Fortress America

xxxxxxxooo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Fortress America - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Milton Bradley
Autoři: Michael Gray
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

Tak dnes jsme zahráli první hru a i přesto, že mě tahle rakev nepřišla z Ameriky levno, tak určitě nelituju... fotky a popis hry nahážu až během víkendu, ale chtěl jsem to teď alespoň do pléna pochválit, svým způsobem je to takový sofistikovanější Conquest of Nerath, pravidla jsou o něco komplikovanější, ale jinak je to úplně stejně brutální dicefest, a udržet Ameriku proti trojnásobné přesile je výzva pro každého stratéga :)
22.9.2011 00:30:20

první dojmy
Včera jsme dali FA ve třech. Jakožto Američan (bleeeee) jsem se bránil Jeníkovi a Lukášovi (Ghost). Přes občasné povzdechy, že to je kostkovaná, jsme si to myslím parádně užili. Docela překvapivé bylo to, že hra má větší hloubku než by se na první pohled zdálo. Využívání bonusů měst a hor upravuje pravděpodobnosti tak, že se ty hrozné invazní davy asi dají zvládnout :-) Já s tím moc nepracoval a nezvládnul :-)

Shodli jsme se, že to je taková celovečerní beer and pretzel hra. Mraky kostek, trochu strategie.. Prostoje.. Zkrátka něco, co si budete chtít užít s přáteli a při tom i trochu pokecat. My jsme se tedy většinu času hádali o to, jak správně hodit kostkou.. Dokud Jenda nepřinesl dicetower. Ale to je jiný příběh :-)

19.7.2012 09:46:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Tak jsem si řekl, že když jsem tuto hru hrál, měl bych asi i něco napsat.

Měl jsem kliku, že jsem hrál i Axis a mohu hry víc srovnat... :)

FA byste měli brát opravdu jako hru na odpočinek.. Není nijak složitá, nevyžaduje žádné speciální vysvětlování a ani vás nijak neomezuje v tom, abyste s kamarádem nad hrou mluvili o jiných věcech.. a jakmile na Vás přijde řada hned frčíte..:)

Podle mě je FA velkou konkurencí právě skupině her ze světa Axis & Allies ( A&A ). Obě hry mají hodně podobnou mechaniku vyhodnocení boje a obě hry jsou o kontrole lokalit, oblastí, zon..

Velký rozdíl přichází až v momentě kdy máte kupovat jednotky.. Zatím co v A&A je musíte koupit za peníze které pramení z velikosti vaší říše, tak v FA se jen rozhodnete kolik a jaké jednotky dáte do hry. ( 8 jednotek nebo 5 a bonus karta ). Myslím si, že to je jen dobře... Tím, že USA může pomocí laseru zničit ( pokud na D10 hodí víc jak 5 ) jakoukoli jednotku, jistě by Vás drahá investice do jednotek nijak nelákala. Takto se jen rozhodnete kde asi potřebujete nejvíc zatlačit a je to.

Jen musím napsat jednu zajímavost, že v FA máte limit na jednotky. To se mi líbí a mám pocit, že s jednotkami zacházíte opatrně oproti A&A.

Nechci tady psát dlouhé řeči, ale FA je zajímavější pro hráče, kteří nehledají jen 2. světovou... Obě hry si užijete stejně jen je důležité, zda u hry chcete mít peníze nebo to až tolik nepotřebujete a láká vás myšlenka podrobení té největší velmoci..:)

Jen pro ujasnění, hrál jsem základní A&A a tak nemohu posoudit nějaké lepší a vymakanější varianty této hry...:)

23.7.2012 13:05:09

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 37 minut

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: Opatství a starosta - CZ, původní!
Carcassonne: Opatství a starosta - CZ, původní!
Akt. cena: 799 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas