Flying Colors - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Relative Range
Autoři: Mike Nagel
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Miniatury

Ahoj všem,
po prvním "mentálním orgasmu" při shlédnutí miniatur na BGG (od Langton Models) jsem začal zjišťovat ceny a rychle mě to nadšení přešlo - přece jen dát 250 Kč za kus je trochu moc.
Nicméně jsem schopen si vyrobit modely, udělat z nich "stavebnici" (trup, stěžně, plachty s ráhny) a nechat odlít kopie. Měřítko modelů by bylo 1/1200, tzn. podle velikosti originálu 3-5 cm. Termín "realizace" je 6 měsíců od chvíle, kdy si řeknu, že to začnu dělat.

Co se ceny týče - odhaduji, že bude někde okolo 100,- Kč za kus, ale je to hrubý odhad, přesnou cenu začnu zjišťovat ve chvíli, kdy budu mít základní představu o počtu kusů, které budu dělat.

Chtěl by se někdo přidat? Pokud ano, napište mi, jakou cenu budete akceptovat, ať mám představu, kam tlačit "odlévače".
20.1.2012 09:31:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Kolouch
A kolik jich chceš dávat do hry? Těch lodí je tam přece strašně moc.

20.1.2012 22:47:42

Počty a ceny
Ahoj,
nejdřív odpověď Jezurovi: Ano, lodí je tam strašně moc (konkrétně 285), ale typů lodí je tam řádově méně. Např. britské loďstvo bylo členěno do šesti tříd a pochybuji, že ve hře jich bude více. Dánských jsou 3 typy, Holanďané mají 4, Španělé 5 a Francie (odhadem) 7. Což znamená 24 typů lodí a to si ještě myslím, že to půjde snížit na 20 - v tomhle měřítku je fakt jedno, jestli máte pro loď s 64-mi a 54-mi děly stejný, nebo různý model.

Jména a hodnoty lodí se pak budou měnit pomocí výměnných štítků na podstavci, což mám vyzkoušeno a funguje to překvapivě dobře.
Suma-sumárum nikdo nepotřebuje 285 modelů, ale X lodí od každého typu, kde X je podle uvážení konkrétního člověka.

A teď k ceně. Nejdříve odpověď člověka, který to bude odlévat:
-----------------------------------------------
odlévám stále a mohu odlít i ty lodě , ale chtělo by to rozdělit je na části , takže trup zvlášt , a plachty se stěžni také musel bych vidět detaily a ,,ošáhnout ,,si co a jak každopádně objemově to vychází zhruba na 30kč za kus bez barvení a opracování od licí blány (v dělící rovině formy ) a nesestavené. Lana odlévat nepůjdou .
V ceně je i forma která vydrží 20cyklů odlití z toho se odvíjí nutnost objednat minimálně těch 20ks. další kusy se pak musí pohybovat v násobcích 20.
Tolik první nástin
-----------------------------------------------

První nástin je tedy jasný - 30 Kč/kus. Pokud jste šikovní, složíte si loď sami, pokud ne, udělám to já, ale je třeba počítat s tím, že se cena zvedne o cca 15 Kč/kus.
Co se barvení týče, počítám s tím, že si každý lodě nabarví sám, protože i když barvení zvládnu, prostě na to nemám dostatek času. Už tak mě výroba originálů bude stát cca 8 hodin/model.

Takže: Je to pro někoho zajímavá nabídka, nebo budu dělat jen pro sebe?

23.1.2012 08:56:08

Miniatury
Ahoj,
mel bych o nejake zajem. Ted jsem si objednal jednu zakladni sadu z Englandu, tak jsem zvedavej, jak to bude vypadat.
Hru mam objednanou tez, ale jeste mi neprisla. Kolik odhadujes rozumny pocet modelu?

31.1.2012 10:13:19

Váhám
Já nevím. Neměl bys nějaký obrázek, jak by to mohlo vypadat? Třeba nějakou inspiraci z BGG..

31.1.2012 20:48:04

konečně
jsem se dostal k netu a mám chvíli času, takže:
Množství: nemám tušení, záleží na preferencích každého hráče. Někdo si objedná sadu na konkrétní dva, tři scénáře, někdo větší množství... fakt netuším.
Inspirace: počkej si, udělám první model, nafotím a podle toho se můžeš rozhodnout.

1.2.2012 11:12:09

material
Jeste dotaz, z ceho to budes odlevat?
Ja uz mam sve z UK snad na poste, tak jsem zvedav na kvalitu a jak se s tim popasuju...:-)

1.2.2012 14:06:46

materiál
Já to nebudu odlévat, nemám vývěvu a ani zkušenosti. Je to nějaký druh pryskyřice, sám přesně nevím.
Článek Petra Hájka (který to bude odlévat) je zde:
http://www.mo-na-ko.net/clanky4/177_Odlevani/clanek.htm

1.2.2012 14:25:12

material
Tak balicek z Uk je doma. Bohuzel jsem nasel v baleni krom pravidel a jednoho separe modelu co jsem si objednal na rozcviceni i listek, ze Anglicka zakladni flotila je vyprodana a dalsi kusy budou dostupne az za 5-7 tydnu...:-(((((((((
Nicmene mam aspon jeden model.
Kvalita detailu v kovovem provedeni je excelentni. Na palube jsou naznaceny i kanony (maji cca 1,5mm). Plachtu a stezne jsou oddelene a zachranne cluny take.
Ty si "master" budes bastlit sam, nebo chces pouzit kupovane?

1.2.2012 21:22:07

modely
si budu "bastlit" sám - modelařina a speciálně plachetnice jsou můj životní koníček a tak to beru jako zábavu.

2.2.2012 06:58:15

modely
poslal jsem ti uz SZ, at nespamuju modelarstvim forum o hrach

2.2.2012 10:11:51

meritko
Ahjo,
vcera mi hra prisla.
Velikost lodi v porovnani s kovovymi miniaturami v 1:1200 cca dvojnasobna.
Meritko hry odhaduji na cca 1:2400 nebo na 1:3000.( i na toto meritko se delaji kovove modely)
Jinak je to asi milion zetonu, uz se tesim az budu dnes loupat :-)

8.2.2012 10:54:25

Shi-so
Možná by stálo o zvětšení mapy.. :) Než zmenšení modelů.. Ale to jen takový nápad..:)

8.2.2012 11:10:02

jenda
ale když zvětšíš mapu, velké scénáře budeš muset hrát na fotbalovém hřišti :) i na ten velký želivský stůl se nám dvě mapy nevešly. a některé scénáře mají tři.

8.2.2012 11:23:43

Kandelaber
Já vím... taky jsem nad tím přemýšlel ale napadlo mě, že budou mít maxi stůl.. :D

8.2.2012 11:25:20

Mapa
Mapa je po slozeni vsech casti vazne plachta....
Nicmene na mensi scenare by se o zvetseni uvazovat dalo.
Pripadne to rozlozit na zemi a mit ta pousouvatka jako ve valecnych filmech:-)
Spis uvazuju, ze zkusim obejdnat jeste tu sadu v 1/2400
http://www.navigatorminiatures.com/prodtype.asp?PT_ID=224&strPageHistory=cat
Nicmene to je zase 1500,- za jednu flotilu......:-((
Tak uvidime, zda ty modely od Koloucha budou pouizitelne, asi by to vyslo lepe.

9.2.2012 09:31:14

Vybíráme z Bazaru

Khôra (EN)
Khôra (EN)
Akt. cena: 25 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas