Gaia Project: Galaxie Terra Mystica

xxxxxxxxxo hodnoceno 125x (Seznam vlastníků)

Gaia Project: Galaxie Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření již v příštím roce

Autor Helge Ostertag potvrdil v rozhovoru pro BGG vydání rozšíření ke Gaia Projectu. Vyjít by mělo (asi) na podzim kolem Essenu, jestli jsem to pochytil dobře, a ponese název The Lost Fleet.

Přibudou díky němu další dva typy planet a s nimi spojené 4 nové frakce, další destičky bodování kol, další bonusové destičky či nové technologie.

Také se bude jinak zacházet s QIC akcemi, objeví se další zbrusu nové věci, třeba místa na mapě, které půjde využít, a sama mapa bude větší o menší sektory včetně okrajových. Dále určité slabší  frakce dostanou buff (např. Lantids) a mnohé silné nerf (Ivits, Nevlas, Itars nebo Taklons).

Já se těším moc, GP je moje #1. Co vy?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

9.12.2023 13:12:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak o tom se mi mohlo jen zdát. U Gaii si moc rádi vaříme mozek, za mě je to také jednička, co se týče náročnějších her. Hra působí kompletně tak jak je, takže by mě ani nenapadlo, že by se o nějakém rozšíření vůbec uvažovalo. Díky za info, těším se moc.

8.2.2024 08:13:47

Ono už je to jasné, že to vyjde, protože už je to zalistované na BGG https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/396802/gaia-project-lost-fleet (včetně toho názvu). 

Navíc on to bude v Polsku letos lokalizovat Portal Games, zatím to tam ta hra nebyla lokalizovaná a na Portalcon, který byl v lednu, kde to uváděli, říkal Ignacy Trzewiczek, že to budou dělat právě už ve verzi 2.0 (prý jsou tam nějaké pravidlové úpravy - jaké nemohu sloužit) a také, že to bude včetně rozšíření. Zajímalo by mě, jestli to bude lokalizovat Tlama Games.

8.2.2024 11:09:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@Azifaral Ano, na BGG to už je někdy od podzimu (a já sem ten příspěvek dával před dvěma měsíci), původně to tam bylo pod názvem “Portals”. Tlama to tipuju dělat nebude, ta hra bych neřekl, že se až tak moc prodávala. Ale je to standardně (jako vše ze světa Terra Mystica) jazykově nezávislý, takže klidně k české edici základu pořídím to rozšíření anglicky. Jiné názvy ras na deskách neva – já jsem zvyklý používat jen ty anglické beztak kvůli hraní na BGA.

@Mirda-ta Nebo se pletu, GP se dačí a rozšíření česky bude?

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

8.2.2024 14:12:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Psal jsem do Tlamy dotaz ohledně CZ lokalizace rozšíření a nevypadá to věru zle viz. odpověď od Jakuba Němčoka níže.

Odpověď Tlama games (Jakub Němčok):

"Dobrý den, ano, víme o tom a jednání probíhají, takže šance na lokalizaci tu určitě je. Děkuji."

 

11.3.2024 21:11:56

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
ISS Vanguard: Close encounters - sleva, čti detail
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas