Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nároky na prostor?

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat, jak moc prostoru to zabere na stole? Třeba v sólo hře za dvě postavy, stačí malý kuchňský stůl, nebo je to na ten pingpongovej:-)

Díky.
23.8.2018 12:14:50

marabu

Hraval jsem na klasickem kuchynskem stole v solo variante automaticky generovane mapy, abych si zazil pravidla. Vlezl jsem se bez problemu. I kdyz krabici a nepouzite mapove dilky jsem musel mit na zidli vedle sebe.

23.8.2018 12:21:33

Nároky na prostor
Záleží především na počtu hráčů a v menší míře i na scénáři (některé mají větší počet "dlaždic"). Na větší stůl by ses měl vejít skoro vždy - my hrajeme ve čtyřech na rozkládacím stole z IKEY a je to bez problémů. S menším stolem můžete mít při hře víc lidí trochu problémy.

23.8.2018 13:22:37

Místo
Troufnu si říct, že jakejkoli scénář se vejde na jakejkoli stůl v jakémkoli počtu hráčů. Díly každého dungeonu se vždy vejdou rozložit s max. 10 centimetrů přesahy na mapu gloomhavenu a okolí, a ta má 56x56 cm.
K zázemí hráče stačí max. půlmetrovej pruh na stole o výšce cca 20 cm. Pak už jen někde zázemí pro monstra - pro každej druh cca 20x20 cm.
Pro zaznamenávání hitpointů monster si dovolím doporučit z vlastní zkušenosti koupit si sadu 20ti nebo 10ti-stěnných kostek, protože přidávání žetonů damage na společnou malou kartu monstra, která slouží pro evidenci hitpointů často 5ti i víc stejných monster, když začnou mít přes deset hitpointů, je velkej voser.

23.8.2018 15:23:54

stůl

my jsme se ve 4 hráčích vešli na stůl 120x70 (mapa, hráči, nestvůry) + odkládací stolek 60x60 (mapové dílky, žetony, pravidla, karty událostí atd). Na určování hitpointů nestvůr používáme 6stěné kostky

23.8.2018 17:08:39

Pert
S tvrzením, že "...jakejkoli scénář se vejde na jakejkoli stůl v jakémkoli počtu hráčů..." bych si dovolil nesouhlasit. Při hře 4 hráčů a s náročnějším scénářem se nároky na místo už docela projeví. Jasně, není to nic extrémního a jsou prostorově mnohem náročnější hry (např. Twilight Imperium), ale představa, že si v uvedeném případě zahrajete na stole o velikosti do jednoho metru čtverečního, je IMHO dost nereálná.
Běžný středně velký stůl by ale měl postačovat, o tom žádná.

23.8.2018 17:32:29

Vybíráme z Bazaru

Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Dune (1992) - francouzská verze původní Duny
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 hodiny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas