Field Commander: Rommel

xxxxxxxxxo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Field Commander: Rommel - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: DVG
Autoři: Dan Verssen
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

hrál už někdo?

celkem by mě zajímalo jak je hra řešená a jestli je znovuhratelná... podělí se někdo o dojmy?
9.11.2010 21:56:58

pravidla
Přečetl jsem si pravidla a ta hra vypadá hodně dobře. Pravidla jsou celkem jednoduchá - 16 stran včetně obrázků a příkladů. Princip hry za Spojence je sice náhodý, ale vybírané akce jsou založené vždy na konkrétní herní situaci, takže hra asi nebude trpět syndromem že hrajete sami proti sobě. Podle reakcí na BGG je hra za Osu poměrně náročná a chyba v jednom tahu má často dopad na celou kampaň.
Takže sečteno, podtrženo - wishlist :)

17.11.2010 16:17:12

překlad
Možná to tady píšu jen sám sobě, ale hodlám se pustit do překladu bo jsem si hru objednal.

Edit: tak do překladu se pustil Laredo, není nad překlad od mistra :)

3.12.2010 20:48:30 | Upraveno autorem (porovnej)

to panzer
supeer, koukal jsem na BGG, solitér jako řemen, díky za překlad kluci, ať se daří

4.12.2010 15:56:49

ach jo...
...wishlist...

5.12.2010 16:23:43

Jedna kampaň odehrána
Hru mám doma, zatím jsem se prokousal jen přes první kampaň ve Franciii v roce 1940 a šlo to neskutečně ztuha. Prohrál jsem asi 6x než jsem dokázal jednu hru vyhrát. Znovuhratelná je zcela jistě, neboť každá hra na stejné mapě je jiná, pokaždé přicházejí spojenecké posily v jiný moment, v jiné síle a z jiných stran. Závisí to na hodu kostkou. Za Němce hráč bojuje s docela hodně faktory, zejména masy spojeneckých divizí, kritické zásobování, nedostatečný příjem zásobovacích bodů, které se používají pro nákup jednotek, pro rychlejší přesuny, pro opravy jednotek a pro zakoupení bitevních plánů, prostě bez nich se člověk neobejde. Navíc jakoukoliv spojeneckou divizi hráč zničí, vrací se mu za chvíli jako bumerang zpátky na mapu. Každopádně hru hodnotím pozitivně. Herní mechanismus je zajímavý a myslím, že docela slušně vymakaný, potěší skutečně historicky vystupující divize s historicky odpovídající silou a také možnost povyšování úspěšných jednotek na veteran nebo dokonce elite status, což poskytuje nemalé výhody. Aby se hra neohrála, lze na každé mapě stanovit i vedlejší cíle jako např. dobýt Brussel ještě v prvním kole s 2 divizemi atd. Jinak samotné provedení hry může někoho zklamat, mapy nejsou na kartonu, ale na poněkud lepší čtvrtce a žetony divizí jsou opravdu maličké, to však nic nemění na zábavnosti hry. Také bych podotknul, že i když jsem docela pečlivě nastudoval přiložená pravidla, hrál jsem první dvě hry s dvěmi podstatnými chybami, takže doporučuji na oficiálních stránkách hry, si vytisknout FAQ v. 2 a projet 7 kol Sample hry.

5.12.2010 22:23:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Wolverine
Koukal jsem na ty FAQ, jsou tam jen 4 otázky, přičemž podstatné mi přijdou první a čtvrtá. Teda nevím co je "v.2", jiné FAQ jsem tam ale nenašel. A ten popis 7 kol Sample hry je hodně dobrej, jenom se mi zatím nechce studovat když hru ještě nemám doma.

6.12.2010 00:40:23

FAQ v2.0
Pardon, uvedl jsem omylem, že soubor FAQ v2.0 k této hře je na oficiálních stránkách hry dvg.com, ale je to na boardgamegeek.com u hry Field Commander: Rommel první soubor v okně Files. Sample hry (de facto tah po tahu) je skutečně na oficiálních stránkách dvg.com

6.12.2010 21:23:02 | Upraveno autorem (porovnej)

První hra
Tak jsem dnes odehrál první hru - Ghost Division a zejména díky své hrubé chybě při čtení pravidel jsem slavně zvítězil ve třetím kole!

17.6.2011 01:48:05

Vybíráme z Bazaru

Cesta kolem světa za 80 dní
Cesta kolem světa za 80 dní
Akt. cena: 580 Kč
Končí za: 15 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas