nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fallout: Nová Kalifornie

Rozšíření pro hru: Fallout
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Andrew Fischer
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zdravím všechny příznivce Falloutu,

chtěl bych se zeptat těch kdo rozšíření již vlastní na jejich dojmy a zda expanze hru nějakým zásadním způsobem vylepší, nebo jen přidá navíc pár scénářů bez zásahů do herních mechanik.

Nutno podotknout, že nevlastním základní hru, ani jsem ji nehrál, četl jsem jen spousty recenzí, kdy to jedna strana opěvuje jako perfektní hru a ryzí RPG ze světa Fallout a druhá strana říká, že je to ušité horkou jehlou s vidinou toho, že se hra bude stejně prodávat už jen kvůli jménu. Koneckonců jsem chtěl taky jako fanoušek udělat předobjednávku, kvůli tomu, že "Je to Fallout a od FFG to přece nemůže být špatné!".

Nakonec jsem ale došel k závěru, že počkám na recenze a základní hru spíše nekoupím, ovšem pak se objevilo rozšíření s vidinou toho, že by za to opravdu nakonec hra stála, tedy nejspíš koupím základ i rozšíření, nebo nic.

10.6.2019 12:21:25

...

- Expanzia pridáva dva nové scenáre, založené na Falloutoch 1 (Rise of the Master) a 2 (New California). 32 quest kariet, 47 Wasteland a Settlement kariet, jeden nový Vault 44 (19 kariet).
- Scenáre (side questy a variabilné cesty v hlavnom queste) sa zdajú byť trochu rozsiahlejšie než scenáre v základnej hre.
-12 nových dlaždíc sa dá použiť aj v scenároch základnej hry, takže pustina môže byť až dvakrát väčšia, ak niekto chce dlhšiu hru.
- Scenár New California je kooperatívny - všetci (ktorí prežijú) vyhrávajú spolu a môžu zdieľať získané XP.
- Fandov klasických Falloutov možno potešia obľúbení companioni - Ian, Tycho, Harold, Sulik, Cassidy, Goris alebo Marcus.
- Päť nových hráčskych postáv - Dezertér Enklávy, New California Republic Ranger, Mister Handy, Osamelá pištolníčka (v podstate variácia Wastelanderky), Obchodník karavány.
-6 žetónov nových nepriateľov (napr. Mirelurk), niektorí s novou vlastnosťou "Fast" - presúvajú sa až o dve dlaždice. Niektorí nepriatelia dávajú za odmenu za zabitie zátky namiesto Loot kariet.
- 55 nových Loot a Asset kariet, 8 nových perkov.

Žiadne výraznejšie zmeny v systéme sa nekonajú. Komu sa páčil základ a iba chce preň viac obsahu, asi bude spokojný.

Upraveno autorem (porovnej)

16.8.2019 12:03:29

Oživuji

Je nás dost - těch, co to zajímá..

16.8.2019 10:42:29

Dojmy

Jak se vám toto rozšíření líbí? Vyřešilo případné nedostatky základu a obohatilo výrazně další hraní?

16.7.2019 12:46:32