nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fog of Love

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 17 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Hush Hush Projects
Autoři: Jacob Jaskov
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Právě jste se potkali a hned si padli do oka. Už při první schůzce se dokonale shodnete: oba se nejraději procházíte městem a jen tak obdivujete architekturu. Následuje romantická večeře, společný koncert i úspěšná návštěva rodičů. Vše vypadá pohádkově až do chvíle, kdy spolu navštívíte obchod IKEA. Jako kdyby se vám od té doby vztah sypal mezi rukama, čemuž jistě nepomůže ani skrývané dítě z předchozího manželství. 

Fog of Love je romantickou komedií, ve které se dva hráči ocitnou ve vztahu. Hrají za fiktivní postavy a ústředním motivem hry je rozhodování při situacích, vzájemné objevování, i vývoj obou postav a jejich vztahu. Osobnosti postav jsou reprezentovány vnějšími znaky, ale především pak skrytými vlastnostmi. Právě ty ovlivňují rozhodování. Karty osudů pak představují cíle, ke kterým hráči tíhnou a snaží se je splnit. Tím také ovlivní i budoucnost vztahu.


Příprava hry:

Každý hráč si zvolí pohlaví a vytvoří postavu. Vymyslí tedy jméno a vybere tři niterné vlastnosti, které ji definují a které jsou tajné. Zvolí si povolání a navzájem si také hráči přidělí některé fyzické vlastnosti, kterých si na sobě všimli.


Průběh hry:

V každém kole hráč zahraje jednu scénu. Ta zpravidla představuje novou situaci, ve které se pár ocitl. Některé scény obsahují tajemství, jež se odhaluje na samém konci hry, jiné mohou být jen rychlou reakcí na rozhodnutí. Hráči jsou povzbuzováni k tomu, aby text na kartách obohatili o vlastní vyprávění a zasazení do celistvého příběhu. Při scéně dochází k rozhodování, k čemuž slouží disky s možnostmi A až D. Někdy hlasují oba najednou, jindy pouze jeden z partnerů. Hlasování probíhá tajně a své volby oba odhalí najednou. Při shodě zpravidla následuje odměna.

Toto rozhodování také vede k rozdělování bodů osobnosti na herní desce. Hráči tak zaznamenávají, zda se zachovali disciplinovaně, odměřeně, zvídavě, stydlivě, otevřeně apod. Díky těmto bodům může protihráč odhadnout povahu svého protějšku. Zároveň slouží při závěrečném hodnocení, kdy se ukáže, zda hráčova rozhodnutí korelovala s povahou jeho postavy.


Konec hry:

Hráči postupně odhazují (většinou tajně) karty osudů, dokud jim v ruce nezbydou jen dvě možnosti. Na konci si musí jednu z karet vybrat a odhalit ji. Tato karta obsahuje podmínky k tomu, aby se postava cítila šťastná a zároveň určuje, zda vztah bude pokračovat či skončí rozchodem. Pokud hráči podmínky splní, mohou to považovat za „výhru“.

Autor: Bedikk