Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Po dvou odehraných scénářích, kde se učíme pravidla můžu říct, že hra se hrát dá (na rozdíl od jiných her ;)).
Co mi jako zcela neznalému dost vadí je, že dopředu při výběru velmi podivných povolání není dopředu jasné, k čemu se postava dá, nebo nedá použít. Nakonec jsme si asi nevybrali špatně (čarovnice, surovec, kutil), ale vůbec to není dopředu jasné, vo co pude :( (no dobře, s výjimkou surovce ;)). Kdyby napsali zloděj, kouzelník, léčitel, bude to o dost jednodušší ;).
Druhá věc, která mi přijde hloupá, je ponechávání posledního nepřítele na živu, dokud nevysbíráme kompletní poklad. Totálně nerealistické. Zdržuje to, vede to k neshodám, kdo sebere co .... asi uděláme house rule, že poklad co zbyde na zemi se dělí rovnoměrně bez sbírání ...
Poslední věc, co mne zarazila, je nemožnost měnit věci a peníze mezi sebou. Hra je kooperativní ... no nic.
Zatím dobrý, uvidíme časem, jak se to vyvrbí, chuť hrát dál je :).
16.1.2021 21:44:44

Dojmy
Hru jsem koupil zhruba měsíc a půl zpátky a s dojmy jsem na tom podobně jako libor. Progres jednotlivých postav je opravdu znát, nejen na lepších kartách schopností ale i při nakoupení nového vybavení a nejvíc možná na balíčku modifikátoru. Když jsem posílal do důchodu moji první postavu (surovce), tak už to byla solidní mašina na zabíjení. Hrajeme ve dvou a vzhledem k tomu, že se nic moc jiného nedá, tak dost pravidelně a je pravda, že ten příběh není úplně nejepičtější a větvění různých scénářů trochu mate, co vlastně a proč děláme. Nejvíc nás asi zamrzelo, že jsme si zamkly některé scénáře dřív než jsme je otevřeli (menší spoiler - jde o bitvu na cimbuří), což mi nevadí u scénářů, kde mám na výběr ze dvou možností, ale tohle nás trochu zamrzelo. Nicméně já si hru oblíbil dost, přítelkyně asi jen o trošku méně, dokonce, přestože k malování jsem nikdy jinak nebyl, tak teď se teším pokaždé, když otevřeme novou postavu, abychom je mohli malovat. Neskutečně to hru oživuje než hrát s bílou figurkou. Jediné problémy, které s hrou mám, jsou občas rozhodnutí na kartách cesty nebo města, kdy se mi následky né vždy zdají smysluplné, ale časem jsme se už naučili dost číst mezi řádky a nastavit očekávání, co každá možnost asi přinese. Ale největší asi je synergie jednotlivých postav. Mám pocit, že při hře ve čtyřech hra může nesoulad dvou postav lehce odpustit, protože jsou ve hře další dvě, které se k nim mohou dobře hodit a skvěle je doplňovat. Naše první postavy (surovec a čarovnice) se k sobě hodily celkem dobře, ale další postavy už k sobě tolik nešly. Zatím samozřejmě nemáme projity všechny, ale můj pocit je, že bude vždy potřeba dost štěstí, aby spolu postavy dobře fungovaly a scénář nebyl o to těžší jen kvůli nim.

23.2.2021 16:06:25

Vybíráme z Bazaru

Kutná Hora
Kutná Hora
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas