Festung Budapest

xxxxxxxxxx hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Festung Budapest - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Advanced Squad Leader
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Multi-Man Publishing
Autoři: Bill Cirillo
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecně

včera jsem si tuhle krásku vyzvednul z Planety a množství i kvalita komponentů je bezkonkurenční. Mapa (vlastně 4 mapy) jsou nádherné, detailní a velmi přehledné. Zběžně jsem prošel scénáře a přišlo mi, že převládají středně veliké, v pohodě hratelné. Už se nemůžu dočkat. Chystáte se na to?

Kdo z vás už to má? sydo, geve? :)
15.5.2012 11:33:33

kandelabr
Ja jeste cekam, ale vzhledem k soucasnym financnim vydajum si to asi rozbalim az pristi mesic :(

15.5.2012 12:03:35

jen si mínuskujte, závistivci
:)

15.5.2012 14:02:13

gev

kandelabr:
Nemám, ale nemám ani potřebu Tě mínuskovat... Jednak se mi jedna kopie řítí z Emeriky, druhak si jdu zítra na celnici pro mňamku, na kterou nebudu potřebovat nikoho z vás. Vůbec. Už nikdy! :-)

Jaký to je? Jak vypadá historickej materiál? Středně veliké znamená jak veliké, kolik vozidel, noční boje, ...? :-)

15.5.2012 16:18:59

Gev
SASL?

15.5.2012 16:21:43

gev

Sydo:
Jj, zadařilo se... Ale víc jsem zvědavej na Budapešť. Jenda sliboval, že už se to veze :-)

15.5.2012 18:30:37

gev
včera jsem na to koukal podrobněji. je tam 18 scénářů a 4 kampaně. scénáře jsou velmi rozumné, většinou na 5-7 kol. Z valné většiny používají vždy jen část mapy. žádný není větší než na jednu mapu (myslím tím tu čtvrtinu). Noční je jeden a to jen tři kola myslím. Pak je tam ještě ten monsterscénář (ale spíš pravidlově, ne časově) pro tři hráče (fakt je na 4 strany)

Ze zběžného pohledu to vypadá, že některé scénáře řeší zajímavým způsobem posily, dostaneš určitý počet bodů a můžeš si za ně nakoupit dle tabulky extra leadera, vozidla či třeba OBA. To se mi moc líbí. Pak jsem koukal na pravidla, je tam lehce přes 40 stran, přičemž prvních cca 14 jsou speciální pravidla pro FB (jako třeba že od určitého data se nemůžou z důvodů nedostatku potravy maďaři cx-nout) a popisy nových terénů (je tam třeba široký bulvár, který ti dává -1 TEM, zlo). zbytek pravidel je pro kampaňovou hru, jsou tam 4 kampaně, vypadá to moc zajímavě. Kokal jsem na tu první hraje se na jednu mapu, 6 sezení a mezi nimi je údržba, opravování drátů, kladení min atd, ale co ti sejmou, už zpět nedostaneš, jen můžeš nakoupit posily. To tomu dá zas nový rozměr. A zaujalo mě, že doporučují hrát to ve víc lidech.

16.5.2012 09:44:26

lol
Zakaz CX kvuli hladu je parada, uz se na to moc tesim.

16.5.2012 09:59:51

herní víkend
tak jsme s permonem a eyronem odehráli dvakrát za sebou Through the narrow passage-ten scénář pro tři hráče. A jak jinak, bylo to fantastické. Tolik zvratů, nečekaných situací a krvavých bojů na nože jsem ještě nezažil. Vynikající scénář. A skvěle vybalancovaný. Až do poslední chvíle nebylo jasné, kdo zvítězí a šanci jsme měli všichni tři. Nádherné okamžiky, např. permonův tank najíždějící na mé vojáky zalezlé v baráku, stačilo mu, aby se v domě nezasekl a byla by ze mě fašírka, jenže prásk, bog check na šestku a jeho tank nejen, že se zasekl, ale rupla pod ním podlaha a propadl se do sklepa :) tank eliminován, ale vylezli z něj přeživší bolševici a hurá rovnou do boje na bodáky. Nebo můj haluzový zásah (opět) permonova tanku lehkým kulometem. trefa jen na natural 2, a co myslíte? :) Řádili snipeři, booby traps si taky přišly na své (natural 12 pro rusa), minová pole, nedostatek nábojů, panzerfausty pálené v barácích, tvrdé boje o třípatrový palác (tam jsem taky nakonec najel i tankem) a asi tisíc dalších situací, na které budu ještě dlouho s láskou vzpomínat. Permon si dělal během hry poznámky, tak doufám, že se pochlapí a budete si moct přečíst podrobnější zápis.

9.7.2012 21:10:11

re
Zážitek to byl neskutečný, nefalšované ASL orgie. Scénář opravdu krásně vymyšlený. Scénář se na první pohled zdá krátký (5 kol), ale díky tomu, že se v podstatě střídají 4 strany, hráli jsme ho podruhé cca 10-11 hodin. A těch věcí, které se děly... Asi dlouho nezapomenu, když se mi rozbil můj nejlepší kulomet (hodil jsem ammo shortage, kterou Němci v Budapešti trpí) právě když střílel na ruské sebevrahy s plamenometem, kteží přebíhal do domu, který byl pro mou obranu naprosto zásadní (a jednotky z něj za celý scénář dali cca 5x KIA). Tradá, zásadní bod obrany prolomen, jednotky uvnitř střílejí úplně naslepo a ve finále nemají kam utéct. Dva full squady SS a jeden další. Ještěže jsme druhý den zjistili, že tento dům měl ještě jedno patro, kam mohli v klidu utéct :-) Vlastně poprvé jsme zahráli rychle znova scénář, který už jsem hráli a byť jsme si prohodili strany, bylo znát, jak jsme se poučili z první hry.

10.7.2012 12:24:00

Jee
Nedame na Warconu? Zni to skvele, uz kdyz mi Permon volal a rikal, ze vam uhorela jednotka v baraku, ktery chytil od tanku :)

Band of Brothers my ass :)

10.7.2012 12:39:08

zápis
určitě bude, ale dostanu se k tomu buď zítra nebo v pátek, tak budete muset ještě chvíli vydržet :)

jinak co ještě nezmínili kandelabr s eyronem, poslední den jsme hráli ještě jeden scénář kde šlo o to, že Němcům byly shozeny na padácích zásoby, ale padáky samozřejmě dopadly úplně jinam a tak začíná brutální řež mezi Rusy a Němci o každý balík... zajímavě je tam udělaný setup, kdy Rus s Němcem umisťují střídavě po jednom squadu, takže finále setupu bylo že v celé čtvrti byl totální mišmaš ruských a německých jednotek a navíc tři první kola se hrají v pološeru (rozednívá se), kdy tma dává hindrance +1 do vzdálenosti 6 a +2 nad vzdálenost 6, takže to nutí jít do close combatů, vzhledem k tomu, že střílet ve tmě na jednotku v kamenném baráku je úplně k ničemu...

10.7.2012 21:42:32

Vybíráme z Bazaru

Prodám TransEurope + šikana
Prodám TransEurope + šikana
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas