Evoluce: O původu druhů

xxxxxxxooo hodnoceno 125x (Seznam vlastníků)

Evoluce: O původu druhů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Pexi
G3
RBG
Rightgames RBG SIA
Stolitsa Design Group
Autoři: Dmitry Knorre
Sergey Machin
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House Rules - úpravy pravidel

Tahle hra určitě potřebuje trochu upravit pravidla.
Nápady , postřehy, experimenty ...
8.5.2014 15:40:03

Oceňování tvorby druhů během hry
Vždy na konci kola se na každé zvíře které hráči přežije položí 1 žetonek (mince). Potom si hráči spočítají všechny tyto žetonky na svých žijících zvířatech a zapíší tento počet někam vedle na papír (kumulativně - tzn připočítavají k bodům z předešlých kol).
Žetonky zůstávají na zvířatech tak dlouho dokud nezemřou, takže čím dýl zvíře žije tím víc má na sobě žetonků a přináší tak víc bodů za každé kolo.
Neprobíhá závěrečné hodnocení podle standardních pravidel (jen se spočítají zase žetony) a hráč s největším součtem bodů vyhrává.
Takto jsou během hry oceňovány dobře vyvinuté druhy, které by se většinou ve standardním bodováním vůbec neprojevili (díky vyhynutí před posledním kolem).

12.5.2014 17:34:38

Omezení počtu karet a rovnostářské dobírání
Na začátku hry se odebere určitý počet karet a to tak aby zůstalo ve hře jen 21 karet na hráče.
Při dobírání karet na konci kola se vezme tolik karet kolik zůstalo ve hře všech živočichů + počet hráčů a rovnoměrně se pak rozdělí. Pokud nějaké karty zůstanou - dostane je hráč/či s nejméně zvířaty .

12.5.2014 18:11:08

Draft
Aby se zamezilo špatnému rozdání, prvních 6 karet hráči vydraftují - tzn že si každý nechá jednu a pošle zbylé doleva.,
Z těch co mu dorazí od pravého hráče si zase vybere jednu a opět zbylé pošle doleva - atd dokud nakonec každý opět nemá znovu 6 karet.

12.5.2014 18:15:48

nesrovnalosti v pravidlech
Zdravíčko, musím říct, že koncept hry je vážně perfektní. Jenom mě mrzí, že tištěná pravidla, jak se mi zdá, toho vysvětlují poměrně málo. Co když mám třeba kartu symbioza vázanou na živočicha, který je už ve spolupráci s jiným živočichem. Má přednost pravidlo symbioza nebo spolupráce? (když se nají živočich se spoluprací, dostává živočich chráněný symbiozou svůj bonus ze spolupráce nebo tomu brání nenakrmený symbiont?). Je možné schopnost zlodějství použít i když je zloděj nakrmený? Může masožravec lovit, pokud je plně nakrmený nebo pokud mu zbývá jen jeden žeton do sytosti? Jak má správně vypadat ukončení hry (pokud se čeká na dobrání balíčku, může se stát, že ze čtyř hráčů na jednoho prostě karty nevyzbydou a v posledním kole dostane pořádně na frak)?
Díky za případné odpovědi

9.11.2014 11:43:33

Zlosynus
trafil si klinec po hlavičke. Presne to je dôvod, ktorý ma zatiaľ odrádza od ďalšieho hrania tejto hry. Pomerne veľa nejasností v prvej hre.

9.11.2014 12:21:10

Díky
Něčím jsem se inspirovali. Další dotazy jsem vznesl jinde.

12.3.2016 23:01:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Šestý smysl
Šestý smysl
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas