Ex illis - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: válečná, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Bastion
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Oživení

Nevím, jestli to ještě někoho zajímá nebo tak, ale vypadá to, že se konečně blýská na lepší časy...

http://forum.ex-illis.com/viewtopic.php?f=2&t=33625

Tedy přesněji Kickstarter na papírovou verzi (čili bude se dát hrát i bez PC) a podle jeho úspěšnosti další frakce, jednotky atd. Počítačová verze se (naštěstí) rušit nemá, jen je možné, že v budoucnu nebude až tak úplně graficky vypracovaná, aby se snížily náklady na výrobu nových jednotek atd. Já osobně jsem strašně rád a doufám, že tentokrát už to kluci zvládnou ;-)
2.10.2013 17:02:59

speedy
No hra jako taková mě moc nezaujala právě tím pojetím hraní na stole + PC. Ale pokud půjdou znovu k prodeji jejich figurky, budu rád, některé jsem si chtěl pořídit a nestihl jsem :) .. navíc pokud půjde hrát bez PC, bonus pro mě i když je to asi krok, kterým se tahle hra dát nechtěla.
Na KS teď běží podobná záležitost s těmi Golemy, takže spojení PC a deskovek se zřejmě v budoucnu bude objevovat častěji. Technologie k tomu směřují.

2.10.2013 21:29:44

Tangram
Jojo, ty golemy jsem zaregistroval.
Každopádně, figurky by do prodeje jít měly, vývoj nových záleží na úspěchu kickstarteru. A víš jak - když už ty figurky člověk bude mít, tak přece není možné, aby to s tím počítačem nezkusil a třeba se mu to zalíbí :D
A co je super, že odemknou na netu všechny jednotky, takže i na počítači se bude moct hrát s čímkoli, nejenom s jednotkami, které máš aktivované (jako když proxuješ karty nebo figurky v ostatních hrách) což je podle mně fajn krok a naše domácí hraní to oživí. ;-)

5.10.2013 14:30:01

Odemknutí jednotek
Došlo k zmiňovanému odemknutí jednotek, takže nemožnost proxování atp. tímto odpadá. Kromě speciálních postav (Lucifer, W. Wallace) je možné si jakoukoli jednotku aktivovat, klidně i desetkrát. Pokud jste někdy s vyzkoušením EXu váhali, teď je ta pravá chvíle na dvě-tři zkušební partičky :D

21.10.2013 19:33:00

KickStarter
Tak už byl před pár dny spuštěn...

http://www.kickstarter.com/projects/672225583/ex-illis

Pro stávající hráče tam mnoho novinek není, jinak je ale docela solidní.

10.11.2013 16:30:55

Kickstarter
Pravidla za 60 dolaru?
To mysli vazne? Pokud nemají takove mnozstvi zakazniku, jako Games Worshop, tak dost prestrelili...

10.11.2013 18:23:15

aradraug
No, ty pravidla samotně jsou blbost. Ale vyplatí se to koupit s nějakýma figurkama, třeba za 90 dolarů máš pravidla, celý starter a ještě Lucifera... Horší je to s poštovným...
Ale hlavně čekám, že ty pravidla budou včetně většiny informací z EX wiki a tak. Snad přibyde i nový fluff...

10.11.2013 19:02:19

Vybíráme z Bazaru

Trůn 2
Trůn 2
Akt. cena: 1 €
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas