nepřihlášený

přihlásit

registrovat

For King and Country - ASL module 5a

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Multi-Man Publishing
Autoři: Bob MacNamara
Rick Troha
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Calais, Francie, 25. května 1940
10. tanková divize začala obkličovat Calais, nejdůležitější přístav na severním pobřeží Francie. Aby ho Britové udrželi, vyslali 3. královský tankový regiment a 30. pěší brigádu. Tváří v tvář nesmírně početným a neporaženým německým Luftwaffe se museli obránci stáhnou zpět do ulic města. Budou schopni vyšetřit dostatek času pro evakuaci z Dunkirku?

Heraklion, Kréta, 20. května 1941
Německá rozvědka silně pochybila při výpočtu možností britských sil vzdorovat vzdušnému útoku. Jednotek na Krétě bylo třikrát více, než se očekávalo. Byly v zákopech a dobře skryté a jen málo je zasáhlo masivní bombardování před samotnou invazí. Úkolem pro parašutisty, kteří se blížili k Heraklionu, bylo převzít město a co více - zajistit vzdušný prostor. Útočníci potřebovali bezpečný vzdušný prostor co nejrychleji, aby mohly přistát další jednotky, tentokrát 5. horská divize. Parašutisté seskakovali každý ozbrojen jen několika granáty, pistolí a dostatkem sebevědomí. Budou ale bránící jednotky dost roztříštěné a zmatené na to, aby se nezmohly na žádný odpor?

Nedaleko Aalst, Holandsko, 18. září 1944
Tvrdá německá obrana překazila Horrockův plán rozmetat jednotky 30. Corps'bridgehead, aby se jeho jednotky mohly spojit s americkými v Eindhovenu za méně než tři hodiny. Na sklonku 17. září tanky podplukovníka Vandeleura dorazily do Valkeenswardu, což je o šest mil kratší vzdálenost, než byl cíl dne. Zde obdržely rozkaz k zastavení postupu. Na východě tvořilo vřesoviště s mnoha malými pramínky terén, který nebyl sjízdný pro obrněná vozidla, dřevěné mosty na západě byly zase příliš křehké na to, aby udržely těžké Shermany. Jednotky netušily, že nejfrekventovanější most u Zonu byl zničen, takže strávily noc reptáním na zdánlivě nesmyslný rozkaz. Nálada se zlepšila hned poté, co byly obdrženy rozkazy k pohybu vojska. I když zvědi hlásili německé jednotky v dobré obranné pozici, Valdeneurovy síly se setkaly s malým odporem, jak se blížily k vesničce Aalst, která je na půl cesty od Eindhovenu. Začnou konečně jednotky 30. Corps pracovat podle plánu?

Franceville-Plage, Francie, 7. června 1944
Ve vyloďovacím plánu operace Overlord bylo prvním úkolem 45. královského námořního komanda hned po překročení řeky Orne zajmout silně bráněnou palební baterii v Merville. Pokud ovšem nebude baterie už obsazena jednotkami 9. parašutistického batalionu. Jednotky zaútočily, nicméně v provozu stále zůstalo jedno funkční dělo. V nastalém zmatku byly poslány dvě skupiny z 3. komanda, aby tomu učinily přítrž, načež bylo 45. komando pověřeno zajištěním přímořského městečka Franceville-Plage. Silně prořídlé jednotky se blížily otevřeným terénem ke svému cíli. Dostaly se ale pod silnou minometnou palbu s přispěním odstřelovačů. Co hůř, jejich velitelství bylo přepadeno. Jen tři důstojníci zůstali nezraněni, následné námořní bombardování způsobilo, že do ulic centra města vstoupily jen dva oddíly vojáků. Byla vůbec lehce ozbrojená komanda schopná adekvátně bojovat s dobře opevněnými jednotkami obránců?

Pátý modul pro hru ASL přináší kompletní jednotky Britů včetně zapůjčených vozidel, výzbroje a zbraní. Dostáváte tak pod kontrolu všechna vozidla, děla a oddíly jednotek Britů nebo Commonwealthu.

Obsah modulu:
8 map (č. 6, 7, 10, 12, 13, 14, 15, 32)
6 plat s žetonky
20 scénářů
kapitola H pro britské jednotky (32 stran)

Tento modul je samostatně nehratelný, je nutné vlastnit první modul Beyond Valor a pravidla. Zároveň je pro zahrání všech scénářů nutné vlastnit mapy z modulu Yanks (konkrétně mapy 16 - 19) a Doomed Battalions (3. edice, mapy 9, 11 a 33).

Autor: Vixton

Rozšíření hry (1)

Witches Cauldron; The Oosterbeek Perimeter - Arnhem 1944 (2007)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 2 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)