Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znalost PC hry

Ahoj,

hodně uvažuji nad hrou Frostpunk. PC verzi jsem nikdy nehrála (PC hry nehraji), proto se chci zeptat - existuje nějaká spojitost s líbivostí, tzn když si zkusím na PC a bude mě bavit, bude mě bavit i na stole? Bude pro mě jednodušší pravidlově zvládnout stolní verzi, když budu znát tu počítačovou? 

A je to opravdu tak podobné? 

Děkuji za odpovědi 

2.4.2023 01:34:52

Ahoj, řekl bych že ano. Deskovka vzdává velký hold počítačové hře, ale je to i dobrá desková hra. Mrkni na recenze a gameplaye, jak se deskovka hraje a udělej si obrázek, zda tě to bude či nebude bavit. Vyšlo i bezpočet recenzí.

2.4.2023 08:38:29

Souhlas s @maty608 a až to budeš hrát, měj puštené zvuky. Hlavně hudba v pozadí je OPRAVDU luxusní. Když hrajeme deskovku Frostpunk, pouštíme soundtrack jako pozadí.

4.4.2023 10:47:10

Myslím, že pravidlově ti PC hra nepomůže. Může ti ale dát odhad, jak bude deskovka náročná na hraní - pokud ti PC hra bude připadat moc náročná, že musíš hlídat mnoho věcí, tak deskovka bude horší - přibyde ti k tomu ještě celá obsluha.

4.4.2023 11:30:56

Tak za mne je pc hra daleko lepe promyslena. Sprava vseho mozneho je v deskovce osekana a tim padem je preziti mnohem tezsi. Plus zacinam mit pocit, ze deskovka je udelana tak, ze uz po par tazich vis, zda muzes vyhrat nebo ne. Kdyz ti nejdou karty a mas smulu na vyber dilku, tak proste v patem tahu uz vis, ze prijde smrt. A hodne mi to tedy vadi. Chapu, ze je hra narocna, ale nemuze byt nesmyslne narocna. No uvidime, ale po ctyr hrach prvotni nadseni opadlo a pretrvava frustrace. Za mne aktualne je to nekde kolem 6/10.

7.4.2023 12:30:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Znalost PC verze neni vůbec nutná, jediná výhoda je, že člověk o trošku snáz pochopí proč jsou tam určité mechaniky (např. řetězení expedicí).

Aplikace se postará o zvukové efekty (plus umožňuje obchod, který hru trochu zlehčuje)

Když se níže rozebírá náročnost, tak je dost důležité vědět, že hra je od tvůrců This War of Mine a to znamená, že jí vyhrajete výjimečně. Jde o zážitek. A jelikož je dlouhá, tak to pro mnoho lidí může být frustrující - po 4 hodinách prohrát na vyhnání z města, moc mrtvých, ztrátu naděje, selhání ve scénáři…. Aby se dala hra vyhrát je nutné znát hodně karet událostí (zákonů) jaký asi budou mít vliv.

Ve třech lidech jsme se náramně bavili při každé seanci, kdo má vůdce má poslední slovo, což často způsobilo nekonzistenci směřování a tím prohru, ale s krásným příběhem.

A ještě nevýhoda hry - je obrovská, na běžný stůl se nevejde a ani pomocná stolička nepomůže, stůl musí být fakt velký.

 

10.4.2023 20:17:53

Mě PC verze tolik nechytla - tak jsem na ní strávil tak 30 minut. 

Deskovka mě chytla hodně a mám na ní už 5 her.

 

Nevýhody:

  • nutnost rozšíření (nové technologie jsou výrazně silnější)
  • obtížnost (první scénář je celkem easy jakmile pochopíš mechaniku hry, ale další jsou výrazněji těžší a občas stačí pár blbých věcí najednou a seš v loji)
  • Počet scénářů 8 - reálně 4 (protože první 4 jsou stejné jen s jinou mapou nebo drobnou odměnou - leviatan / skály - což není špatně ale v kampani tě pak nic nepřekvapí)
  • Velký stůl a hodně času (je tam několik počítadel, které zaberou hodně, ale hodně místa a některé moc často nepotřebuješ - upřímně čekám, kdy bude nějaké malé kde bude všechno :-D
  • Alfa hráč - jako všechny kooperativky (snaží se to lehce řešit, tím že má každý nějaké “povolání” ale je to tak trochu na oko, povolání jsou docela k ničemu, ale pokud máš rozumnou skupinu tak je to vpohodě
  • solo hra - k tomu to dost vybízí a nefunguje vůbec špatně, jen těch věcí co člověk musí hlídat je fakt hodně pro jednu hlav

 

Apliakce

  • do startu naprosto boží věc, protože ti přesně říká jaká fáze a co máš všechno udělat - tady se opravdu povedla a je skvělý pomocník

 

Psal jsem jen nevýhody, protože těch fajn věcí je strašně moc :-) je to hodně těžké, takže je to vždy výzva a díky losováním polí je to pokaždé trochu jiné (jedno ti chybí tohle, podruhé tamto a po třetí všechno :-D) a mechanizmy jsou skvěle na sebe provázané. Pravidla při vysvětlování a čtení se zdají složitá jak stavba uhelného dolu ale po prvním kole do sebe začne vše krásně zapadat. 

 

18.4.2023 09:44:21

Vybíráme z Bazaru

Rome & Roll (ENG)
Rome & Roll (ENG)
Akt. cena: 10 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas