Fortress America

xxxxxxxooo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Fortress America - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Milton Bradley
Autoři: Michael Gray
Rok vydání: 1986
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla - reprint FFG

2x jsem si prošel pravidla, ale pořád mám nejasnosti, někde se chci jen ujistit:

1) Invazní síly nedostávají v prvním kole posily, USA ale ano.

2) Když helikoptéra využije "scouting ability", dané teritorium obsadí.

3) "Combined arms hit" se aplikuje na jakoukoliv armádu útočící na hory/město. Tedy i na USA.

4) Jede se jedno kolo boje (nejdřív střílí obránce, pak útočník), nebo se jede do zničení jedné ze stran. Z pravidel to chápu tak, že pokud jako útočník neuspěju, tak se prostě do daného teritoria nepřesunu.

5) Absolutně nechápu, k čemu je helikoptérám "invasion movement 2". Logicky si je dám k hranicím napadeného teritoria, abych s nimi mohl zaútočit. Nechat si je ob teritorium nějak ztrácí smysl. Leda bych se bál, že o ně přijdu, ale tím přeci snižuji svou šanci danou lokalitu dobýt.
Protože invasion movement se přeci řeší až po boji.

6) "Scouting" používám k tomu, abych obsadil neobsazené teritorium, kdežto pohyb o 2 abych napadl obsazené teritorium ob jedno. Je tak?

7) Absolutně jsem nepochopil, jak se může helikoptéra v invazní fázi dostat do "occupied territory" (strana 20, general invasion rules, sekce "can move", poslední bod). To budou spolu "koexistovat"?

8) Nemůžu se pohnout do cizí invazní zóny, ale zaútočit na ni mohu? S tím, že pak neprovedu "invasion movement." Pokud ano, mohu použít "bombing ability?"

9) Trochu mi uniká smysl "scouting ability." Obsadím teritorium ob jedno, ale pak zjistím, že nemám "supply line" a helikoptéra je stejně zničena. Co jsem tím dosáhl?

10) Jsem zmaten, kdo kdy vyhrává.
Když je "captured city track" 18 miniatur měst, invazní síly vyhrávají.
Pokud je jich jen 17 a méně, posune se "turn tracker" o jedno pole dopředu a když je to na "USA Victory", vyhrává hráč USA.
Doposud jasné.

A pak je sekce "Invader victory"
Invazní síly vítězí jako celek v případě, že když je mimo plán vyskládáno 18 miniatur měst NA KONCI TAHU HRÁČE USA. Napoprvé mi to vychází, že dobytím 18 měst hra končí a hráč USA se už na tah nedostane. Kdežto podle tohoto odstavce to vypadá, že má ještě šanci dobýt nějaké město/města zpátky a hraje se dál.
20.12.2013 21:42:50 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Kamaráde rád bych pomohl, ale už je to rok a půl co jsem hru hrál.. Takže bohužel :-/

21.12.2013 00:04:24

x
1)ano
2}ano
3)ano
4)jedno
5)treba stahnout do bezpeci a nebo obsadit vzdalenejsi oblast
6)scouting muzes pouzis spolu s pohybem dve tzn drzet helikoptery v rezerve
7)nevim musel bych to prostudovat ale koexistovat urcite nemuze (muze preletet)
8)jedina vec jak se pred bojem muzes zustat stat v cizi zone je bud nechranena scoutingem a nebo chranena bombama
9)musis si dobit supply line :)
10)hra konci ve chvili kdy na konci tahu amika ma ztratu vic jak17 mest ... tzn muze se stat a dokonce se standartne stava ze pocet dobitych mest je kolem 20ti a amik se musi snazis to zredukovat stale na 17

22.12.2013 16:12:17

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 44 minut

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

7 divů světa - DUEL
7 divů světa - DUEL
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas