nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Gloobz

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Gigamic
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Příšerky Gloobz dělají skopičiny a tomu je potřeba zamezit! Ale pozor, je potřeba chňapnout jenom tu správnou a podmínky se rychle mění. A co teprve, když se objeví Megagloob!

Gloobz je postřehová hra, ve které hráči loví roztodivné gumové příšerky. Ty jsou v balení hned tři, spolu se třemi figurkami reprezentujícími barvy a jednou figurkou Megagloob.

Figurky se umístí zhruba doprostřed herní oblasti tak, aby na ně dosáhli všichni hráči. Následně se hráči střídají v otáčení karet. Na kartách jsou zobrazeny zmíněné tři příšerky v roztodivných barvách a velikostech. Někdy je tam jen jedna jediná, někdy celý shluk. Před tím, než hráč kartu otočí, musí uvést, zda se hledá „více Gloobz“ nebo „méně Gloobz“. V prvním případě získávají hráči body za figurky (barvy i tvary), kterých je na kartě nejvíce, ve druhém případě naopak za ty figurky, které jsou přítomny nejméně (a pozor - nejméně je tam těch, které tam nejsou vůbec). Je třeba myslet na to, že v případě rovnosti jsou platné všechny dané figurky - tj. někdy jsou ve hře pouze dva body, někdy ale i tři, čtyři nebo pět. 

Jakmile se hráč nějaké figurky dotkne, musí ji vzít. Za správně sebranou figurku získá 1 bod, za špatně sebranou figurku 1 bod ztratí. 

Na některých kartičkách se nachází obrázek Megagloobze. V takovém případě je figurka Megagloobze jedinou figurkou, která se smí vzít, všechny ostatní jsou, bez ohledu na jejich počet na kartičce, špatně. Správné sebrání Megagloobze je oceněno 3 body.

Pokud se na kartě objeví lupa (ať už v jednom či více kusech), hráči rázem sbírají všechny figurky, nehledě na cokoli dalšího, přičemž každá je oceněná bodem. 

V každém kole tak může získat body i více hráčů, než jen jeden. Body se zaznamenávají na speciální počítadla, kterých se v balení nachází šest. Hraje se zpravidla do 36 bodů.

Autor: Dejf

Vybíráme z aukcí

Stará Blažková
Stará Blažková
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>