Famiglia - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Mafie
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: 2F-Spiele
Edge Entertainment
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Do této hry jsem šel tak trochu naslepo, bez velikého očekávání...
...a po pár zahraných partiích se doma celkem chytla - je to rychlá, svižná, nenáročná, oddechová karetka pro dva, se zajímavým principem "nákupu" karet...
23.6.2011 11:28:04

Dubino
Hru sem kupoval na slepo jako ty, ale zatím mám z toho rozpačité dojmy. Některé věci se mi zdaji v pravidlech nevysvětlené. Hraješ to ještě?

10.3.2012 20:08:09

Famiglia
My si občas partii se ženou dáme, tak se klidně ptej.

10.3.2012 20:12:36

pravidla
pravidla nejsou napsana moc citelne to je fakt. co ti neni jasne

10.3.2012 21:38:17

Kent
Jasně, stále si občas zahrajeme, ptej se... :)

11.3.2012 01:56:22

to all:
Tak především nevím jak se hra ukončuje. Stalo se nám, že byly vyloženy karty na "ulici" - poměrně dost cca. 8-9 a v dobbíracím balíčku zbývaly ještě 3 karty, ale ani jeden jsme si nemohli žádnou kartu z ulice už dobrat. Je to vůbec možné, nebo jsme to hráli blbě?
Také jsem si špatně četl pravidla (mám totiž jen výcuc - text bez obrázků) a nevěděl sem, že žoldák (žolík) se může kombinovat v různých hodnsotech. Tedy že třeba k červené nule můžu přidat žoldáka 1,2 nebo 3. Ale tomuto vůbec nerozumím jak to správně použít.
Také formulace v pravidlech - "Pokud si hráč chce vzít do ruky 1 - 4, potřebuje dvě totožné karty stejné rodiny s nejbližší nižší hodností" - tak tohle je teda něco?!
Pak průběh hry: Hráči jsou střídavě na řadě. Ve svém tahu provede hráč následující akce v uvedeném pořadí. Přitom smí vždy max. 1x využít různé zvláštní schopnosti rodin. A následuje výčet 4 akcí.....
Ale já přeci můžu pouze 1x za tah využít tuto zvláštní schopnost, tak nechápu proč je tam popsané ad. 2 účetní... ad. 3 surovec.... No prostě z pravidel nejsem moudrý a je to tam dost divně popsané.

11.3.2012 12:09:30

pravidla
Je to napsana dost neprehledne a nez jsme na to prisli, tak nam to chvilku trvalo :)

Ano je to mozne, ze hra skonci predcasne. Pokud oba hraci po sobe pasuji - muze se to stat.

Zoldak
Pokud vykladam zoldaka napr. 3 (mohu pouzit jeho specialni schopnost, coz je hodnota 0-2). Je to takovy zolik. Napr. vyberu si kartu ucetniho s hodnotou 3. Musim tedy vylozit 2x ucetniho s hodnotou 2. Nebo pouziju misto jednoho z ucetnich zoldaka 3, ktery ma specialni vlastnost a to je hodnota 0-2 pro jakoukoliv barvu.

Akce:
1. pokud neni nula mohu menit karty
2.
mohu zahrat ucetniho a vzit si tak zpet do ruky karty (vymenou), pote mohu zahrat surovce snizi hodnotu karet.
3. beru karty z ulici - 0 zdarma, nebo dalsi vyssi cisla musim pouzit 2 stejne hodnoty, stejne barvy, ktere jsou o 1 nizsi.

No snad je to napsano srozumitelne. Pokud mas dalsi dotazy sem s nima, nez se me to zase vykouri z hlavy :)

11.3.2012 21:03:47

andik007
Musím to vstřebat. :-) a hru nemám před sebou. Doma na to mrknu.

Ale v tom případě, nemůžu současně zahrát akci 2 a 3 ? či 4?
V pravidlech je napsáno, že pouze 1x za tah mohu využít speciální schopnosti čelna rodiny, ne?
Proč tedy není v pravidlech uvedeno ad. 1.... NEBO ad. 2..... NEBO ad. 3.... Tomu bych rozuměl,ale takhle je to napsáno, jako kdybych mohl provávět všechy 4 akce během svého tahu!

A je normální, že mám ve své nabídce (tedy vyložené na stole karty, které de facto nepotřebuji a které se mi do bodování nepočítají) vyloženo "hafl" karet a v ruce mám třeba jen 3?

A taky je to v pravidlech tak divně popsáno a z počátku i chápáno, že se počítají karty vyložené. Až si to pořádně přečteš, zjistíš, že ty vyložené jsou vlastně vyčerpané, ale v pravidlech se to nazývá osobní nabídka (či jak to tam je napsáno) a to je pak dost matoucí.

12.3.2012 10:24:10

Pravidla
Behem svého tahu smí hrác vyložit maximálne jednu kartu od každé rodiny, aby využil její zvláštní schopnosti.

Nehraje se soucasne, ale postupne! Nejprve mohu pouzit ucetniho (bod2) a vzit zpet ze sve nabidky (vylozene karty pred sebou) karty do ruky (vymenou). Pote mohu pouzit surovce (bod3) na snizeni ceny karty, kterou si vezmu z verejne nabidky (bod4) (ulice), pri teto prilezitosti (bod4) mohu jeste vyuzit specialni schopnosti zoldaku.

Cervena rodina (Familia) nema zadnou specialni vlastnost, pouze vice bodu.

Konec hry - nepocitaji se pouze 0 (vyjimka - cervana rodina ma myslim na karte 1bod za 0)!
Nyní si hráci spocítají vítezné body na všech kartách ve svém vlastnictví (všechny karty v ruce a ve své osobní nabídce).

Pravidla nejsou napsana moc srozumitlne. Jak jsem psal trvalo nam to, nez jsme do toho pronikly.

12.3.2012 11:21:50 | Upraveno autorem (porovnej)

andik007
Týýý vogo, tka mi to hráli, úplně, ale úplně blbě!!!
Ty pravidla jsou napsány hodně blbě! Já to z toho nepochopil vůbec. Tak díky za vysvětlenou a zkusíme to dát jinak.
No jo, ale k čemu mě jsou tedy karty v ruce, když se do počtu počítají karty všechny? Není to zbytečné držet karty v ruce?

12.3.2012 11:35:27

karty v ruce
Pokud nebudu mit "hodne" karet v ruce, tak se me budou spatne shanet karty z ulice. Vse souvisi se vsim. Je to takova combo karetni hra :)

12.3.2012 12:24:42

dotaz
zdravim, mam problemy s otevrenim toho ceskeho prekladu pravidel, nema ho prosim nekdo k dispozici???

23.1.2013 18:54:13

zaister
me to funguje a pravidla jsem normalne otevrel!

24.1.2013 08:29:54

Vybíráme z Bazaru

Bloomtown nový ve fólii
Bloomtown nový ve fólii
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas