nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Flaps

Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: neuvedeno
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Pro jednoduchou představu bychom FLAPS mohli přirovnat tak trochu ke známému “Prší”, jenom zpestřené o několik pravidel navíc. Hra je určena pro 2 až 8 hráčů.

Na začátku hry si hráči rozdají po sedmi kartách. Poté se střídají v odhazování karet, přičemž hráč, který je na tahu, smí odhodit kartu, která se shoduje v barvě či hodnotě s kartou ležící na vrchu odhazovacího balíčku. Pokud takovou nemá, lízne si místo ní novou.

Hra má celkem 7 úrovní. Pokud vám základní varianta nebudou stačit, můžete postupně přibírat do hry další speciální karty, které hru zpestří, ale zároveň i učiní také trochu složitější. Speciální karty mohou blokovat soupeřův tah či ho donutit brát více karet, další určují barvu, otáčejí směr hry či vás zbavují karet. V několika z herních variant začne samostatná hra jako např. trumfová hra, flapování, spoof, do naha.

Komu zbyla v ruce poslední karta, ten na to musí ostatní upozornit pronesením slova "Poslední karta". Ostatní hráči tím získají čas, aby se proti němu spojili a našli způsob, jak mu zabránit ve vynesení poslední karty. Sehrávka je vhodná mezi hráči i tehdy, když vidí, že někomu zbývá v ruce už jen pár karet. Pokud zapomene upozornit na poslední kartu, je potrestán líznutím nové karty. Hráč, kterému se podaří zbavit všech karet, se stává vítězem hry a kdo zakončí hru pořádnou šestkou, tak získává dvojnásobný počet bodů.

Autor: nepřihlášený