Glory: A Game of Knights

xxxxxxxxoo hodnoceno 52x (Seznam vlastníků)

Glory: A Game of Knights - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Dominik Mucha
Marcin Wisthal
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

prvé dojmy

Táto hra ma zaujala témou aké dojmy s tejto hry máte?

15.7.2021 18:18:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Můj dojem je absolutně skvělé, hru zvládá i manželka které se taky líbí.

Rozmístění pracovníků 6 ks, tak mám pocit že mám všeho dost.  Zahrání karet, a souboje jsou super, jen je tam moc polských pánů. Žizka je slabý, dáte ho v prvním kole.

Hra mi připomíná Arnak, líbí se mi o moc víc pro nás lepší téma, a v Arnaku si tak nějak hraje každý to své, tady jdeme s ženou stejnou cestou. Délka hry kolem hodinky. 

Sólo mód super protihráče nahrazují karty, které obsazují pole na mapě. Souboje řídí žetonky, takže nevnímal jsem potřebu dalšího hráče.

Prosím jen osobní pocit je, že nevím jak bude hra fungovat dlouhodobě. Jakmile zjistí člověk, co a jak dělat které karty vybrat, tak to bude na začátku jen přetahovaná a souboje nebudou žádná výzva. To se mi stalo včera kdy jsem nabral lepší zbroj a lepšího koně, pár skvělých pomocníků. A v soubojích jsem neměl konkurenci. Momentálně dávám 9/10 bod beru za přípravu hry. Odehrány 2 hry s manželkou a 2 sólo.

Jelikož téma historie je naše best, prostě to tam cítím, jak putuji, jak jedu s dřevcem proti druhému. Všechny karty mají vysvětlení v pravidlech. Pokud skončim jako Hrdinský bohatý mecenáš, je to super. Přijdou mi i tematcké karty. Třeba máte banditu, ten udělá nějakou kulišárnu a sebere protivníkovi jednu sílu, ale vám že jste ho použili sebere jednu slávu. Jsme trochu magoři takže ještě z ženou řešíme co bandita provedl, ztupil meč, sebral podkovy. Karta dvorní dámy mi dá slávu, manželka říká to jsi jí to musel včera dobře…   Takže my si hru užíváme a jsme na chvíli rytíři. 

19.7.2021 06:49:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Předem musím napsat, že první dojmy jsou po 3 hrách a vždy v počtu 2 hráčů. Jelikož všechno začíná přípavou, začnu i já u ní. Opravdu doporučuji nějaký insert, nebo alespoň napytlíkování herního materiálu, protože jinak se vám tato kratochvíle protáhne. 

A teď už ke hře. Worker placement je fajn, ale není na něm nic překvapivého, ani objevného, prostě se sbírají zdroje, které by se mohly hodit do další části hry. Navíc ve 2 hráčích si, až na výjimky, nijak extra nepřekážíte a jde dělat v podstatě, co si zamanete. Pak je tu pole zapisování na turnaj, což jsme shledali u vyřazovacího turnaje, jako zbytečnou věc a využije se tak pouze u 2. varianty turnaje (název bych tady zkomolil …)

Pak je tam mezihra, kdy se hrají karty událostí, která je celkem fajn, ale objevují se tam i souboje, které jsou sice zábavné, ale zároveň protahují hru. Oceňuji zde krásné ilustrace a jejich tematického propojení s efekty karet, intuitivní a přehlednou ikonografii. 

Poté přichází automatické příjmy a jakási fáze údržby, kde musíte vyměnit některé komponenty na ploše a to se opět vracíme k insertu. 

Po událostech přichází turnaj (zatím jsem vždy hrál jenom ten vyřazovací neboť má drajv, ale zároveň taky 1 slabinu, o které napíšu za okamžik). Souboje jsou pěkné a napínavé. Mezi hráči ovšem velmi často dochází k situaci, kdy o vítězi nerozhodne hozený výsledek (neboť většinou jsou k dispozici zdroje, které umožní hodit tzv. maximálku, nebo-li to nejlepší, co jde), nerozhodne o tom ani pověst (tu mají hráči často na stejno), ale rozhodne o tom pořadí - a to nezní moc epicky a zanechává to takovou pachuť. Většinou mi u her nevadí sledovat, jak se ostatní hráči popasují se svými souboji a výzvami,ale  tady mě to tak nezajímá a spíš se to časem posunulo k tomu, že si každý řešil souboje na svém písku. Soubojů je dost a kdyby se mělo sledovat všechno, bude to opravdu dlouhé.  

Jakmile skončí souboje, začne druhé kolo a pak ještě třetí. Vyjma silnějších soupeřů na turnaji se ale nijak neliší a podle mě to klidně po 2 kolech mohlo končit. Škoda, že třeba alespoň destičky stoupenců, které se ve hře objevují v kategorii 1-3 nejsou nijak vylepšované. Takhle se točí stále to samé (ale pozor - málo jich není, takže to neznamená, že by to bylo nějak málo pestré). 

Celkově má hra krásné zpracování s citem pro detail a opravdu to umí navodit atmosféru. Má i hezký a napínavý bojový systém, akorát by mi nevadilo mít širší škálu možností např. různé zbraně, zbroje, koně (takhle je to jen o počtu kostek = bude vadit někomu, kdo nemá rád náhodu). V turnajích působí zajímavěji ten vyřazovací, ale souboj mezi hráči je často remízový a vítězí první v pořadí na iniciativě. Herní kola měly být 2 místo 3 - takhle se to zbytečně natahuje. Hra dobře plyne, nenašel jsem moc prostoru, kde by to měl někdo přemýšlivý brzdit. A chce to insert :).   

 

 

1.11.2021 16:16:43

Vybíráme z Bazaru

Queen's Architect
Queen's Architect
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas