Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter

https://www.kickstarter.com/projects/1350948450/gloomhaven

Hra je na Kickstarteru momentálně zafinancovaná z něco málo přes 200 %. Zbývá 21 dní do konce kampaně.
Cena základní hry (tj. bez miniatur hrdinů) je 64$ + 20$ poštovné. Ale do jedné pledge lze přidat až další 4 hry, takže pak poštovné vyjde jen 4$ na jednoho.

Kdyby měl někdo zájem se přidat, tak se mi ozvěte nebo sem napište.
9.9.2015 10:18:50

info
A pokud by někdo chtěl získat podrobnější představu (v češtině), o co jde, dovolím si sem dát odkaz na jeden kvalitní příspěvek z diskuze na konkurenčním webu:
http://www.deskozrout.cz/topic/5749-gloomhaven/#entry100548

9.9.2015 10:26:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Duirin
Nešlo by to bez těch keců kolem "konkurence"?

A teď k věci. Nějak jsem nepobral tu "kvalitu". Příspěvek je pěkně a čtivě napsaný, ale nějak jsem se ztratil v tom, jestli autor příspěvku hru hrál nebo jen extrapoluje z pravidel, komentářu a hype. Tedy?

9.9.2015 10:38:34 | Upraveno autorem (porovnej)

deskozrout
me to bavilo cist. myslim, ze dobre shrnute dojmy jednoho pana, ktery si o tom neco nastudoval. me se to zjistovat nechtelo a tenhle prispevek tak prisel vhod

9.9.2015 11:28:46

hromadny pledge
zvazuji, ze se pridam. ale nejdriv cekam, jestli budou penizky z prodeje jinych blbosti

9.9.2015 11:30:10

Junik
Číst se to dalo a bylo to samozřejmě zábavné. A pěkné shrnutí dojmů (ovšem z čeho vlastně?). O tom žádná.
Jen nevím jak přidaná hodnota.
Zřejmě se jedná o druhou hru dotyčného designéra a jeho firmy a dost možná "žijou (jen) z kickstartru". A ohlasy na první jeho hru (když pominu výkřiky "dávam deset z deseti, právě jsem podpořil na kickstartru") jsou docela rozporuplné (a světe div se, rozporuplnost se netýká pravidel, ale designu hry).

Asi se neumím stotožnit s kickstarter-like obchodováním, které je imho víc a víc o hype než o konkrétní hře. A jak říká kamarád: "Kickstarter? GMT to tu měli už dávno dávno předtím."

9.9.2015 11:37:53

článek
Stručný článek i tady na ZH: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/crowdfunding-gloomhaven-2664/

9.9.2015 15:09:37

#5C4RL37
Kvalitní příspěvek jsem to pojmenoval zcela subjektivně, takže pokud se to někomu nezdá, tak se omlouvám.
Sám jsem zhlédl 2-3 videa a přečetl nějaký setup a pravidla pro první scénář (ze stránek Kickstarteru a vydavatele). Informace v příspěvku byly relevantní těm, co jsem viděl a četl já, dozvěděl jsem se i něco dalšího (asi informace z dalších videí, sám jsem všechna neviděl). Přišlo mi, že pro člověka, který nemá čas/sílu/dostatek schopností si to sám nastudovat, to může pomoct při získávání infromací o hře a rozhodování. Že tam pisatel dodal vlastní úvahy a názory, tak to mně nevadí.

9.9.2015 16:21:22

Duirin
V poho.

Člověk, který nemá čas/sílu si najít něco sám, pak holt z časem zapláče.
Dneska je docela potíž najít něco, co není hype nebo PR, tak jsme raději obezřetný.
S Tvým komentářem je už vše košer a zapadá.

Děkuji.

9.9.2015 16:49:23 | Upraveno autorem (porovnej)

obezretnost
Obezretnost je na miste. Mne vsak chybi ve sbirce nejaky dungeon crawler. Dlouho jsem koukal na Descent, Imperial Assault, D&D Legend of Drizzt, Super Dungeon Explore a pod... ale tohle vypada tak nejak sveze.

10.9.2015 09:59:49

Vybíráme z Bazaru

Concordia Venus + Italia, Balearica
Concordia Venus + Italia, Balearica
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas