Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 84x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tipy a Triky pre 1 scenár Kráter

Ahojte Frostpunkovci

Som nový hráč a uvažujem či postaviť stavbu, odhrnúť sneh, či je lepšie robot. Čo odporúčate ako prvým začať v 1 scenári Kráter? Ako prejsť prvý scenár?

 

Všetky tipy a triky môžete písať pre prvý scenár Kráter

15.2.2023 10:06:23

Jó, co udělat první🤔…v této hře otázka za zlatého bludišťáka. Když nepostavíš stany v noci ti prochladnout a onemocní, když nepostavíš loveckou chatrč tak budou mít hlad, když neodklidíš sníh, tak brzo nebudeš mít co sbírat a ani kde stavět. Jako první je asi posbírat co nejvíc jde dřeva, abys měl za co stavět a uhlí aby byla co největší oblast zateplená…..následně postavit nějaký přístřešek a loveckou chatrč aby obyvatelé přečkali co nejvíce zdraví. Aspoň já to tak hraju a byť jsem matka 4 děti( nebo možná právě proto😂😂😂) tak v druhém kole vyhlašují právo děcke práce….jinak se ti tam furt poflakují na desce zásob a co si budem tady je každá ruka dobrá…ale co já můžu radit. Zatím jsem pokaždé prohrála, obyvatelé jsem štvala natolik, až mě pokaždé vyhodili….😂😂😂 

15.2.2023 11:50:46

Taky by mě velice zajímal nějaký tip. Zatím jsem neviděl žádný letsplay v češtině, tak jsem se podíval na https://www.youtube.com/watch?v=JwEKVZCo-d4 Sice vůbec anglicky neumím, ale podíval jsem se alespoň jakými akcemi a stavbami začal na začátku.

Myslím, ale že chybně umístil stavbu na pole se šuplíkem generátoru, tam se dle mě stavby umístit nemohou.

Edit: Nakonec jsem se na toto video podíval důkladněji. Pokud umíte anglicky, tak se dá použít jako videonávod, ale je tam několik chyb. Jako strategie jak hrát první scénář bych to nedoporučoval.

17.2.2023 06:48:40 | Upraveno autorem (porovnej)

A není lepší u těchto her si na to přijít sám? U TWOM jakmile jsem přišel na systém jak to hrát tak mě hra přestala bavit. A když jsem si předtím 30x nabil hubu tak to na to moc rád vzpomínám :-)

17.2.2023 09:56:02

@Vito Scaletta Stejně ti to nepomůže - pokaždý se musíš operativně rozhodovat podle proměnných - destičky území, vynálezy, obyvatelé… to mě na tom baví - že je to pokaždý jiný. Taky si projíždím videa jak to kdo hraje a nakonec stejně hraju podle sebe… ale přicházet si na to sám je určitě nej… …napínavější, …hráčtější, …zajímavější.

18.2.2023 01:14:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak napočtvrté vyhráno - se společností 4 - dětská práce je nedoceněná :-) - zvlášť s touto společností. Zachránily nás asi hlavně roboti a skleníky… V setupu jsme měli hodně stromů - takže pily a milíře hned na začátku, stany jen dva, zbytek jsme cpali rovnou do domů.

18.2.2023 21:37:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Quartino
Quartino
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas