Galactic Emperor

xxxxxxxxoo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Galactic Emperor - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: CrossCut Games
Autoři: Adam West
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je to dobrá hra?

Konečně bych chtěl do své sbírky pořídit něco s vesmírnou tématikou, mám pouze Race for the galaxy a Galaxy trucker, které ale plně neuspokojují mé představy o plnohodnotné sci-fi hře. Do této doby jsem měl v merku Twilight imperium ale poté jsem narazil v jednom obchodě na tuto hru, která je mimochodem za více než přijatelnou cenu, proto se ptám, má s touto hrou někdo nějakou zkušenost s kterou by se mohl podělit?
7.9.2009 17:21:36

Yuri

Jouda
Hru som nehral, ale už nejaký čas po nej pokukujem na BGG. Hra sa tvári ako jednoduchšia a rýchlejšia verzia Twilight Imperia. Niečo ako Puerto Rico vo vesmíre s bojmi.
Ak sa dá niekde zohnať za viac než prijateľnú cenu, tak by som ju rozhodne bral.
Zaujímalo by ma, ktorýže obchod túto hru v Čechách predáva. Ak by bola tá cena naozaj dobrá, tak by som si asi spravil menší výlet... tu na Slovensko by ma vyšiel online nákup hry za vyše 60 eur, čo je už za hranicami prijateľnej ceny.

7.9.2009 17:49:50

Yuri
Mno myslím že 1090 Kč na planetaher.cz je cena více než slušná.

7.9.2009 18:03:05

Yuri
Ale jak se tak dívám tak se dost rychle prodala, třeba ji koupil nějaký dobrodinec, který sem zavítá a podělí se co nejdříve o své dojmy.

7.9.2009 18:07:05

Přiznávám se...
Já jsem blázen do sci-fi, na PC miluju 4X space strategy, takže hra přistane v mé sbírce. Jenom nevím, kdy se k ní dostanu... :-)

7.9.2009 18:51:27

Galactic Emperor
Taky zvažuju koupi podobné hry. Děsně rád bych vlastnil Twilight Imperium, zbožňuju vesmírné epické příběhy, ale pravděpodobně by tahle hra byla na mé herní okolí příliš velký kanón. :( Na druhou stranu, co jsem tak koukal na videorecenzi na The Dice Tower a pár recenzí na BGG, tak Galactic Emperor vypadá hodně slibně, ale jako by postrádala tu "epičnost", která mě na těchto hrách nejvíc láká. Všichni hráči rovnocenní, snad až moc ořezaný systém vývoje technologií... "It is a great game but it somehow lacks 'spirit'", nebo jak to Tom řekl... Takže asi budu ještě nějakou dobu přemýšlet, přebírat a vybírat, ale GE zůstává žhavým kandidátem. :)

8.9.2009 00:38:21

Emperor
Je to zeurované TI3 - tzn. bez epičnosti a rozmanitosti, na druhou stranu mnohem přístupnější a kratší než TI3.

8.9.2009 01:16:25

Epičnost
Vzhledem k mé pracovní vytíženosti je právě ta "epičnost" Twilight Imperium trochu problém... Potřeboval jsem něco "rychlejšího" a tahle hra má potenciál splnit má přání...

8.9.2009 09:25:08

Epičnost
To je přesně to co v čem mám taky dilema, buď koupím Twilight a zahraju si ho jednou za půl roku (ani to není jistý) a nebo Emperora a šance na hraní se značně zvíší, ale z té atmosféry mám stejnej pocit. jo a přečetl sem si slovenskej překlad pravidel a toto mě rozesmálo:
Hráč s najvyšším počtom víťazných bodov vyhráva! Všetci ostatní hráči musia s rešpektom zvolať víťazovi na slávu: „Sláva veľkému galaktickému cisárovi!“
Cisár potom nečinne sedí, zatiaľ čo ostatní skladajú a balia hru.
Mno tak toto by se u nás asi moc neujalo, navíc hrát to někde v hospodě.

8.9.2009 17:02:18

sydo
No jo, oproti TI přibyla eurovitost, kterou od podobné hry moc neočekávám, a ubrali pro změnu to, co od ní zase očekávám. :) Zamýšlím se nad tím, jestli je vůbec možné vymyslet hru, která by se blížila TI, ale nebyla tak těžkotonážní...

8.9.2009 17:19:23

rbx

scifi
U me s prehledem doposud vede v oblasti sci-fi Battlestar Galactica. Serial neznam, ale hral me po prvnim zahrani naprosto uchvatila. TI je straslivy moloch (Siaron promine :-).

8.9.2009 22:58:42

Joe

Tak!
Súhlasím s tým, že to dobrá hra je!
Síce zakladám toto tvrdenie iba na svojom slovenskom preklade pravidiel (ktorý nájdete na Boardgamegeeku pod touto hrou - http://www.boardgamegeek.com/filepage/45099), ale hádam sa nebudem mýliť.

A práve to, že si ju zahráte do 90 minút, je výhoda oproti omnoho dlhšiemu TI3.

9.9.2009 09:37:17

Joe
To už je záležitost osobního vkusu, já mám dlouhé hry rád. Ale TI3 je opravdu monstrum, asi to bylo nezkušeností, ale když jsem čekal 20 minut než na mě přijde řada, tak už to bylo moc.

9.9.2009 09:48:57

rbx
siaronovi nezbyva nez souhlasit :) ale stejne si to nekdy zopaknu :)

9.9.2009 10:30:54

TI
TI jsem doma prosadil opravdu vyjímečně, přitom je to vynikající hra...

9.9.2009 11:13:00

A co ostatní?
A jak to vydíte s jinými tituly např. jak to vypadá u hry Ad Astra, jaký máte názor na hru Eve, nebo mě zaujala hra Ascendacy jelikož sem ji pařil na PC, hra sice nic moc, ale atmosféru měla supr. Prostě chci některou z nich doma a nevím.

9.9.2009 16:00:19

Jouda
Ad Astra sem hral prototyp loni v Essenu a libi se mi, za tyden bych ji snad mel mit doma, tak po vic hrach dam vedet;)

9.9.2009 16:02:30

Jouda
Na Ad Astra se moc těším, už dlouho jsem pokukoval o lehce vylepšených Osadníkách.

9.9.2009 16:07:57

EVE
Tak EVE hraju na PC přes dva roky, MMO jako řemen, ale deskovou variantu si dost dobře představit nedokážu... :-)

9.9.2009 17:31:23

Jouda
Tak jak to vypada? Uz to mas predpokladam u sebe;)

14.9.2009 15:52:53

aneken
Ee, sem to odložil, teď sem koupil v hrášu Ra který sem nemohl sehnat a kromě toho jsem dost vopatrnej, takže čekám až to někdo nevydrží, jenom doufám že nečekají i ostatní.

14.9.2009 16:45:54

Jouda
Aha, no tak to sem se splet:) Ja sem prave jedno minulej tyden posilal:) Ale koukam Giordannovi, kterej tu je taky, tak sem zvedav, co k tomu rekne;)

14.9.2009 17:38:34

aneken
Já to asi nechám až na vánoce a půjdu do twilight imperia.

14.9.2009 18:58:02

Jouda
TI uz znam, je to pekna hra, ale na desne moc casu, tohle vypada casovou narocnosti rozumneji...

14.9.2009 23:18:53

Space Hulk
Teď jsme se doma vrhli na Space Hulka, GE musí počkat... :-)

15.9.2009 00:36:59

info
Hrál už to někdo? Vánoce jsou skoro tu, nejvyšší čas k nákupu. Battlestar galactica mě moc neláká, tak že buď toto, Twilight, nebo Eve, ale bez informací se těžko vybírá.

25.11.2009 22:40:09

Vybíráme z Bazaru

One Night Ultimate Werewolf (EN)
One Night Ultimate Werewolf (EN)
Akt. cena: 460 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas