Godtear - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Steamforged Games Ltd.
Autoři: Alex Hall
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Může se někdo podělit o dojmy?

12.8.2021 00:08:09

Zatim mam koupeno a maluju figurky :-) pravidla jednou prectena a zase zapomenuta;-) 

Princip hry se mi moc libi. Nevim, jestli se mi uplne libi, ze se kombinujou hrdinove uuuuplne ruznejch ras a presvedceni v jedny druzine, ale proste ten princip, ze si koupis “armadu” ktera je uplne hotova a neda se nijak modifikovat mi prijde hrozne fajn :-)

Co teda nechapu je ruzny meritko hlavniho hrdiny a jeho posluhovacu… ale nejak sem si to pro sebe vysvetlil, ze v “realu” jsou stejne velky, ale na hracim planu, aby bylo vsem na prvni pohled jasny, ”kdo je tady pan”, tak je to reseny takhle a vlastne mi to v principu nevadi.

Hru sem nehral, ale pusobi na me moc hezkym dojmem, jak principem hry, co sem si navet, tak provedenim figurek:-)


ale tesim se, az si to nekdo zahraje a napise sem opravdovy dojmy :-))

2.9.2021 12:24:47

No já jsem viděl nějaký gameplaye a přišlo mi to docela zajímavý, ale chtěl jsem nějaký detailnější popis a osobní zkušenost, zatím stále váhám.

2.9.2021 12:49:41

@Infidus 

Jestli váháš i s ohledem na cenu za hru, tak startovní “hraničářský” set na vyzkoušení je na https://www.odkarla.cz/stolni-hra-godtear-sfgt-012

za necelých 700 s dopravou zdarma  

2.9.2021 13:56:37

zatím jsem nehrál mám doma pár armád a oba startovní sety čekám až bude mít kamarád čas po létě ;-) jinak hra se mi z how to play videí dost líbila její styl i to jak vypadá celkově na hrací ploše.

2.9.2021 14:31:47

@TucanCZ  Díky za tip, objednal jsem a uvidím :) 

2.9.2021 15:06:08

@Infidus 

NZ, jen očekávám brzkou recenzi hry, abych případně litoval, že jsem to nevzal já :)

 

2.9.2021 15:40:33

Taky moc ocenim dojmy ze hry :-))

2.9.2021 16:31:54

dobrý by bol aj nejaký popis ako sa to vobec hra

2.9.2021 20:50:37

@Lucas  Vývojáři mají na svém YouTube kanálu krásné udělaná videa pro jednotlivé fáze hry

2.9.2021 21:11:56

no jo len po anglicky, ako vzdy :D

kukal som toho textu je len par kariet a pravidla 

2.9.2021 22:23:13

Popisek je na tlame ;-)

jen nevim, jestli se to sem muze volne nakopirovat do popisu hry… sem do vlakna to snad nevadi….

Zvolte si hrdinu, sestavte družinu a připravte se do boje v této rychlé hře pro dva hráče. Váš cíl? Vybojovat a ovládnout mocné nebeské trhliny pozseté na herním plánu. Gotear je snadno pohopitelná, takže se okamžitě můžete vrhnout do akce a vyzkoušet širokou škálu taktických možností a postav ze světa zvaného The Cradle.

2.9.2021 23:50:04

Mimochodem, chapete nekdo to rozdilny meritko? Proc sou hrdinove dvakrat vetsi nez ostatni figurky a proc jsou kamenný obři miniaturni :-)?

2.9.2021 23:52:08

No myslím si že veľký veliteľ je preto aby každý hneď vedel kto je ten hlavný,

vyzerá to celkom divne to je pravda, ale zase hneď vie človek kto je kto,…

prekladať sa pravidla niekto nechystá? taktiež tá herná doba - 2 hodiny je nejak veľa sa mi zdá na to že každý má pár figúrok,…

3.9.2021 07:00:11

Herni doba je adekvatni ”armade”, kdy kazdej krac ovlada tri hrdiny. ten starter je vlastne takova ochutnavka a pak si muzes dokoupit krabice s dalsima “druzinama” s uplne jimyn typem hrdinu ( cena 680 ) podle libosti. Takze v plny hre je trojnasobek figurek. To dokupovani hrdinu mne osobne prijde hodne fajn.

 

Moc nechapu, ze u nas se tahle jra da sehnat jen v tlama games. v jinym krame jsem to necidel. Na to, ze ta jra vypada super je mi az divny, ze to neni nikde videt…

3.9.2021 07:30:31

jaj tak to máš 3x toľko figúrok?

ja som to bral ako malý skrimish a pravé preto sa mi to páčilo - bitka malých družín, na veľké bitky už mám star wars legion, druhu hru s milion figurkami sa mi podporovať nechce,..

3.9.2021 07:42:16

Neplánuje prosím někdo překlad pravidel? 

3.9.2021 07:59:18

Lucas

milion digurek to urcite nebude. V plny hre se bavis max o 15 figurkach na jedny strane. 
Mne se proste hodne libi, ze kazda “druzina” co si koupis je proste hotova. Nic se k tomu neda dokoupit a modifikovat. Coz mi prijde super a podle me by to melo zarusovat i urcity vybalancovani hry, protoze tam bude asi jasne dana fungujici strategie…. 

myslim, ze u 1v1 se bez problemu da hrat ;-) jen ta jra je konstruovana na 3v3…

3.9.2021 08:25:17

Bohužel ta hra vyšla právě, když začal covid a nikdo o ní ani pořádně neví, je to fakt škoda jinak co se týče dokupování tlama to bere od výrobce, a i když bys to objednal přímo u něj cena je cca stejná a doprava myslím max do 20 eur…..já mám pár armád, co se mi nejvíc líbili čekám na tlamě na styxii a s ní doobjednám ještě tak ½ armády a budu mít hotovo ostatní mě moc nenadchly ( Helena, trpaslíci goblini atd :D )

Jinak jak psal Saracen, ta hra je dělaná tak že starter ti dá dvě armády ale pouze 3x board pro hráče ( není tak nutný) proto jsou dva starter sety aby měl každý hráč 3x svůj board (pro 3 armády) na karty vůdců a nohsledů….a pak jen dokupuješ….délka hry je daná počtem armád můžete se to učit 1vs1 2vs2 nebo pak jak je hra zamýšlená 3vs3 s tím že každý typ armády (je to dané barvou) má odlišnou strategii….červení (slayers) mají výhody za zabití vůdců, modří (guardians) jsou více defenzivní, zelení jsou o manipulaci s boardem a dávají svým jednotkám boony (vylepšení) nebo naopak např oslepení soupeři atd….žlutí se specializují na zabíjení těch menších nohsledů….hra je super v tom že i když prohraješ první dvě kola ve 3. to můžeš zvrátit, protože bodování je 1. kolo za 1 bod, 2. za 2 body, 3. za 3 body, 4 za 2 (tuším), kdo nasbírá první 5 bodů vyhrává. Nikdy se nestane, že když ti porazí armádu, nebo hrdinu jsou out, vždycky je můžeš dát zpět za akci atd…prostě se mi ta hra konceptově hodně líbí a nemusíš do ní tolik investovat jako třeba do W40K (i tak je ale trošku dražší ;-)

3.9.2021 08:29:34

Ještě dodám, že některé armády se mohou zdát slabé oproti jiným, ale je to tím, že buď jsou silnější v jiné kombinaci, nebo prostě nesedí vaší strategii hry 

3.9.2021 08:31:00

S kamarádem jsme na Godtear nastoupili teprve před pár dny a musím říct, že naše dojmy jsou super, jsou to trošku takové strategičtější šachy s kostkama, ale ty kostky tam zachovávají takový ten ameri-trashový boj který máme rádi a člověk může vyhrát jak díky šťastnějším hodům, tak i tím že takticky přehraje soupeře.. Někomu to může vadit, za mě je to plus.. A moc se nám líbí ta variabilita hrdinů a způsob jakým který přispívá k celkové strategii :)

 

Kdyby tu bylo víc lidí co to hraje i někde okolo Olomouce (až Brna třeba) tak se můžete ozvat a někdy něco spácháme :)

31.8.2022 18:49:08

@Zaily ahoj , chtěl jsem se zeptat , to si jako koupíš armádu a hraješ , nebo si ještě nějak před hrou něco vybíráš a ladíš - jako např. že si stavíš balíek karet ?? Díky za info.

 

31.8.2022 19:53:19

@Angri: Koupíš a hraješ, i pravidla jsou dost jednoduchý na naučení - jen v základu máš pouze 2 bandy (2x champion a jejich followeři), to je tak na naučení pravidel, normální hra je pak party 3 championů na každé straně, kde už se ti to i kombí navzájem.. Nejlevněji tak vychází oba základy a k tomu 2 nějaké bandy a máš vše na full hru.

V Krabici má každý champion kromě své figurky a svých pomocníků ještě svůj banner za který skóruje objective pointy když mu vydrží do konce kola a 3 karty - 2x oboustranná karta Championa a jeho followerů a 1x karta Championa s ultimátní schopností a passivkou nějakou jeho. Ty karty co jsou oboustranné se používají vždy na dvě fáze - jedna je Plot Phase (tam se spíš pohybuješ, chystáš na boj, můžeš s některýma šampionama i buffovat/debuffovat, posouvat objective hexy nebo manipulovat s figurkama) a pak je Clash Phase, kde už se bojuje a snažíš se buď likvidovat nepřátele nebo udržet/zničit vztyčené bannery na objective hexech.

Takže celkově tam není moc textů atp krom těch 3 karet u každého šampiona (plánujeme si s kámošem udělat překlad a zalaminovat CZ verze karet pro hraní s kýmkoliv)

31.8.2022 20:43:45

Hraju v Brně mám dost warband kdyby někdo chtěl někdy zahrát 😉

13.11.2022 09:21:57

Vybíráme z Bazaru

Euphoria
Euphoria
Akt. cena: 380 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas