamení/poušť nebo přes domečky hráčů. Za projití každé překážky (indiány/kamení/poušť) zaplatíš do banku jeden dolar, takže to nevypadá lákavě - ale překážky se odstraňují (za to jsou body) a i doplňují, takže cena za průchod se mění - navíc i hráči můžou stavět domečky, za jejichž průjezd soupeři platí 1-2 dolary. Pak nastává dilema - zaplatím třeba 3 dolary do banku nebo 2 dolary soupeři? A i v tom je krása téhle hry.

20.8.2021 07:53:03

Ještě na těch bočních cestách jsou bonusové akce k postaveným budovám.

20.8.2021 08:27:08

Toho se vube neboj, hra je to skvela. Jak jiz bylo receno. Kazda hra je jina. Na odstranovani nebezpeci jsou ukoly, ktere nekdy muzou mit vsichni, jindy nikdo. Takze jednu hru neprojedes nebezpecim ani jednou, nebo napr. jen poustemi, jindy to pres ne valis furt, protoze souperi stavi hodne budov a nechces jim platit, ci chces rychleji projet herni plan.

20.8.2021 09:09:51

Včera jsem měl budovu za nebezpečími za sluníčkama. Ani jednou sem nejel jinudy a protože šlo o budovu, co má zároveň posun o dvě políčka dopředu, stoupal jsem na ni pokaždé. Ty bonusy jako certifikát za odhazovaní šedých či libovolných karet jsou hrozně silný. Ale je to situační a závisí to na mnoha faktorech jak píše @fifipirko. Při prvních hrách ty políčka asi tolik nevyužiješ, ale časem zjistíš, že můžou být fakt silná. Jediná, která jsme ještě nepoužili jsou ta za indiány. Ale je to spíš psychologická bariéra, ale já už se chystám v dalších hrách zahrnout i tyhle pole do svých strategií :D

20.8.2021 09:36:23

Pokud neznáš pravidla, tak ti následují moc neřekne, ale trochu rozšířím, co psali ostatní. Tyhle boční cestu mají 2 využití - vyhnout se budovám hráčů - ty tě “zdržují” a mohou stát peníze (ve 2 hráčích to tolik není potřeba, ve hře 4 zkušených hráčů bývají hlavní cesty zastavěné). Druhé je využití bonusů na políčkách na konci těchto cest, když tam postavíš svoji budovu a použiješ ji. Předně se využívají políčka za řekou (nejlepší, známo jako "southern strategy") nebo za skalami, jelikož mají nejlepší bonusy a jsou 2 za sebou. Postavíš-li tam budovy, co mají jako akci posun, tak najednou provádíš akce 3 budov v jednom tahu+získáváš peníze a certifikáty.

Zbylé cesty se moc nepoužívají - cesta za pouští má jen 1 slabší pole. Cesta za indiány se hodně rychle plní - stanů je mnohem více než konkrétního nebezpečí - a hlavně přeskakuješ budovu na poli D (to mění nová edice), což nemusíš nutně chtít.

Jinak je teď ideální čas naskočit na koně - buď počkat na 2.edici, se kterou budou spojené nové strategie, nebo se kouknout po levnější staré.

20.8.2021 13:01:15

Díky za odpovědi. Jak psal(a)(o) UmmA, naskočil jsem na koně a pořídil zřejmě poslední dostupný kus hry v ČR…

(Mimochodem, když se tak dívám na bazar - co vede lidi k tomu, koupit si zde hru dráž, než za kolik je v současnosti dostupná (teda teď už není) nová v obchodě)? To zavání masochismem….

20.8.2021 13:07:56

Vybíráme z Bazaru

Cesty osudu - Destinies ENG
Cesty osudu - Destinies ENG
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas