Expedition: Northwest Passage

xxxxxxxxoo hodnoceno 25x (Seznam vlastníků)

Expedition: Northwest Passage - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: (Web published)
Matagot
Autoři: Yves Tourigny
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem že to jako je?

vypadá to dobře
13.12.2013 12:53:42

pravidla
Dělám na překladu pravidel. Text už mám hotov, teď to dávám do grafiky. Tak to aspoň přiblíží, o čem to je. Jinak jsem to ale nehrál.

13.12.2013 14:33:28

poopis
No, abych to nemusel psát úplně všchno znovu, tak tady jsou moje dojmy z hraní:
http://www.deskozrout.cz/topic/2263-dojmy-a-nazory/#entry31476
Tématicky je to o nalezení cesty mezi mračnem ostrůvků nad severní Kanadou, která by propojila atlantik a pacifik, v návaznosti na Franklinovu výpravu, jejíž zbytky taky po cestě hlaedáte, k tomu mapujete ostrůvky, zamrzá a rozmrzá moře, vy se pohybujete na lodi, ze které můžete vyložit sáně pro pohyb na souči a po ledu a alokujete svoji posádku na různé činnosti. Krásně vypadající hra, která, přestožë nemá úplně primitivní mechanismy, se dá použít i na příležitostné hráče (testováno na lidech ;-) - díky provázanosti tématu a mechanizmů všichni od začátku měli představu co hrát a taky proč to hrát).

endymion: škoda, že jsme o sobě nevěděli :-(, mám už to taky skoro hotovo

13.12.2013 15:18:54

Dojmy
Ta hra je docela tématicky zajímavá, má však jednu vadu, škodící strategie k vítězství rozhodně nevede. Jinak to co napsal amis sedí.

24.7.2014 15:59:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Terror
Jinak trochu infa kolem - k tématu doporučuji skvělou knihu od Dana Simmonse Terror (Jedna zamrzlá loď byla Terror, druhá Erebus). Je tam fantastický hororový prvek, který polárníky trápí snad ještě víc než počasí:-)

A před pár týdny po 166 letech kanadská expedice našla jednu z lodí - Erebus:

http://extrastory.cz/kana%C4%8Fan%C3%A9-na%C5%A1li-ztracenou-franklinovu-lo%C4%8F-odhal%C3%AD-kone%C4%8Dn%C4%9B-pravdu-o-zk%C3%A1ze-jeho-expedice.html

10.11.2014 10:46:17

Dojmy
Tématicky hra asi osloví ty, které láká téma dalekých výprav do polárních oblastí nebo milovníky map. Což je případ naší hráčský skupiny. Hra samotná neobsahuje žádný text, pouze "značky" pro orientaci v pravidlech. Výhoda pro nás neangličtináře. Jen pro zajímavost, nenajdete dva identické velké díly pro stavbu mapy. To značně zvyšuje vizuální podobu hrací plochy. Dílů je dostatek, nestane se, že byste dvakrát po sobě postavili stejnou mapu. Herní mechanismy se snaží co nejvíce přiblížit realitě. Každý hráč má k dispozici určitou lidskou kapacitu. Tou platíte za jednotlivé akční tahy. Postupně tak posíláte členy své posádky na odpočinek. Po té, co všichni hráči vyčerpají svou kapacitu, posune se slunce na obloze a tam, kde nedávno byla ještě voda je najednou led. Rozumím tomu tak, že v reálné situaci by množství úkolů, které posádka vykoná, zabralo krapet víc času, než je v daném kole toho herního. Hra neplyne úplně konstatně, právě pohyb slunce na mapě významně mění rychlost a podobu hry. Zpočátku je hra svižná a máte dojem, že bude co nevidět dohrána, pak se to změní. Tohle je na této hře úplně nejlepší. Jak se najednou všechno zastaví a právě tomuhle museli čelit posádky podobných expedic jako byla ta Franklinova. Je to vymyšlené opravdu dobře.

21.1.2015 08:44:44

Vybíráme z Bazaru

Lunar rush deluxe KS
Lunar rush deluxe KS
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas