Divukraj - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Gém Klub Kft.
Hobby World
Maldito Games
REBEL.pl
Starling Games
YOKA Games
Autoři: James A. Wilson
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Náhrada meeplů

Ahojte,
Neuvažoval někdo o náhradě meeplů (dřevěných figurek)? Hra je krásně ilustrovaná, přijde mi trochu smutné, že mám používat dřevěné cosi, v čem ani nepoznám, o jaké zvíře se jedná. Hledal jsem nějaké stylově podobné figurky, které bych si namaloval samozřejmě, ale nějak se nedaří a když už jsem našel tak by to vyšlo draze a to počítám s tím, že seženu jednu figurku a namnožím si ji sám, aby jich byl odpovídající počet.. napadl mě 3D tisk, ale tam jsem s bídou našel pár kusů, které ale za moc nestojí, třeba někdo řešil a má nějaký tip??
9.11.2020 12:50:48

Vulcano
Už jsme teda mimo téma, ale když zmiňuješ 5. a 6. hráče, hra je psána, jako pro 1-4 hráče, což mi tak akorát sedí. Víc jak 4 hráče jsme nezkoušeli a nevadí pak, že je málo míst v lese? Hlavně těch co si losuješ? Balíček asi častěji mícháš a není pak nějak výrazně otravná čekací doba než se dostaneš na tah?

2.2.2021 12:31:28

Anyanka
Určitě je to dobrá práce! A je to praktické, určitě lepší než dřevěná varianta, která je jen natřená zelenou a hnědou, jestli existuje i origo dřevěná varianta, která má potisk, jako kartonový strom, to netuším. Nicméně aby mě něco přesvědčilo nahradit kartonový strom, muselo by to být zase vkusné, což je těžko, i moji myšáci se ne každému líbí, mě k tomu sednou skvěle, což je samozřejmě subjektivní záležitost, ale ten strom už je moc plastový, moooožná, kdyby se airbrushem trochu vystínoval, ale ta mřížka.. prostě by mě to na stole rušilo, podobně jako 3d tištěné jednobarevné věže na házení kostek. Možná ještě nějaký pokus s tím stromem přeci jen zkusím, podotýkám, že se zaměřuju na vzhled s dostatečnou praktičností, ostatně jak bylo mnohokrát psáno, strom je spíše dekorace, třeba karty tam nikdy nedáváme.

2.2.2021 12:40:25

Serenitka
Ano, základ hry je koncipován pro 4 hráče, ale některé z těch dalších větších rozšíření pak přidávají do hry i další hráče. Protože je nás v klubu víc a protože jsem na BGG narazil na drobnou rozšiřující úpravu umožňující hru ve větším počtu hráčů i v základu, nechal jsem si udělat 2 sady figurek navíc.
(Takové drobné destičky, přeložil jsem je a jsou zde ke stažení - jinak je to něco na způsob těch destiček v Perlavě, které překrývají běžné události a přidávají do hry ty divy jako fontána, most atd.)
Co se týče pak karet, tak v některých pravidlech rozšíření je výslovně uvedeno jak hrát, když karty docházejí, tedy znovu zamíchat odhazovací balíček a tak dále. U těch kartiček jsem i takový výcuc z pravidel dopsal...

* * * * *
Board games klub, Trenčín

2.2.2021 13:09:32

Samolepky

Tohle nevypadá úplně špatně.

https://i.ibb.co/k0Qvqpb/150165486-10208410284972146-3613483932225670464-n.jpg

15.2.2021 07:25:40

Samolepky
Ano, na FB to teď někdo nabízel, za mě supr, byla to druhá varianta, kdbych nesehnal vhodné figurky, vypadá to dobře :)

15.2.2021 11:05:06

Jiní meeplové
Narazil jsem zde na docela hezké figurky, z nichž některé by snad šli použít jako náhrada meeplů do Divukraje (původně pro hru Root), ale ne zdarma (cena 1,- € a je to tuším Polák tak by asi poštovné moc nestálo):
https://www.etsy.com/shop/EagleNest3D?ref=l2-about-shopname

* * * * *
Board games klub, Trenčín

22.2.2021 14:22:16

Samolepky

Viděl jsem, že na KS jsou teď 2 nová rozšíření + BigBox, tak jsem se přišel kouknout, jestli někdo náhodou neřeší nějaký hromadný nákup a vidím, že se tady řeší vylepšení figurek.
Děkuji @Vito Scaletta, jsem rád, že se aspoň trochu líbí... nebo že nevypadají úplně špatně :D Už se blížíme do finále, samolepky už mám nalepené na meeplících, ale ještě želva a vydra měli menší problém, takže pracujeme na úpravě. Pak budeme objednávat. Kdyby měl někdo zájem, cena za sadu je 199 Kč (72 nálepek - 4 figurky ze základu a 2 z Perlavy, všechny po 6 kusech z obou stran). Pošta 56 Kč, případně osobní odběr v okolí Tišnova a bude možnost i v Brně.
https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/158930851_10208485655416360_5183577562094623274_o.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=825194&_nc_ohc=0Ie36Yk6gAMAX-EAKl0&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=d6ee3572feeebe91254807dff980e5a3&oe=606EF90C

11.3.2021 17:38:38

@Mitroš86 nemáš náhodou ještě samolepky k dispozici, by any chance? :)

cc @Divukraj 

Kris_tynka
#Deskohrátky Jesenice

14.4.2023 18:02:53

@Kris_tynka Už skoro rok se snažím s tiskárnou domluvit na dotisku. Zatím neúspěšně. Nicméně to nakonec vypadá, že si je budeme tisknout sami. Vše bude zveřejněno jak na eshopu https://www.mitroczech.cz/ tak na FB skupině Deskoholik Jeník. ;)

 

Deskoholik Jeník MitroCZECH
www.MitroCZECH.cz

15.4.2023 08:37:01

@Mitroš86 tak to je bezvadný! Zkoušel jsi případně poptat pptisk? Jsou skvělí.

cc @Jonash - tohle by mohlo být na další vlnu objednávek? :D 

Kris_tynka
#Deskohrátky Jesenice

15.4.2023 13:22:29

Vybíráme z Bazaru

Sada pěti únikovek - Únikovka, Exit, Odemkni, Osud
Sada pěti únikovek - Únikovka, Exit, Odemkni, Osud
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas