nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Falling

Počet hráčů: 4 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Cheapass Games
Portal Games
Titanic Games
Autoři: James Ernest
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Za sedmero horami a sedmero řekami padá banda goblinů z velké výšky. Je vcelku jedno proč padají, ale jedno je jasné, všichni padnou na hubu. Souteží v tom kdo spadne jako poslední. A jedním ze soutěžících je právě hráč.

Jeden z hráčů zastává roli dealera. Dealer udává tempo hry a hlídá, aby se hrálo podle pravidel. Karty "země" vloží dospod zamíchaného balíčku a postupně hráčům rozdává karty, lícem nahoru. Hráči mohou hrát vždy jen kartu, která je na vrchu jejich balíčku. Na nikoho se ale nečeká, hra je totiž real-timová, každý pokládá kartičky jak se mu zachce. Ve chvíli kdy před někoho dealer položí kartu zem, končí pro něj hra.

Existují dva typy karet. "Rider" karta a "Action". Liší se od sebe tím, že Rider je natištěn na šířku a akční na výšku. Rider karta ovlivní dealera v rozdávání karet a najdete mezi nimi jak pozitivní, tak i negativní karty (například Rider "Hit" znamená, že dealer vlastníkovi této karty přidá ještě jednu kartu a poté hráč kartu "Hit" odhodí). Každý hráč může před sebou mít maximálně jednu Rider kartu. Když hráč hraje Rider kartu, může ji položit před sebe nebo před jiného hráče. Action karta je jednorázová výpomoc. Můžete krást Ridery, zbavit se Ridera, kterého máte před sebou nebo zastavit dealera v tom, aby vám dal kartu.

Nakonec ale spadnou stejně všichni...

Kdo spadne jako poslední, ten vyhrál a následující kolo je dealer.

Autor: Falco