Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání

xxxxxxxxoo hodnoceno 92x (Seznam vlastníků)

Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, budovatelská, dopravní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Czech Games Edition
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pporovnání se starou verzí Galaxy Trucker.

Je tu někdo kdo hrál i starou verzi GT tuším z 2007 a měl by porovnání? Přemýšlím jestli schánět starou nebo jít do téhle nové.

17.12.2022 14:04:30

Mám starou, ale nemám novou, takže nemám s čím porovnat. Pro starou verzi bylo hafo rozšíření, pro novou je jen jediné (a je otázkou jaký je průnik tohohle rozšíření a těch starých). Ale ty staré rozšíření jsou prakticky nesehnatelné…

25.8.2023 19:05:41

@Jirkahu  V podstatě se jedná o reprint v novém kabátu, kde základ už obsahuje některá minulá rozšíření, a nové rozšíření vše doplňuje.

Každopádně doporučuji reprint ;-)

 

25.8.2023 22:53:28

V novej sú aj tituly. To v pôvodnej nebolo. A na na každý let ( I, II a III) sú tu extra dosky a nie len kartičky. Čo je celkom fajn vylepšenie. 

26.8.2023 01:02:58

Vše doplňuje? Takže nová edice + nové rozšíření obsahuje zhruba to co stará a všechny staré rozšíření?

26.8.2023 08:48:31

Co jsem si pročetl pravidla nové zde stažené a staré, tak jediný rozdíl co jsem postřehl je že kdo dokončí dřív stavbu, letí vepředu (ve staré), v nové si dřív může vybrat pořadí (může být vepředu, ale může si i vybrat místo ne hned na čele)

26.8.2023 08:59:35

I v prvním vydání nemusíš letět první. Stačí si vzít startovní žeton požadované pozice. 

26.8.2023 12:51:11

Co jsem obejvil při porovnávání nového a starého základu:

– V nové verzi jsou tituly (největší změna).
– Typy dílků jsou stejné. 
– Letové karty se zdají stejné (vypadá to, že se maximálně změnilo pořadí některých efektů, např. pořadí meteoritů – ale směr a velikost je stejná).
– Rozestupy lodí ve všech letech jsou upravené (základ: 2/2/2, 3/3/3 a 4/4/4; druhá edice: 2/1/1, 3/2/1 a 4/3/2… pole od sebe pro jednolitvé lety I, II a III)
– Loď pro druhý let má trochu jiný tvar.
– Jiná grafika (i když jsem byl zvyklý na starou, nová se mi líbí víc a je mnohdy přehlednější).
– Kostičky zboží jsou v nové verzi plastové.

Je možné, že další změny jsem přehlédnul, ale v zásadě mohu říct, že nová verze je reprintem staré v novém (hezčím… subjektivně) kabátku a s lehkými balančními změnami.

20.2.2024 20:21:22

Vybíráme z Bazaru

Tokaido Duo
Tokaido Duo
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas