Gloomhaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ vs EN

Vzhledem k nemožnosti sehnat CZ verzi, jak moc jazykově náročná a závislá je anglická verze? Je ve hře hodně psaného textu? Já s AJ nemám problém,ale kdybych hrál hru s někým, kdo nemá perfektní angličtinu,zdali to pro něj bude hratelné.

Děkuji
14.3.2021 16:03:53

počkej si
Albi o dotisk stojí a měl by letos být. Být tebou tak si počkám. Navíc pokud se nepletu půjde už o druhý dotisk, čili množství chyb bude zase o něco menší.

14.3.2021 18:28:37

.

Jj, koukal jsem, jen mě zajímalo, jestli je to jazykové spíše nezávislé nebo je ta angličtina hodně potřeba

14.3.2021 18:31:32

jazyková závislost
Jazyk je tam na úrovni literárni angličtiny. Mluvená na to nestačí. I s poměrně slušnou angličtinou se překládající zapotí. Na druhou stranu stačí jen jeden, co to bude překládat a ten příběh není žádná bomba, co tě vystřelí z bot, a některá setkání jsou dokonce vyloženě kraviny, takže není nějak extra o co stát. Na kartách je textu málo a každý po chvilce bude vědět, co dělají, protože je točí dokola. Suma sumárum, Angličtina v příběhu je celkem náročná, ale klidně stačí to převyprávět vlastními slovy.

14.3.2021 19:25:16

Scenario viewer
Nejvíc textu je samozřejmě v knize příběhů. Pokud bys chtěl vědět kolik textu budeš muset před každým scénářem přečíst a přeložit, stáhni si aplikaci Gloomhaven scenario viewer. Poznáš i obtížnost anglického textu a porovnas se svou úrovní angličtiny.
Pak jsou tam samozřejmě ještě karty událostí.
Karty schopností se za chvíli naučí i neangličtinář. Těch pár slov a jejich význam si zapamatuje.
Já osobně bych to v angličtině hrát nechtěl.

14.3.2021 19:58:03

Díky
Moc vám všem děkuji :) počkám si na cz verzi

15.3.2021 01:28:07

eng
Myslím, že pokud sám s angličtinou problémy nemáš a jde ti o ostatní, tak bych se toho tolik nebál.
Jazyk potřebuješ hlavně na pravidla (s čímž si poradíš) a na scénáře - ty jim přeložíš (převyprávíš). Stejně v reálu když se hraje ve víc lidech, tak to čte jeden člověk a ne každý zvlášť.

Na to by lidi posouvali figurky apod už tolik angličtiny nepotřebují. Statusy jsou pomocí tokenů, damage je pomocí tokenů, modifikátory jsou čísílka, většina akcí na kartách je pomocí ikonek. A pár textů navíc na kartě nebo u předmětů jim vysvětlíš a snad si je zapamatují (těch karet se člověk v ruce netočí tolik).

Jediné o co vlastně přijdete jsou cíle postavy a battle goaly, které mají být tajné, ale když lidem budeš s překladem pomáhat, tak tajné nebudou. Tady ale nejde o katastrofu. Prostě pokud budeš dělat gamemastera a sem tam s něčím poradíš, tak to bude hratelné.

25.3.2021 11:58:56 | Upraveno autorem (porovnej)

ENG
no ja by som počkal na českú verziu, ALBI preklad je dobrý a v tretom printe už chyby asi ani nebudú,
ja mam druhý print a je to parádne,
keď kúpiš ENG a máš skupinu čo hrajú česky, bude ta to časom štvať.

25.3.2021 14:03:28

Gloomhaven cz se da koupit..

Ahojte, ted jsem objednal novy GH v cz verzi na mall.cz s dorucenim dubnu. Tak maji asi par kusu skladem. Snad timto neporusuji pravidla diskuse.

29.3.2021 15:47:04

Vybíráme z Bazaru

Predam Massive Darkness 2 EN + expanzie
Predam Massive Darkness 2 EN + expanzie
Akt. cena: 400 €
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas