Five Tribes: The Artisans of Naqala

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Five Tribes: The Artisans of Naqala - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Five Tribes
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

O vikendu poprve vyzkouseno
Pro ty kdo nevede co je v rozsireni tak kratce.

Nova barva meeplu - remeslnici - podobne jako staresinove jsou to body na konci hry a je mozne za ne "nakupovat" vzacne/magicke predmety + automaticky jeden takovy predmet pri ziskani meepla.

Nove dilky:
Dilny - je mozne nakupovat predmety za "zaplaceni" remeslnika. + ohraniceni dilku horami ( pristup jen ze 2 stran na dilek
Propast - nemuzete nikdy umistit figurku.
Specialni market - 1/9 za 4 zlatky

Vzacen/ magicle predmety - vzacne prinasi body 5-9, magicke - zajimave efekty jako odstran dva meeply. Atd ...

No a ted to hodnoceni
V klasicke variante jsme zpravidla dohrali na rozebrani velbloudu. Pri hre s horami a propasti se pocet moznych cest zmensuje a dohrali jsme na nemoznost udelat legalni tah a to nam jeste zbyvala kopa velbloudu. Pocet bodu za ovladnute pole palmy , chramy i kombinace karet se dost snizil ale kompenzovali to magicke predmety. Klesa vyuzitelnost nekterych Ginu. Magicke predmety muzou vyrazne pomoci hlavne v zaveru kdy se uz tezko hleda legalni tah.
Hra se urcite protahla tak o 1/3 casu. 
Celkove to nebylo zle ale neni to rozsireni z kategorie must have. 
21.4.2016 00:47:32

rozšíření
mě celkem bavilo, zejména předměty, se kterýma se dají vymýšlet další šílenosti. Že by ubylo cest nějak výrazně, mi nepřišlo (ale mám za sebou jednu hru, asi záleží na rozhození těch dílků s horama).

Must have to asi není, ale to souvisí podle mě víc s tím, že už kvalita základní hry je vysoká (protože z tohohle hlediska je málo her, kde je to rozšíření fakt potřeba).

A využitelnost Ginu doporučuju zvýšit tonikem ;)

21.4.2016 11:12:45

paladin91
My teda naopak zpravidla i v zakladni hre koncime na nemoznost legalniho tahu (v jakemkoli poctu hracu). Nektere magicke predmety jsou pri hre dvou hracu vetsinou uplne k nicemu (ano, mam na mysli roh hojnosti), nektere jsou zase slabsi ve ctyrech. A to stejne plati pro dziny. Co se tyka bodu, tak urcite nemuzu rict, ze bychom napriklad za velbloudy dostavali pri hre s rozsirenim min. Je to ciste strategie kazdeho hrace, nekdo se soustredi vic na uzemi, jiny na zbozi. Celkem bodu ziskavame pri hre s rozsirenim trochu vice ve ctyrech hracich a o hodne vice ve dvou lidech.

Obavam se, ze vyuzitelnost Ginu se u me ani tonikem nezvysuje :)

21.4.2016 14:14:34 | Upraveno autorem (porovnej)

RE: dojmy
"V klasicke variante jsme zpravidla dohrali na rozebrani velbloudu. Pri hre s horami a propasti se pocet moznych cest zmensuje a dohrali jsme na nemoznost udelat legalni tah a to nam jeste zbyvala kopa velbloudu."

U nas sa konci v 90% na nemoznost legalneho tahu - u klasickej verzii ci s rozsirenim.

Trochu rozpacite som vnimala na zaciatku magicke predmety,ktore vnasaju novy nahodny prvok, ale funguje to pekne. Navyse, silnych predmetov je tak akurat, takze hra neposobi narusene.

Navyse, novym fialovym kmenom maju konecne zeleni "trhovnici" a modri "mamonari" nejaku konkurenciu.

Tiez sa mi pacia prave hory a priepast - uz len tym, ze novymi polickami sa plocha zvacsila a moznosti je teda neurekom.

Podarene rozsirenie aj napriek tomu, ze nazov "Five tribes" tymto straca na pravdivosti. Aj tak bol dost nanic...

21.4.2016 14:53:46

Re
Mluvim o svych dojmech ze hry dvou hracu ( doma hrameje jen ve dvou )
Takze porovnam 2 hrace s rozsirenim a bez.
Ze by roh hojnosti byl k nicemu bych nerekl nachystat si spravnou kartu nebo dvoji pred svym vlastnim nakupem neni k zahozeni ale v porovnai s ostatnimi super predmety je to slabsi :)

Ad tonik - tak urciteee.

Ad must have - presne tak zaklad je 100% hra takze rozsireni je skutecne rozsireni a ne neco co vybrakovali z hry aby to stale jeste bylo hratelne jak to obcas byva u jinych her

21.4.2016 14:54:21

Hodnoceni
A jeste kdyz tak vidim ze je vicero hacu co ma s rozsirem zkusenost tak to tady i ohodnotne at je videt ze to nekdo hraje :)

21.4.2016 14:57:54

Vybíráme z Bazaru

Mini Rogue + všechna rozšíření
Mini Rogue + všechna rozšíření
Akt. cena: 710 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas